Aukce LXXVIII./2021
Osiřelá bárka
Id: 329108
tempera/plátno, rozměr 24 x 30,2 cm, značeno monogramem vpravo dole, na zadní straně štítky s autorovým popisem, rámováno, přiložen soudněznalecký posudek PhDr. Jana Štíbra
Vyvolávací cena:
18 000 Kč
810 000 Kč
Účastníci: 20
Příhozy: 104
Václav Radimský
Zima v Normandii
Id: 330801
olej/karton, rozměr 70 x 100 cm, značeno vpravo dole, oděrky na rámu, na zadní straně pozůstalostní razítko, přiložen písemný odborný posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové
Vyvolávací cena:
60 000 Kč
355 000 Kč
Příhozy: 56
Georges Kars
Přístav pod horami
Id: 328201
olej/plátno, rozměr 66,5 x 80 cm, značeno vpravo dole s datací 29, oděrky na rámu, přiložen písemný posudek PhDr. Jany Orlíkové
Vyvolávací cena:
15 000 Kč
345 000 Kč
Účastníci: 18
Příhozy: 134
Marie Čermínová - Toyen
Surrealistická kompozice
Id: 327401
akvarel/tuš/papír, rozměr ve výřezu výřezu 21 x 20,5 cm, značeno a datováno vpravo dole, paspartováno, zaskleno, rámováno
Vyvolávací cena:
4 500 Kč
335 000 Kč
Účastníci: 39
Příhozy: 132
Otto Gutfreund
Čelista
Id: 329101
patinovaná bronzová plastika, výška odlitku 46,5 cm, značeno a číslováno ve spodní části, jedná se pravděpodobně o pozdější odlitek
Vyvolávací cena:
5 500 Kč
310 000 Kč
Příhozy: 105
Václav Radimský
Rozkvetlé stromy
Id: 331201
olej/plátno, rozměr 38,5 x 46,5 cm, značeno vpravo dole, jedná se o obraz z francouzského období před rokem 1900, lehce poškozený rám, přiložen písemný posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové, konzultováno a pravost potvrzena PhDr. Michaelem Zachařem
Vyvolávací cena:
40 000 Kč
309 000 Kč
Účastníci: 22
Příhozy: 104
Josef Hlinomaz
Na loďce
Id: 332002
olej/lepenka, rozměr cca 25 x 20 cm, značeno vlevo dole, zaskleno, oděrky na rámu
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
260 000 Kč
Účastníci: 19
Příhozy: 110
Strážkyně pokladu
Id: 329801
reliéf/olovo/cín/zlato, rozměr cca 35 x 35 cm, značeno na zadní straně, rok vzniku 1990, konzultováno a pravost potvrzena Nadačním fondem Kmentová Zoubek, původní název Tři Grácie
Vyvolávací cena:
11 000 Kč
235 000 Kč
Josef Jíra
Šípkový keř
Id: 332001
olej/plátno, rozměr 59 x 39 cm, značeno a datováno uprostřed dole, popis též na zadní straně, poškozený rám
Vyvolávací cena:
5 500 Kč
210 000 Kč
Příhozy: 71
Kája Saudek
Hamiro IV.
Id: 331601
kresba tuží/papír, rozměr kresby cca 38 x 24,5 cm, značeno a popsáno ve spodní části, zaskleno, rámováno, majitel získal přímo od autora
Vyvolávací cena:
4 000 Kč
200 000 Kč
Účastníci: 29
Příhozy: 97
Otakar Nejedlý
Ze Středomoří
Id: 327901
olej/plátno, rozměr 50 x 60 cm, značeno vlevo dole, velmi dekorativní mušlový rám, přiložen písemný posudek PhDr. Michaela Zachaře
Vyvolávací cena:
8 500 Kč
170 000 Kč
Účastníci: 20
Příhozy: 96
Jakub Schikaneder
Stařenka
Id: 333603
kombinovaná technika/akvarel/kvaš/lepenka, rozměr viditelný 42 x 23 cm, značeno monogramem vlevo dole, zaskleno, oděrky na rámu, na zadní straně pozůstalostní razítko, přiložen písemný odborný posudek PhDr. Michaela Zachaře
Vyvolávací cena:
8 000 Kč
168 000 Kč
Účastníci: 25
Příhozy: 108
Marie Čermínová - Toyen
Dvě hlavy
Id: 327506
kresba tuží/papír, rozměr listu 21 x 29,5 cm, značeno a datováno vlevo dole, list drobně lokálně poškozen, volně loženo, nerámováno, stav viz foto
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
150 000 Kč
Příhozy: 126
Krajina s vodní hladinou
Id: 326604
akvarel/papír, rozměr listu 32 x 44 cm, značeno vpravo dole, datováno 13, zaskleno v kazetě, přiložen odborný písemný posudek PhDr. Jiřího Hlušičky
Vyvolávací cena:
15 000 Kč
125 000 Kč
Účastníci: 22
Příhozy: 78
Ranní píseň pod růžovým zámkem
Id: 328306
akvarel/pastel/papír, rozměr listu 42 x 28,5 cm, značeno vpravo dole, autorsky popsáno na zadní straně, zaskleno, rámováno
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
120 000 Kč
Účastníci: 21
Příhozy: 103