Aukce XXVI./2015
Alexej Vasiljevič Hanzen
Červánky nad mořem
Id: 6506
olej/plátno, rozměr 55 x 65 cm, signováno vpravo dole, jedná se o autorův oblíbený motiv vycházející z prací jeho dědečka Ivana Konstantinoviče Ajvazovského, jehož západy slunce jsou celosvětově známé, obraz i rám v původním stavu
Vyvolávací cena:
25 000 Kč
285 000 Kč
Příhozy: 52
Bárky na pobřeží
Id: 7901
voskový pastel/papír, rozměr ve výřezu 17,5 x 27,3 cm, signováno vpravo dole, datováno 1950, paspartováno, zaskleno, rámováno, na zadní straně věnování R. Lukavskému, obraz pochází ze sbírky Radovana Lukavského
Vyvolávací cena:
38 000 Kč
190 000 Kč
Příhozy: 78
Jan Smetana
Fragmenty paměti II.
Id: 6405
olej/plátno, rozměr 50 x 70 cm,signováno vpravo dole, datováno 69, obraz i rám ve výborném stavu, na zadní straně popis včetně věnování
Vyvolávací cena:
28 000 Kč
145 000 Kč
Příhozy: 79
Myslivec
Id: 6019
akvarel/papír, rozměr ve výřezu 43,5 x 29 cm,signováno vpravo dole, paspartováno, zaskleno, rámováno, majitelem získáno přímo od autora
Vyvolávací cena:
29 000 Kč
140 000 Kč
Příhozy: 79
Masožravá rostlina
Id: 6023
Vyvolávací cena:
14 000 Kč
110 000 Kč
Zdeněk Burian
Malý rybář
Id: 6702
olej/překližka, rozměr 45 x 32,5 cm, signováno vpravo dole, datováno 45, obraz i rám ve velmi dobrém stavu
Vyvolávací cena:
16 000 Kč
96 000 Kč
Příhozy: 65
József (Josif Josifovič) Boksay
Chaloupky u potůčku
Id: 8901
olej/plátno, rozměr 63,5 x 81 cm, signováno vpravo dole, datováno 1965, obraz i rám v původním velmi dobrém stavu
Vyvolávací cena:
30 000 Kč
91 000 Kč
Příhozy: 62
Josef Hlinomaz
Generál u jezera
Id: 8202
olej/plátno, rozměr 28,5 x 32,5 cm, signováno vlevo dole, původní rámování, původní stav
Vyvolávací cena:
9 000 Kč
89 333 Kč
Příhozy: 95
Kubistická madona
Id: 6007
bronzová figura, výška 28,5 cm, signováno ve spodní části, původní stav, majitelem získáno přímo od autora
Vyvolávací cena:
11 000 Kč
85 000 Kč
Příhozy: 81
Hugo Ullik
Pohled na Karlštejn
Id: 6504
olej/plátno, rozměr 74 x 100 cm, nesignováno, obraz i rám ve velmi dobrém stavu, přiložen posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové, ve které je uvedena doba vzniku kolem 1875 a jedná se o typické dílo autora
Vyvolávací cena:
18 000 Kč
84 500 Kč
Ztracené srdce
Id: 7201
akvarel/papír, rozměr ve výřezu 28,5 x 16,7 cm, signováno vpravo nahoře, datováno 96, paspartováno, zaskleno, rámováno
Vyvolávací cena:
11 000 Kč
76 000 Kč
Příhozy: 56
Josef Král
Večer na nádraží v Rakovníce
Id: 9201
pastel/karton, rozměr 53,5 x 74 cm, signováno vpravo dole, zaskleno, rámováno, drobné oděrky na rámu, původní stav, konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem, obraz je publikován ve Zlaté Praze II., 1905, č. 47, str. 553
Vyvolávací cena:
22 000 Kč
76 000 Kč
Úkryt
Id: 6022
olej/plátno, rozměr 61 x 46 cm, signováno uprostřed dole, datováno 1977, původní stav, majitelem získáno přímo od autora
Vyvolávací cena:
12 000 Kč
67 000 Kč
Příhozy: 53
Vladimír Komárek
Stromy
Id: 8401
olej/plátno, rozměr 45 x 60 cm, signováno vlevo dole, datováno 81, autorsky orámováno, velmi dobrý původní stav
Vyvolávací cena:
9 500 Kč
60 000 Kč
Příhozy: 60
Salvador Dalí
Koncert
Id: 1504203
litografie/ruční papír, velikost tisku 31,5 x 42,5 cm, signováno v kameni vpravo dole, vlevo dole číslováno, novodobě rámováno
Vyvolávací cena:
4 500 Kč
51 000 Kč