Čas na serveru 19:49:15

Aukce XLIII./2018

Václav Špála - Kytice

Kytice

Id: 111602

olej/plátno, rozměr 73 x 54 cm, signováno vlevo dole, datováno 38, dílo uvedeno v soupisu díla Václava Špály (1885 - 1946): strana 105, poř. č. 1115 (32A), oděrky na rámu, obraz v původním dobrém stavu, získáno z rodiny autora

Vyvolávací cena:
270 000

1 260 000

Detail

Příhozy: 89

Vojtěch Hynais - Dívčí akt s květinou

Vojtěch Hynais
Dívčí akt s květinou

Id: 115406

olej/plátno, rozměr 89 x 50 cm, signováno vlevo dole, datováno 1888, plátno v minulosti drobně lokálně restaurováno, obraz i rám ve velmi dobrém stavu, k obrazu bude přiložen znalecký posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové, konzultováno a pravost potvrzena Doc. PhDr. Marií Mžykovou, CSc., obraz bude uveden v připravované autorově monografii

Vyvolávací cena:
250 000

850 000

Detail

Příhozy: 79

Václav Radimský - U řeky

Václav Radimský
U řeky

Id: 109801

olej/karton, rozměr 68 x 92,5 cm, signováno vlevo dole, odborně čištěno, dekorativně adjustováno, obraz i rám ve velmi dobrém stavu, konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem a PhDr. Naděždou Blažíčkovou-Horovou, přiložen písemný znalecký posudek PhDr. N. Blažíčkové-Horové

Vyvolávací cena:
150 000

330 000

Detail

Josef  Šíma - Kapky světla

Josef Šíma
Kapky světla

Id: 116001

kombinovaná technika/akvarel/kvaš/papír, rozměr listu 64,7 x 50 cm, signováno vpravo dole, datováno 1956, paspartováno, zaskleno, rámováno, provenience: velmi významná známá pražská sbírka

Vyvolávací cena:
80 000

280 000

Detail

Olbram Zoubek - Kúros

Kúros

Id: 114017

plastika cín/zlato, celková výška 62,5 cm, značeno na podstavci, rok vzniku 1983, lehce otřené zlaté vlasy, konzultováno a pravost potvrzena Nadačním fondem Kmentová Zoubek

Vyvolávací cena:
11 000

200 000

Detail

Příhozy: 65

Olbram Zoubek - Eva a had

Eva a had

Id: 115101

reliéf, cín/zlato, rozměr 34 x 34,5 cm, výška 3 cm, signováno na zadní straně, rok vzniku 1973, původní stav, drobné nečistoty na povrchu, PO, konzultováno a pravost potvrzena Nadačním fondem Kmentová Zoubek

Vyvolávací cena:
6 000

187 000

Detail

Příhozy: 107

František Kupka - Příchod Casandry do paláce Agamemnona

František Kupka
Příchod Casandry do paláce Agamemnona

Id: 115404

kombinovaná technika/malba/papír, rozměr malby 19 x 19 cm, signováno vpravo dole tužkou Kupka, doba vzniku 1906-1908 (Francie, Paříž), zaskleno, dekorativně adjustováno, dílo pochází z cyklu ilustrací Les Erinnyes - Tragedie antique de Leconte de Lisle, provenience: dílo pochází ze sbírky Kupkova znalce, Pierra Brullé

Vyvolávací cena:
35 000

180 000

Detail

Příhozy: 55

Josef Procházka - Lesní potok

Josef Procházka
Lesní potok

Id: 113901

olej/plátno, rozměr 95 x 120 cm, celkový rozměr s rámem 120 x 146 cm, signováno vpravo dole, obraz i rám v původním dobrém stavu

Vyvolávací cena:
12 000

161 000

Detail

Účastníci: 19

Příhozy: 107

Olbram Zoubek - Vltava 2

Vltava 2

Id: 112401

cín/zlato, průměr kruhu cca 35 cm, značeno na zadní straně, rok vzniku 1983, jedná se o soutěžní skicu plastiky Vltava (součást lustru) pro kavárnu Slavia v Praze, která však nebyla realizována, původní stav, konzultováno a pravost potvrzena Nadačním fondem Kmentová Zoubek

Vyvolávací cena:
8 000

148 000

Detail

Příhozy: 100

Václav Špála - Sestra Máňa

Sestra Máňa

Id: 111601

olej/plátno, rozměr 57 x 52 cm, signováno vlevo nahoře, datováno 12, autorsky olištováno, drobné oděrky v malbě, zcela původní stav, získáno z rodiny autora

Vyvolávací cena:
98 000

145 000

Detail

Olbram Zoubek - Jinoch na startu

Jinoch na startu

Id: 112301

cín, celková výška 60 cm, značeno na plintě, původní stav, získáno z ateliéru autora, rok vzniku 1984, jedná se o pětinovou skicu figury pro nákupní centrum Lužiny 2 na Jihozápadním městě (socha zde stojí dodnes), konzultováno a pravost potvrzena Nadačním fondem Kmentová Zoubek

Vyvolávací cena:
11 000

141 000

Detail

Příhozy: 80

František Kaván - Rozkvetlý kraj

František Kaván
Rozkvetlý kraj

Id: 109901

olej/plátno/podloženo kartonem, rozměr 25 x 36 cm, signováno vpravo dole, původní rámování lehce poškozeno, obraz v původním stavu viz foto, konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem

Vyvolávací cena:
11 000

135 000

Detail

Příhozy: 78

Emil Filla - Kubistické zátiší

Emil Filla
Kubistické zátiší

Id: 113912

kresba tužkou/ruční papír, velikost listu 39 x 52 cm, signováno vpravo dole, datováno 24, list lokálně pomačkán a přeložen, pochází z pozůstalosti člena S. V. U. Mánes, původní poškozená pasparta, nerámováno, volně loženo

Vyvolávací cena:

127 000

Detail

Příhozy: 119

Zdeněk Burian - Právo prvej noci

Zdeněk Burian
Právo prvej noci

Id: 115405

návrh knižní obálky "Právo prvej noci" autora Jožo Nižnánského, olej/plátno, rozměr 54,5 x 35 cm, signováno vpravo dole, novodobě adjustováno, obraz i rám ve velmi dobrém stavu

Vyvolávací cena:
40 000

120 000

Detail

Příhozy: 66

Josef Jambor - Jarní tání

Josef Jambor
Jarní tání

Id: 113909

Vyvolávací cena:

115 000

Detail

Příhozy: 113