Aukce XLII./2017
Václav Radimský
Labská tůň
Id: 110602
olej/karton, rozměr 70 x 100 cm, signováno vpravo dole, dekorativně adjustováno, obraz ve velmi dobrém, původním stavu, konzultováno a pravost potvrzena PhDr. Naděždou Blažíčkovou-Horovou
Vyvolávací cena:
60 000 Kč
355 000 Kč
Příhozy: 64
František Xaver Naske
Zahradní restaurace
Id: 108005
olej/plátno, rozměr 80 x 100 cm, signováno vpravo dole, datováno 1903, dekorativně adjustováno, obraz i rám ve velmi dobrém stavu, konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem
Vyvolávací cena:
15 000 Kč
242 000 Kč
Příhozy: 76
Jan Smetana
Zahrada v podzimním světle
Id: 106403
olej/plátno, rozměr 90 x 130 cm, signováno vpravo dole, datováno 71, autorsky rámováno, vše ve zcela původním dobrém stavu, na zadní straně autorský popis
Vyvolávací cena:
35 000 Kč
215 000 Kč
Účastníci: 18
Příhozy: 58
Žákyně
Id: 102301
bronz, celková výška 50 cm, signováno na plintě, socha v původním dobrém stavu, získáno z atelieru autora, přiložen certifikát autora, konzultováno a pravost potvrzena Nadačním fondem Kmentová Zoubek
Vyvolávací cena:
12 000 Kč
185 000 Kč
Příhozy: 51
Otakar Nejedlý
Na poli
Id: 104012
olej/plátno, rozměr 75,5 x 90 cm, signováno vpravo dole, datováno 1921, zaskleno, oděrky na rámu, vše ve zcela původním stavu, konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem
Vyvolávací cena:
11 000 Kč
175 000 Kč
Příhozy: 88
Smíření
Id: 107401
cín/olovo, celková výška s podstavcem 61 cm, signováno na podstavci, původní stav, majitel získal přímo od autora, konzultováno a pravost potvrzena Nadačním fondem Kmentová Zoubek
Vyvolávací cena:
15 000 Kč
175 000 Kč
Příhozy: 50
Pohádková bytost
Id: 108901
kombinovaná technika/kvaš/akvarel//papír, rozměr ve výřezu 25,5 x 29,5 cm, signováno vpravo dole, datováno 2012, paspartováno, zaskleno, konzultováno a pravost potvrzena rodinou autora
Vyvolávací cena:
10 000 Kč
167 000 Kč
Příhozy: 114
Josef Šíma
Krajina se stébly
Id: 103301
akvarel/papír, rozměr ve výřezu 16,5 x 26,5 cm, signováno vpravo dole, datováno 30, paspartováno, volně loženo, nerámováno
Vyvolávací cena:
18 000 Kč
165 000 Kč
Příhozy: 49
Oldřich Blažíček
Houbařský sen
Id: 101801
olej/plátno, rozměr 42 x 57 cm, signováno vlevo dole, datováno 25, na zadní straně autorovo věnování, obraz odborně vyčištěn, původní rámování, konzultováno a pravost potvrzena PhDr. Naděždou Blažíčkovou-Horovou, obraz bude uveden v autobiografii O. Blažíčka připravované na polovinu roku 2018
Vyvolávací cena:
15 000 Kč
135 000 Kč
Příhozy: 86
Josef Písecký (Liška)
Bakar
Id: 103603
olej/plátno/karton, rozměr 49,5 x 59,5 cm, signováno vpravo dole, popsáno, datováno 1922, rámováno, původní stav
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
135 000 Kč
Příhozy: 103
Hodiny
Kubistické hodiny
Id: 102706
kovové kubistické hodiny z mosazného plechu v kombinaci s ostatním materiálem, výška 37 cm, šířka 15 cm, hloubka 9 cm, na spodní části značeno Artěl Praha viz foto, mosazný plech na několika místech poškozen prohnutím/opotřebením, na vnitřním krytu hodin vyraženy iniciály JG, vše ve zcela původním stavu, stroj není funkční, původní klíček
Vyvolávací cena:
6 000 Kč
130 000 Kč
Příhozy: 111
Josef Jíra
Píseň písní
Id: 90702
olej/plátno, rozměr 60 x 50 cm, signováno vpravo dole, datováno 98, autorsky olištováno, obraz v původním dobrém stavu
Vyvolávací cena:
11 000 Kč
121 000 Kč
Příhozy: 73
Julius Mařák
Lesní motiv
Id: 102511
olej/dřevo, rozměr 23,5 x 15,2 cm, nesignováno, na zadní straně pozůstalostní razítko Julia Mařáka, dekorativně adjustováno, obraz v minulosti odborně čištěn, oděrky na rámu, konzultováno a pravost potvrzena PhDr. Naděždou Blažíčkovou-Horovou, písemný posudek přiložen
Vyvolávací cena:
20 000 Kč
106 000 Kč
Příhozy: 78
Hrad nad vodou
Id: 99420
olej/plátno, rozměr 21 x 28,5 cm, monogram vlevo dole, nerámováno
Vyvolávací cena:
1 200 Kč
105 000 Kč
Příhozy: 142
František Kaván
Z Besedických skal
Id: 104129
olej/lepenka, rozměr 29,5 x 21 cm, signováno, datováno 1899 a popsáno vpravo dole, zaskleno, poškozený původní rám, na zadní straně výstavní razítka, přiložen odborný posudek PhDr. Mgr. M. Zachaře
Vyvolávací cena:
18 000 Kč
100 000 Kč
Příhozy: 72