Čas na serveru 21:19:10

Znalec na telefonu 602 308 275

Aukční rekordy

Bohuslav Reynek - Pohled do krajiny

Bohuslav Reynek
Pohled do krajiny

Id: 52206

pastel/papír, rozměr 38 x 50 cm, signováno vpravo dole, obraz i rám v původním stavu, oděrky na rámu

Detail

Vyvolávací cena:
6 000

88 000

Otakar Nejedlý - Ceylon

Otakar Nejedlý
Ceylon

Id: 52902

olej/karton, rozměr 23 x 28,5 cm, signováno vpravo dole, oděrky na rámu, obraz v původním stavu, konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem

Detail

Vyvolávací cena:
55 000

285 000

Václav Špála - Víno a papriky

Víno a papriky

Id: 52901

olej/plátno, rozměr 33 x 41 cm, signováno vlevo dole, datováno 26, na zadní straně štítek ze soupisu díla a další popisy, obraz i rám ve velmi dobrém stavu

Detail

Vyvolávací cena:
60 000

690 000

Otto Gutfreund - Hlava ženy

Otto Gutfreund
Hlava ženy

Id: 52211

Detail

Vyvolávací cena:

54 001

Kamil Lhoták - Na kluzišti

Kamil Lhoták
Na kluzišti

Id: 53004

tempera/tuž/papír, rozměr ve výřezu 12 x 15 cm, signováno monogramem vpravo dole, uvedeno v díle Kamil Lhoták "Grafické dílo v kontextu ostatní tvorby" do Libora Štefka, paspartováno, zaskleno, rámováno

Detail

Vyvolávací cena:
60 000

205 000

Jan  Bauch - Salomé

Jan Bauch
Salomé

Id: 53301

olej/karton, rozměr 38 x 29 cm, signováno vpravo dole, datováno 36, popis na zadní straně, obraz i rám ve velmi dobrém stavu

Detail

Vyvolávací cena:

71 000

Marie Čermínová - Toyen - Stromy v krajině

Marie Čermínová - Toyen
Stromy v krajině

Id: 52504

kombinovaná technika/papír, velikost listu 26 x 34,5 cm, signováno vpravo dole, datováno 34, paspartováno, zaskleno, rámováno, majitelem konzultováno s PhDr. Karlem Srpem, Ph.D.

Detail

Vyvolávací cena:
35 000

82 000

Jaroslav Serpan - K17

Jaroslav Serpan
K17

Id: 52501

Detail

Vyvolávací cena:
12 000

48 000

Adolf Born - Ilustrace

Ilustrace

Id: 52601

Detail

Vyvolávací cena:

51 000

Josef Písecký (Liška) - Pohled na Dubrovník

Josef Písecký (Liška)
Pohled na Dubrovník

Id: 53504

olej/plátno, rozměr 90 x 110 cm, signováno vlevo dole, datováno 1916, v minulosti restaurováno a čištěno, oděrky na rámu

Detail

Vyvolávací cena:
12 000

90 000

František Drtikol - Múza

František Drtikol
Múza

Id: 52204

pastel/papír, rozměr ve výřezu 49 x 40,5 cm, signováno vpravo dole, datováno 1933, značeno též na zadní straně, paspartováno, zaskleno, novodobě rámováno, obraz v původním stavu

Detail

Vyvolávací cena:
12 000

62 000

Julius Mařák - Kamenitá stráň

Julius Mařák
Kamenitá stráň

Id: 53507

olej/karton, rozměr 22 x 33 cm, signováno vpravo dole monogramem, oděrky na rámu, obraz v původním stavu, obraz konzultován a pravost potvrzena PhDr. Naděždou Blažíčkovou-Horovou

Detail

Vyvolávací cena:
20 000

93 000

Josef Velčovský - Okno

Josef Velčovský
Okno

Id: 49603

malba/plátno/dřevo, rozměr 30,5 x 37 cm, signováno vpravo dole, datováno, zaskleno, rámováno, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:

45 000

František Gross - Strojky

František Gross
Strojky

Id: 52502

olej/plátno/karton, rozměr 43 x 32 cm, signováno vpravo dole, datováno 65, zaskleno, rámováno, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
18 000

80 000

August Bedřich Piepenhagen - Nocturno

August Bedřich Piepenhagen
Nocturno

Id: 51701

olej/lepenka, rozměr 15 x 18 cm, signováno monogramem vlevo dole, dobově rámováno, obraz ve výborném stavu, obraz konzultován a pravost potvrzena PhDr. Šárkou Leubnerovou

