Aukce LIV./2019
Zrození Jezerní panny
Id: 194201
olovo/cín/zlato, celková výška 70,5 cm, značeno na podstavci, rok vzniku 2003, konzultováno a pravost potvrzena Nadačním fondem Kmentová Zoubek
Vyvolávací cena:
14 000 Kč
255 000 Kč
Účastníci: 20
Příhozy: 88
Lodi na moři
Id: 193109
kombinovaná technika/papír, rozměr ve výřezu 19 x 27 cm, signováno a popsáno autorem ve spodní části viz foto včetně osobního autorova kódu, signováno též v kresbě monogramem, paspartováno, zaskleno, oděrky na rámu, provenience z pozůstalosti Ing. Barcala, pravost posoudila a potvrdila PhDr. Jana Orlíková
Vyvolávací cena:
15 000 Kč
212 000 Kč
Příhozy: 84
Bretaňský přístav - skica II.
Id: 193110
kombinovaná technika/papír, rozměr listu 21,6 x 30,6 cm, signováno, popsáno a datováno autorem ve spodní části viz foto včetně osobního autorova kódu, signováno též v kresbě monogramem vpravo dole, zaskleno, novodobě rámováno, provenience z pozůstalosti Ing. Barcala, pravost posoudila a potvrdila PhDr. Jana Orlíková a PhDr. Naděžda Řeháková
Vyvolávací cena:
17 000 Kč
160 000 Kč
Příhozy: 77
Mikoláš Aleš
Husitský bojovník
Id: 188204
kombinovaná technika/karton, rozměr 61,5 x 90 cm, signováno vpravo dole, zaskleno, oděrky na rámu
Vyvolávací cena:
5 500 Kč
125 000 Kč
Příhozy: 118
Bedřich Dlouhý
Z atelieru
Id: 194819
asambláž/papír, rozměr 70 x 50 cm, signováno, datováno a popsáno vpravo dole, zaskleno, oděrky na rámu
Vyvolávací cena:
6 000 Kč
81 000 Kč
Jan B. Minařík
Konvolut dvou kusů
Id: 196001
Stoletá kavárna a Zlatá ulička, olej/plátno, rozměr každého obrazu cca 39 x 45,5 cm, jeden signován vlevo dole, obrazy v původních značně poškozených rámech, v původním stavu, nečištěné, konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem
Vyvolávací cena:
15 000 Kč
79 000 Kč
Příhozy: 48
Kamil Lhoták
Balón a letadla
Id: 192102
kombinovaná technika/akvarel/papír, rozměr ve výřezu 13 x 21,5 cm, signováno a datováno vpravo dole, paspartováno, zaskleno, konzultováno s Ing. L. Šteffkem autorem publikace Kamil Lhoták Grafické dílo v kontextu ostatní tvorby
Vyvolávací cena:
5 500 Kč
78 777 Kč
Účastníci: 19
Příhozy: 68
Andy Warhol
Beran
Id: 196201
litografie/ruční papír, velikost listu 57 x 38,5 cm, signováno v tisku vpravo dole, vlevo dole č. 60/100, zaskleno, rámováno, konzultováno s Dr. Michalem BYCKO,Ph.D., přiloženo potvrzení autenticity Společnosti Andy Warhola Medzilaborce
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
76 000 Kč
Příhozy: 49
Hlava ženy, která povstává
Id: 192001
reliéf olovo/cín/zlato, rozměr cca 34,3 x 34,3 cm, signováno na zadní straně, rok vzniku 1984, původní dobrý stav, konzultováno a pravost potvrzena Nadačním fondem Kmentová Zoubek, přiložena osobní korespondence majitelky s autorem díla
Vyvolávací cena:
6 000 Kč
74 000 Kč
Příhozy: 50
Ernst Huber
Zima pod horami
Id: 190901
olej/plátno, rozměr 60 x 72 cm, signováno vpravo dole, obraz v minulosti restaurován, novodobě rámováno, oděrky na rámu
Vyvolávací cena:
5 500 Kč
73 000 Kč
Příhozy: 71
Josef Holub
Cesta v lese
Id: 195301
olej/plátno, rozměr 45 x 60 cm, signováno vlevo dole, doba vzniku kolem 1900, konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem, přiložen letáček Městského muzea v Kralupech nad Vltavou, které bude pořádat autorovu výstavu a počítá se zveřejněním uvedeného obrazu
Vyvolávací cena:
5 500 Kč
73 000 Kč
Příhozy: 63
František Muzika
Z cyklu Velký sen
Id: 191107
barevná kresba/papír, rozměr ve výřezu 18 x 34 cm, značeno pozůstalostním slepotiskovým razítkem, paspartováno, zaskleno, oděrky na rámu
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
72 000 Kč
Příhozy: 74
František Kaván
Letní nálada na Vysočině
Id: 191301
olej/lepenka, rozměr 34 x 44,5 cm , signováno vpravo dole, doba vzniku kolem 1920, poškozený rám, obraz v původním dobrém stavu, uveden v soupisu díla Fr. Kavána vydaného v roce 2018, strana 511, č. 13/68,
Vyvolávací cena:
6 000 Kč
71 000 Kč
Účastníci: 22
Příhozy: 62
Josef Jíra
Pstruzi
Id: 189701
olej/lepenka, rozměr ve výřezu 39 x 49 cm, signováno vpravo dole, datováno 68, zašpiněná pasparta, oděrky na rámu
Vyvolávací cena:
8 000 Kč
70 000 Kč
Účastníci: 19
Příhozy: 80
Josef Jíra
Pod Suchou skálou
Id: 197105
olej/plátno, rozměr 25 x 30 cm, signováno vpravo dole, datováno, autorsky olištováno, na zadní straně popsáno
Vyvolávací cena:
5 500 Kč
67 000 Kč
Účastníci: 18
Příhozy: 50