Aukce XLIII./2018
Kytice
Id: 111602
olej/plátno, rozměr 73 x 54 cm, signováno vlevo dole, datováno 38, dílo uvedeno v soupisu díla Václava Špály (1885 - 1946): strana 105, poř. č. 1115 (32A), oděrky na rámu, obraz v původním dobrém stavu, získáno z rodiny autora
Vyvolávací cena:
270 000 Kč
1 260 000 Kč
Příhozy: 89
Vojtěch Hynais
Dívčí akt s květinou
Id: 115406
olej/plátno, rozměr 89 x 50 cm, signováno vlevo dole, datováno 1888, plátno v minulosti drobně lokálně restaurováno, obraz i rám ve velmi dobrém stavu, k obrazu bude přiložen znalecký posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové, konzultováno a pravost potvrzena Doc. PhDr. Marií Mžykovou, CSc., obraz bude uveden v připravované autorově monografii
Vyvolávací cena:
250 000 Kč
850 000 Kč
Příhozy: 79
Václav Radimský
U řeky
Id: 109801
olej/karton, rozměr 68 x 92,5 cm, signováno vlevo dole, odborně čištěno, dekorativně adjustováno, obraz i rám ve velmi dobrém stavu, konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem a PhDr. Naděždou Blažíčkovou-Horovou, přiložen písemný znalecký posudek PhDr. N. Blažíčkové-Horové
Vyvolávací cena:
150 000 Kč
330 000 Kč
Josef Šíma
Kapky světla
Id: 116001
kombinovaná technika/akvarel/kvaš/papír, rozměr listu 64,7 x 50 cm, signováno vpravo dole, datováno 1956, paspartováno, zaskleno, rámováno, provenience: velmi významná známá pražská sbírka
Vyvolávací cena:
80 000 Kč
280 000 Kč
Kúros
Id: 114017
plastika cín/zlato, celková výška 62,5 cm, značeno na podstavci, rok vzniku 1983, lehce otřené zlaté vlasy, konzultováno a pravost potvrzena Nadačním fondem Kmentová Zoubek
Vyvolávací cena:
11 000 Kč
200 000 Kč
Příhozy: 65
Eva a had
Id: 115101
reliéf, cín/zlato, rozměr 34 x 34,5 cm, výška 3 cm, signováno na zadní straně, rok vzniku 1973, původní stav, drobné nečistoty na povrchu, PO, konzultováno a pravost potvrzena Nadačním fondem Kmentová Zoubek
Vyvolávací cena:
6 000 Kč
187 000 Kč
Příhozy: 107
František Kupka
Příchod Casandry do paláce Agamemnona
Id: 115404
kombinovaná technika/malba/papír, rozměr malby 19 x 19 cm, signováno vpravo dole tužkou Kupka, doba vzniku 1906-1908 (Francie, Paříž), zaskleno, dekorativně adjustováno, dílo pochází z cyklu ilustrací Les Erinnyes - Tragedie antique de Leconte de Lisle, provenience: dílo pochází ze sbírky Kupkova znalce, Pierra Brullé
Vyvolávací cena:
35 000 Kč
180 000 Kč
Příhozy: 55
Josef Procházka
Lesní potok
Id: 113901
olej/plátno, rozměr 95 x 120 cm, celkový rozměr s rámem 120 x 146 cm, signováno vpravo dole, obraz i rám v původním dobrém stavu
Vyvolávací cena:
12 000 Kč
161 000 Kč
Účastníci: 19
Příhozy: 107
Vltava 2
Id: 112401
cín/zlato, průměr kruhu cca 35 cm, značeno na zadní straně, rok vzniku 1983, jedná se o soutěžní skicu plastiky Vltava (součást lustru) pro kavárnu Slavia v Praze, která však nebyla realizována, původní stav, konzultováno a pravost potvrzena Nadačním fondem Kmentová Zoubek
Vyvolávací cena:
8 000 Kč
148 000 Kč
Příhozy: 100
Sestra Máňa
Id: 111601
olej/plátno, rozměr 57 x 52 cm, signováno vlevo nahoře, datováno 12, autorsky olištováno, drobné oděrky v malbě, zcela původní stav, získáno z rodiny autora
Vyvolávací cena:
98 000 Kč
145 000 Kč
Jinoch na startu
Id: 112301
cín, celková výška 60 cm, značeno na plintě, původní stav, získáno z ateliéru autora, rok vzniku 1984, jedná se o pětinovou skicu figury pro nákupní centrum Lužiny 2 na Jihozápadním městě (socha zde stojí dodnes), konzultováno a pravost potvrzena Nadačním fondem Kmentová Zoubek
Vyvolávací cena:
11 000 Kč
141 000 Kč
Příhozy: 80
František Kaván
Rozkvetlý kraj
Id: 109901
olej/plátno/podloženo kartonem, rozměr 25 x 36 cm, signováno vpravo dole, původní rámování lehce poškozeno, obraz v původním stavu viz foto, konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem
Vyvolávací cena:
11 000 Kč
135 000 Kč
Příhozy: 78
Emil Filla
Kubistické zátiší
Id: 113912
kresba tužkou/ruční papír, velikost listu 39 x 52 cm, signováno vpravo dole, datováno 24, list lokálně pomačkán a přeložen, pochází z pozůstalosti člena S. V. U. Mánes, původní poškozená pasparta, nerámováno, volně loženo
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
127 000 Kč
Příhozy: 119
Zdeněk Burian
Právo prvej noci
Id: 115405
návrh knižní obálky "Právo prvej noci" autora Jožo Nižnánského, olej/plátno, rozměr 54,5 x 35 cm, signováno vpravo dole, novodobě adjustováno, obraz i rám ve velmi dobrém stavu
Vyvolávací cena:
40 000 Kč
120 000 Kč
Příhozy: 66
Josef Jambor
Jarní tání
Id: 113909
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
115 000 Kč
Příhozy: 113