Detail

Vyvolávací cena:
28 000

65 000

Arnošt Paderlík - Sedící akt

Arnošt Paderlík
Sedící akt

Id: 47411

olej/sololit, rozměr 60,5 x 45 cm, signováno vpravo dole, datováno 94, z pozůstalosti prof. A. Paderlíka, obraz i rám ve velmi dobrém stavu

Detail

Vyvolávací cena:
7 000

266 000

Václav Špála - Rybník ve Stromovce

Rybník ve Stromovce

Id: 48105

akvarel/papír, rozměr ve výřezu 40 x 40 cm, signováno vpravo dole, datováno 1929, vlevo dole popis, na zadní straně věnování a korespondence, paspartováno, zaskleno, rámováno, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
35 000

280 000

František Kaván - Trosky v máji

František Kaván
Trosky v máji

Id: 44405

olej/karton, rozměr 30 x 42 cm, signováno vpravo dole, publikováno ve výstavním katalogu František Kaván/Krajiny, str. 80; konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem

Detail

Vyvolávací cena:
11 000

47 000

Josef Procházka - Na břehu rybníka

Josef Procházka
Na břehu rybníka

Id: 47101

olej/plátno, rozměr 62 x 91 cm, signováno vpravo dole, dekorativně adjustováno, obraz i rám ve výborném stavu

Detail

Vyvolávací cena:
16 500

82 000

František Líbal - Zlatá stoka

František Líbal
Zlatá stoka

Id: 42823

olej/plátno, rozměr 90 x 100 cm, signováno vpravo dole, obraz v původním stavu, oděrky na rámu

Detail

Vyvolávací cena:

79 000

Vilém  Kreibich - Zimní nádraží

Vilém Kreibich
Zimní nádraží

Id: 46312

olej/plátno, rozměr 68 x 81,5 cm, signováno vpravo dole, datováno 1912, obraz i rám v původním dobrém stavu

Detail

Vyvolávací cena:
39 000

86 000

Václav Špála - Sedící děvče

Sedící děvče

Id: 47201

Detail

Vyvolávací cena:

56 000

Julius Mařák - Lesní bystřina

Julius Mařák
Lesní bystřina

Id: 44901

olej/plátno/karton, rozměr 24 x 30,5 cm, signováno vlevo dole, obraz v dobrém stavu, oděrky na rámu, původní stav, obraz konzultován a pravost potvrzena PhDr. Naděždou Blažíčkovou-Horovou

Detail

Vyvolávací cena:
45 000

199 999

Josef Jambor - Zimní krajina

Josef Jambor
Zimní krajina

Id: 44902

olej/plátno, rozměr 29 x 39,5 cm, signováno vpravo dole, datováno 1954, zaskleno, oděrky na rámu, obraz v původním dobrém stavu

Detail

Vyvolávací cena:

60 000

František  Foltýn - Abstrakce

František Foltýn
Abstrakce

Id: 48104

akvarel/papír, rozměr ve výřezu 27 x 21 cm, signováno vpravo dole, datováno 1934, popis, paspartováno, zaskleno, rámováno, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:

40 500

Josef  Šíma - PLAINE DE BRIE

Josef Šíma
PLAINE DE BRIE

Id: 42501

kombinovaná technika/papír, velikost listu 32,5 x 50 cm, signováno vpravo dole, datováno 60, paspartováno, zaskleno, autorsky rámováno, na zadní straně výstavní štítky; vystaveno v Galerii de Navarre Paříž (1992) pod číslem v katalogu 13 a v Galerii Di Meo Praží (1992) pod číslem v katalogu 16, zobrazeno v katalogu viz foto

Detail

Vyvolávací cena:
55 000

215 000

Karel Hodr - Lodě ve Splitu

Karel Hodr
Lodě ve Splitu

Id: 43401

olej/plátno, rozměr 49 x 59 cm, signováno vpravo dole, obraz i rám v původním dobrém stavu, oděrky na rámu

Detail

Vyvolávací cena:

61 000

Vilém  Kreibich - V depu

Vilém Kreibich
V depu

Id: 41502

olej/plátno, rozměr 70 x 100 cm, signováno vpravo dole, oděrky na rámu, původní stav, drobná promáčklina

Detail

Vyvolávací cena:
35 000

133 000

Olbram Zoubek - Ještě Marie

Ještě Marie

Id: 40901

patinovaný bronz, celková výška 88,5 cm, signováno na zadní straně podstavce, původní velmi dobrý stav

