Aukce LXXI./2021
Bárky u pobřeží
Id: 292001
kombinovaná technika/tempera/vosková pastelka/silný papír, rozměr listu 19 x 22,3 cm, značeno monogramem vpravo dole, zaskleno, oděrky na autorském ručně kolorovaném rámu, konzultováno a pravost potvrzena PhDr. Janou Orlíkovou
Vyvolávací cena:
12 000 Kč
900 000 Kč
Účastníci: 21
Příhozy: 150
Teodor Josef Mousson
Neděle na předměstí
Id: 291701
olej/plátno, rozměr 90 x 120 cm, značeno vpravo dole, doba vzniku dle názoru znalce cca 1926-7, oděrky na rámu, přiložen písemný soudněznalecký posudek PhDr. Mariána Kvasničky, stav viz foto
Vyvolávací cena:
25 000 Kč
455 000 Kč
Příhozy: 132
Evo!
Id: 291709
olovo/cín/zlato, celková výška 72 cm, značeno na podstavci, stav viz foto, rok vzniku 1992, konzultováno a pravost potvrzena Nadačním fondem Kmentová Zoubek
Vyvolávací cena:
15 000 Kč
320 001 Kč
Účastníci: 22
Příhozy: 73
Josef Jíra
Dušičky v Kristiánově
Id: 291702
olej/plátno, rozměr 65 x 90 cm, značeno, popsáno a datováno vpravo dole, původní autorské olištování, stav viz foto
Vyvolávací cena:
10 000 Kč
275 000 Kč
Účastníci: 25
Příhozy: 106
Robert Jiran
Tři barvy
Id: 289404
Vyvolávací cena:
3 000 Kč
265 000 Kč
Účastníci: 22
Příhozy: 145
Snt. Francois
Id: 291703
olej/plátno, rozměr 55 x 54 cm, značeno a datováno vlevo dole, na zadní straně věnování a popis, oděrky na rámu, majitel získal přímo od autora
Vyvolávací cena:
10 000 Kč
215 001 Kč
Příhozy: 69
Karel Valter
Průhled
Id: 292201
olej/plátno, rozměr 105 x 115 cm, značeno a datováno uprostřed dole, autorsky olištováno, stav viz foto
Vyvolávací cena:
8 500 Kč
215 000 Kč
Příhozy: 123
Vladimír Komárek
Bílá židle
Id: 287902
olej/plátno, rozměr 90 x 70 cm, značeno vpravo dole, oděrky na rámu
Vyvolávací cena:
5 500 Kč
175 000 Kč
Účastníci: 21
Antonín Chittussi
Zimní krajina s Řípem
Id: 287105
olej/dřevo, rozměr 16 x 21 cm, značeno vlevo dole, na zadní straně výstavní razítko Mánes, dekorativně adjustováno, konzultováno a pravost potvrzena PhDr. Romanem Prahlem
Vyvolávací cena:
8 500 Kč
166 100 Kč
Účastníci: 22
Příhozy: 101
František Kupka
Okolo bodu
Id: 286802
sérigrafie/papír, rozměr ve výřezu 45 x 43 cm, značeno vpravo dole v desce, číslováno ve spodní části, paspartováno, zaskleno, rámováno
Vyvolávací cena:
5 500 Kč
165 000 Kč
Účastníci: 25
Příhozy: 108
Václav Radimský
Labská tůň
Id: 292301
olej/karton, rozměr 36 x 47 cm, značeno vpravo dole, zaskleno, oděrky na rámu, konzultováno a pravost potvrzena PhDr. Naděždou Blažíčkovou-Horovou
Vyvolávací cena:
11 000 Kč
155 000 Kč
Účastníci: 28
Příhozy: 111
Zdeněk Burian
Z pankráckých stavenišť III.
Id: 291902
kvaš/papír, rozměr ve výřezu 34,5 x 46 cm, značeno vpravo dole, popsáno na zadní straně, paspartováno, zaskleno UV sklem, lehce poškozený rám
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
150 555 Kč
Příhozy: 120
Studie aktu
Id: 292701
olej/papír/karton, rozměr 95 x 51 cm, rok 1905, značeno vlevo dole, dle informace na zadní straně podepsáno autorem roku 1928, na zadní straně štítek soupisu díla, obraz též uveden v publikaci Václav Špála Mezi avantgardou a živobytím viz foto, malba značně poškozena viz foto, zaskleno, oděrky na rámu
Vyvolávací cena:
15 000 Kč
140 001 Kč
Max Horb
Pierot
Id: 290706
olej/dřevo, rozměr 33,5 x 23,5 cm, značeno vpravo dole, stav viz foto, poškozený rám
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
135 000 Kč
Příhozy: 79
Na břehu světa
Id: 290502
reliéf/olovo/cín/zlato, rozměr cca 31 x 21 cm, značeno na zadní straně, rok vzniku 1999, konzultováno a pravost potvrzena Nadačním fondem Kmentová Zoubek
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
116 000 Kč
Účastníci: 18
Příhozy: 54