Aukce XLIX./2018
Václav Radimský
Rybářská bašta u Starého Kolína
Id: 157817
olej/karton, rozměr 70 x 98 cm, signováno vlevo dole, oděrky na rámu, přiložen písemný znalecký posudek PhDr. N. Blažíčkové-Horové
Vyvolávací cena:
60 000 Kč
335 000 Kč
Účastníci: 18
Příhozy: 62
Václav Radimský
Krajina s Kunětickou horou na horizontu
Id: 157818
olej/karton, rozměr 70 x 100 cm, signováno vlevo dole, 30. léta 20. století, rámováno, přiložen písemný znalecký posudek PhDr. N. Blažíčkové-Horové
Vyvolávací cena:
60 000 Kč
320 000 Kč
Účastníci: 19
Příhozy: 54
Lodě v přístavu - langusterie
Id: 155907
mastné křídy/běloba, papír, viditelný rozměr 19,5 x 27,5 cm, signováno monogramem vpravo dole i tužkou, vlevo dole popis, včetně autorova osobního číselného kódu, paspartováno, zaskleno, rámováno, pravost posouzena a potvrzena PhDr. Naďou Řehákovou, přiložen posudek PhDr. Jany Orlíkové
Vyvolávací cena:
20 000 Kč
305 000 Kč
Příhozy: 104
Žehnání
Id: 156901
cín/zlato, celková výška včetně podstavce 55,5 cm signováno na podstavci, původní stav, přiložen originální účet z roku 1996 a certifikát prodejní galerie, konzultováno a pravost potvrzena Nadačním fondem Kmentová Zoubek, rok vzniku 1994, jedná se o variantu sochy pro pietní místo židovským obětem na místě bývalé synagogy v parku u Kulturního domu v Kroměříži
Vyvolávací cena:
14 000 Kč
300 000 Kč
Příhozy: 58
Otakar Nejedlý
Řeka
Id: 158101
olej/plátno, rozměr 70 x 80,5 cm, signováno vlevo dole, novodobě rámováno, oblast Žernoseky u Prahy, obraz v minulosti odborně čištěn a rentoilován, viz popis na zadní straně, jedná se o mimořádnou autorovu práci cca z roku 1906, přiloženy posudky prof. PhDr. Petra Wittlicha, CSc., PhDr. Mgr. Michaela Zachaře a restaurátorská expertíza včetně rozboru barev vypracovaná Zorou Grohmanovou, zcela mimořádná sběratelská práce
Vyvolávací cena:
50 000 Kč
245 000 Kč
Příhozy: 84
Benátský motiv
Id: 155906
tužka/kvaš/barevné křídy/papír, viditelný rozměr 16,5 x 22,5 cm, signováno vpravo dole monogramem i tužkou datováno 1963, paspartováno, zaskleno, rámováno, pravost posouzena a potvrzena PhDr. Naďou Řehákovou, přiložen posudek PhDr. Jany Orlíkové,
Vyvolávací cena:
28 000 Kč
235 000 Kč
Příhozy: 76
Josef Sudek
Svatý Vít (Saint Guy)
Id: 155911
patnáct fotografií s předmluvou Jaroslava Durycha vydané vydavatelstvím Družstevní práce 1928, číslo publikace 65, jedná se o kompletní, unikátní album 15 originálních bromostříbrných fotografií k 10. výročí vzniku republiky, v původních, originálních deskách, velikost listů 50 x 40 cm
Vyvolávací cena:
30 000 Kč
235 000 Kč
Příhozy: 56
Tančící dívky
Id: 161001
konvolut tří reliéfů, cín/zlato, rozměr každého 14,5 x 34,5-35 cm, každý kus signován na zadní straně, rok vzniku 1981, konzultováno a pravost potvrzena Nadačním fondem Kmentová Zoubek
Vyvolávací cena:
11 000 Kč
165 000 Kč
Účastníci: 18
Příhozy: 63
Jaroslav Róna
Slon
Id: 154907
olej/plátno, rozměr 145,5 x 110,5 cm, signováno vpravo dole, datováno, rámováno, přiložena odborná expertiza PhDr. Jiřího Machalického
Vyvolávací cena:
25 000 Kč
160 000 Kč
Josef Lada
Nebezpečná obrazotvornost
Id: 155601
kolorovaná kresba/lepenka, rozměr kresby 28 x 20 cm, rozměr listu 33 x 25 cm, nesignováno, jedná se o návrh pro časopis "Kvítko z čertovy zahrádky", na zadní straně popis a výstavní razítko, volně loženo nerámováno, je přiložen znalecký posudek PhDr. Pavly Pečínkové, CSc.
Vyvolávací cena:
45 000 Kč
150 000 Kč
Příhozy: 51
Vladimír Komárek
Židle s houslemi
Id: 159202
olej/plátno, rozměr 85 x 61,5 cm, signováno vlevo dole, datováno, autorsky rámováno
Vyvolávací cena:
6 000 Kč
141 000 Kč
Příhozy: 64
Anděl, který padá
Id: 159101
reliéf, cín/zlato, rozměr 35 x 35 cm, signováno na zadní straně, rok vzniku 1970, konzultováno a pravost potvrzena Nadačním fondem Kmentová Zoubek
Vyvolávací cena:
6 000 Kč
140 000 Kč
Příhozy: 68
Odysseus a Télemachos
Id: 153401
reliéf, částečně zlacené olovo, rozměr 34,5 x 34,5 cm, autorský odlitek, značeno na zadní straně, přiloženo písemné potvrzení o pravosti uměleckého díla Nadačního fondu Kmentová Zoubek
Vyvolávací cena:
6 000 Kč
135 000 Kč
Příhozy: 91
Alois Kirnig
Alpská krajina
Id: 160301
olej/plátno, rozměr 63,5 x 80,5 cm, signováno vlevo dole, datováno 1879, přiložen odborný písemný posudek PhDr. Šárky Leubnerové, konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem
Vyvolávací cena:
35 000 Kč
135 000 Kč
Příhozy: 63
Emil Filla
Žebrák
Id: 155508
Vyvolávací cena:
12 000 Kč
125 000 Kč
Účastníci: 19
Příhozy: 85