Aukce LXXXIV./2022
Josef Šíma
Krystaly
Id: 377201
olej/plátno/karton, rozměr 27,5 x 38 cm, značeno a datováno vpravo dole, zaskleno, oděrky na rámu, přiložen písemný soudněznalecký posudek PhDr. Jana Štíbra a písemný odborný posudek PhDr. Jany Orlíkové
Vyvolávací cena:
50 000 Kč
970 000 Kč
Příhozy: 111
Vítej
Id: 379301
plastika/olovo/cín/zlato, celková výška cca 62 cm, značeno ve spodní části, zlato lokálně otřené, rok vzniku 1996, konzultováno a pravost potvrzena Nadačním fondem Kmentová Zoubek
Vyvolávací cena:
14 000 Kč
420 000 Kč
Účastníci: 22
Příhozy: 69
Bárky v přístavu
Id: 374602
kombinovaná technika/barevná kresba/papír, rozměr ve výřezu 24,5 x 28,5 cm, značeno vpravo dole, paspartováno, zaskleno, novodobě rámováno, přiložen písemný soudněznalecký posudek PhDr. Jana Štíbra
Vyvolávací cena:
8 000 Kč
360 500 Kč
Účastníci: 20
Příhozy: 56
Starý mlýn na Ile de Bréhat
Id: 378302
barevná kresba/papír, rozměr ve výřezu 25 x 36,5 cm, značeno, datováno a popsáno ve spodní části, na zadní straně vlastnoruční popis autora včetně potvrzení pravosti kresby Dr. Františkem Dvořákem z roku 1994, zaskleno, paspartováno, novodobě rámováno
Vyvolávací cena:
12 000 Kč
360 000 Kč
Účastníci: 22
Příhozy: 104
Antonín Chittussi
Na řece
Id: 376601
olej/dřevo, rozměr 22,5 x 35 cm, značeno vpravo dole, malba poškozena, poškozený rám, přiložen písemný odborný posudek prof. PhDr. Romana Prahla, CSc.
Vyvolávací cena:
11 000 Kč
275 000 Kč
Účastníci: 29
Příhozy: 90
Sblížení
Id: 374001
reliér, olovo/cín/zlato, rozměr cca 34,7 x 35 cm, značeno na zadní straně, konzultováno a pravost potvrzena Nadačním fondem Kmentová Zoubek
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
235 000 Kč
Účastníci: 30
Příhozy: 73
Akt stojící ženy
Id: 372501
kombinovaná technika/akvarel/papír, rozměr ve výřezu 39,5 x 28 cm, značeno monogramem a datováno vpravo dole, paspartováno, zaskleno muzeálním sklem, novodobě rámováno, přiložen písemný soudněznalecký posudek PhDr. Jana Štíbra
Vyvolávací cena:
12 000 Kč
185 000 Kč
Účastníci: 31
Příhozy: 101
Marko Čermák
Mirek osvobozuje Jarku
Id: 375501
kombinovaná technika/tuš/akvarel/papír, rozměr ve výřezu 41 x 58 cm, značeno a datováno vlevo dole, paspartováno, zaskleno, rámováno, přiložena autorova tématická skica k obrazu a autorovo potvrzení pravosti viz foto
Vyvolávací cena:
6 000 Kč
170 000 Kč
Účastníci: 25
Příhozy: 83
Celý rok
Id: 372601
olovo/cín/zlato, rozměr cca 35 x 35 cm, značeno na zadní straně, rok vzniku 2009, konzultováno a pravost potvrzena Nadačním fondem Kmentová Zoubek
Vyvolávací cena:
6 000 Kč
169 000 Kč
Účastníci: 45
Příhozy: 88
Hora Říp
Id: 378303
akvarel/papír, rozměr ve výřezu 36,5 x 51,5 cm, značeno a popsáno vpravo dole, na zadní straně potvrzení pravosti Dr. Františkem Dvořákem z roku 1993, paspartováno, zaskleno, oděrky na rámu
Vyvolávací cena:
9 000 Kč
165 000 Kč
Příhozy: 75
Josef Jíra
Egypt
Id: 378304
kombinbovaná technika/olej/lepenka/textil, rozměr 43 x 54 cm, značeno, popsáno a datováno vpravo dole, na zadní straně původní popis včetně věnování Josefu Kemrovi, zaskleno, oděrky na rámu
Vyvolávací cena:
6 000 Kč
165 000 Kč
Příhozy: 123
Antonín Chittussi
Soumrak nad rybníkem
Id: 376602
olej/dřevěná deska, rozměr 24 x 32 cm, značeno vpravo dole, malba poškozena, poškozený rám, přiložen písemný odborný posudek prof. PhDr. Romana Prahla, CSc.
Vyvolávací cena:
10 000 Kč
160 000 Kč
Účastníci: 22
Příhozy: 93
Václav Radimský
Labská tůň
Id: 376502
olej/karton, rozměr 56 x 83 cm, neznačeno, na zadní straně pozůstalostní autorovo razítko, zaskleno, poškozený rám
Vyvolávací cena:
12 000 Kč
155 000 Kč
Účastníci: 20
Příhozy: 54
František Kaván
Trosky
Id: 378201
olej/plátno, rozměr 71 x 94 cm, značeno vpravo dole, v minulosti odborně čištěno, novodobě rámováno, konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem
Vyvolávací cena:
6 500 Kč
150 000 Kč
Účastníci: 19
Příhozy: 107
Fantastická krajina/Island
Id: 374601
barevná kresba/papír, rozměr ve výřezu 27 x 18 cm, značeno vpravo dole, paspartováno, zaskleno, rámováno, přiložen písemný soudněznalecký posudek PhDr. Jana Štíbra
Vyvolávací cena:
6 000 Kč
145 000 Kč
Účastníci: 19
Příhozy: 68