Čas na serveru 07:21:14

Aukce XLIX./2018

Václav Radimský - Rybářská bašta u Starého Kolína

Václav Radimský
Rybářská bašta u Starého Kolína

Id: 157817

olej/karton, rozměr 70 x 98 cm, signováno vlevo dole, oděrky na rámu, přiložen písemný znalecký posudek PhDr. N. Blažíčkové-Horové

Vyvolávací cena:
60 000

335 000

Detail

Účastníci: 18

Příhozy: 62

Václav Radimský - Krajina s Kunětickou horou na horizontu

Václav Radimský
Krajina s Kunětickou horou na horizontu

Id: 157818

olej/karton, rozměr 70 x 100 cm, signováno vlevo dole, 30. léta 20. století, rámováno, přiložen písemný znalecký posudek PhDr. N. Blažíčkové-Horové

Vyvolávací cena:
60 000

320 000

Detail

Účastníci: 19

Příhozy: 54

Jan  Zrzavý - Lodě v přístavu - langusterie

Lodě v přístavu - langusterie

Id: 155907

mastné křídy/běloba, papír, viditelný rozměr 19,5 x 27,5 cm, signováno monogramem vpravo dole i tužkou, vlevo dole popis, včetně autorova osobního číselného kódu, paspartováno, zaskleno, rámováno, pravost posouzena a potvrzena PhDr. Naďou Řehákovou, přiložen posudek PhDr. Jany Orlíkové

Vyvolávací cena:
20 000

305 000

Detail

Příhozy: 104

Olbram Zoubek - Žehnání

Žehnání

Id: 156901

cín/zlato, celková výška včetně podstavce 55,5 cm signováno na podstavci, původní stav, přiložen originální účet z roku 1996 a certifikát prodejní galerie, konzultováno a pravost potvrzena Nadačním fondem Kmentová Zoubek, rok vzniku 1994, jedná se o variantu sochy pro pietní místo židovským obětem na místě bývalé synagogy v parku u Kulturního domu v Kroměříži

Vyvolávací cena:
14 000

300 000

Detail

Příhozy: 58

Otakar Nejedlý - Řeka

Otakar Nejedlý
Řeka

Id: 158101

olej/plátno, rozměr 70 x 80,5 cm, signováno vlevo dole, novodobě rámováno, oblast Žernoseky u Prahy, obraz v minulosti odborně čištěn a rentoilován, viz popis na zadní straně, jedná se o mimořádnou autorovu práci cca z roku 1906, přiloženy posudky prof. PhDr. Petra Wittlicha, CSc., PhDr. Mgr. Michaela Zachaře a restaurátorská expertíza včetně rozboru barev vypracovaná Zorou Grohmanovou, zcela mimořádná sběratelská práce

Vyvolávací cena:
50 000

245 000

Detail

Příhozy: 84

Jan  Zrzavý - Benátský motiv

Benátský motiv

Id: 155906

tužka/kvaš/barevné křídy/papír, viditelný rozměr 16,5 x 22,5 cm, signováno vpravo dole monogramem i tužkou datováno 1963, paspartováno, zaskleno, rámováno, pravost posouzena a potvrzena PhDr. Naďou Řehákovou, přiložen posudek PhDr. Jany Orlíkové,

Vyvolávací cena:
28 000

235 000

Detail

Příhozy: 76

Josef Sudek - Svatý Vít (Saint Guy)

Josef Sudek
Svatý Vít (Saint Guy)

Id: 155911

patnáct fotografií s předmluvou Jaroslava Durycha vydané vydavatelstvím Družstevní práce 1928, číslo publikace 65, jedná se o kompletní, unikátní album 15 originálních bromostříbrných fotografií k 10. výročí vzniku republiky, v původních, originálních deskách, velikost listů 50 x 40 cm

Vyvolávací cena:
30 000

235 000

Detail

Příhozy: 56

Olbram Zoubek - Tančící dívky

Tančící dívky

Id: 161001

konvolut tří reliéfů, cín/zlato, rozměr každého 14,5 x 34,5-35 cm, každý kus signován na zadní straně, rok vzniku 1981, konzultováno a pravost potvrzena Nadačním fondem Kmentová Zoubek

Vyvolávací cena:
11 000

165 000

Detail

Účastníci: 18

Příhozy: 63

Jaroslav Róna - Slon

Jaroslav Róna
Slon

Id: 154907

olej/plátno, rozměr 145,5 x 110,5 cm, signováno vpravo dole, datováno, rámováno, přiložena odborná expertiza PhDr. Jiřího Machalického

Vyvolávací cena:
25 000

160 000

Detail

Josef Lada - Nebezpečná obrazotvornost

Josef Lada
Nebezpečná obrazotvornost

Id: 155601

kolorovaná kresba/lepenka, rozměr kresby 28 x 20 cm, rozměr listu 33 x 25 cm, nesignováno, jedná se o návrh pro časopis "Kvítko z čertovy zahrádky", na zadní straně popis a výstavní razítko, volně loženo nerámováno, je přiložen znalecký posudek PhDr. Pavly Pečínkové, CSc.

Vyvolávací cena:
45 000

150 000

Detail

Příhozy: 51

Vladimír Komárek - Židle s houslemi

Vladimír Komárek
Židle s houslemi

Id: 159202

olej/plátno, rozměr 85 x 61,5 cm, signováno vlevo dole, datováno, autorsky rámováno

Vyvolávací cena:
6 000

141 000

Detail

Příhozy: 64

Olbram Zoubek - Anděl, který padá

Anděl, který padá

Id: 159101

reliéf, cín/zlato, rozměr 35 x 35 cm, signováno na zadní straně, rok vzniku 1970, konzultováno a pravost potvrzena Nadačním fondem Kmentová Zoubek

Vyvolávací cena:
6 000

140 000

Detail

Příhozy: 68

Olbram Zoubek - Odysseus a Télemachos

Odysseus a Télemachos

Id: 153401

reliéf, částečně zlacené olovo, rozměr 34,5 x 34,5 cm, autorský odlitek, značeno na zadní straně, přiloženo písemné potvrzení o pravosti uměleckého díla Nadačního fondu Kmentová Zoubek

Vyvolávací cena:
6 000

135 000

Detail

Příhozy: 91

Alois Kirnig - Alpská krajina

Alois Kirnig
Alpská krajina

Id: 160301

olej/plátno, rozměr 63,5 x 80,5 cm, signováno vlevo dole, datováno 1879, přiložen odborný písemný posudek PhDr. Šárky Leubnerové, konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem

Vyvolávací cena:
35 000

135 000

Detail

Příhozy: 63

Emil Filla - Žebrák

Emil Filla
Žebrák

Id: 155508

Vyvolávací cena:
12 000

125 000

Detail

Účastníci: 19

Příhozy: 85