Detail

Vyvolávací cena:
16 000

140 000

Alexej Vasiljevič Hanzen - Bouřlivé pobřeží

Alexej Vasiljevič Hanzen
Bouřlivé pobřeží

Id: 41501

olej/plátno, rozměr 70 x 100 cm, signováno vpravo dole, oděrky na rámu, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
45 000

170 003

Jaroslav Šetelík - Pražský hrad

Jaroslav Šetelík
Pražský hrad

Id: 41801

olej/plátno, rozmněr 65 x 75, signováno vpravo dole, oděrky na rámu, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
12 000

96 000

Karel Černý - Constanta

Karel Černý
Constanta

Id: 43101

pastel/ruční papír, rozměr ve výřezu 61 x 48 cm, signováno vlevo nahoře s popisem a datací 57, paspartováno, rámováno, zaskleno, věnování na zadní straně, obraz i rám ve velmi dobrém původním stavu

Detail

Vyvolávací cena:
28 000

100 000

Hans Johann Haag - Elizabetha Rakouská (Sisi) na honu

Hans Johann Haag
Elizabetha Rakouská (Sisi) na honu

Id: 41102

olej/plátno, rozměr 65 x 84 cm, signováno vpravo dole, obraz ve výborném stavu, drobné oděrky na rámu

Detail

Vyvolávací cena:
15 000

75 000

Antonín Hudeček - Štrbské pleso

Antonín Hudeček
Štrbské pleso

Id: 42101

olej/plátno, rozměr 100 x 148 cm, signováno vpravo dole, oděrky na rámu, obraz v původním stavu, restaurátorská zpráva z roku 1974 na zadní straně, konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem

Detail

Vyvolávací cena:
22 000

91 000

Josef Písecký (Liška) - U malého mola v Bašce

Josef Písecký (Liška)
U malého mola v Bašce

Id: 41101

olej/plátno/karton, rozměr 50 x 60 cm, signováno vpravo dole, obraz i rám ve velmi dobrém původním stavu

Detail

Vyvolávací cena:
3 800

34 000

Julius Mařák - Lesní strž

Julius Mařák
Lesní strž

Id: 39601

olej/papír, rozměr 29 x 44 cm, signováno monogramem vpravo dole, jedná se o mimořádně kvalitní dílo z první poloviny 90. let 19. století, přiložen posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové, oděrky na rámu, obraz ve velmi dobrém stavu

Detail

Vyvolávací cena:
50 000

220 000

Karel Hodr - Podzim na Kampě

Karel Hodr
Podzim na Kampě

Id: 33704

olej/karton, rozměr 28 x 58 cm, signováno vlevo dole, oděrky na rámu, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:

46 000

Josef Bašek - Zimní imprese

Josef Bašek
Zimní imprese

Id: 36803

Detail

Vyvolávací cena:
2 800

52 105

Bohuslav Reynek - Ecce homo s měsícem

Bohuslav Reynek
Ecce homo s měsícem

Id: 37401

kolorovaná suchá jehla/ruční papír, velikost tisku 17 x 15 cm, signováno vpravo dole, paspartováno, zaskleno, původní stav, majitel získal přímo od autora při natáčení dokumentárního filmu "Jak žije básník", režie Josef Protiva, ČST 1969

Detail

Vyvolávací cena:

80 000

František Drtikol - Meditace

František Drtikol
Meditace

Id: 35701

olej/překližka, rozměr 29 x 22 cm, signováno vpravo dole, oděrky na rámu, zcela původní stav

Detail

Vyvolávací cena:

90 000

František Daněk - Sedláček - Krajina o žních

František Daněk - Sedláček
Krajina o žních

Id: 36501

Detail

Vyvolávací cena:

50 000

Alfons Mucha - Děvče s růží

Alfons Mucha
Děvče s růží

Id: 29201

barevná kresba/tuž/papír, rozměr ve výřezu 36 x 34 cm, signováno vpravo dole, datováno 32, zaskleno, paspartováno, oděrky na rámu, původní stav, pravost potvrzena a přiložen posudek PhDr. Jany Orlíkové

Detail

Vyvolávací cena:
85 000

150 000

František  Hudeček - Chodec ve městě

František Hudeček
Chodec ve městě

Id: 32907

olej/karton/překližka, rozměr 21 x 29,5 cm, signováno vpravo dole, datováno 43, jedná se o obraz jednoho z prvních "Nočních chodců", posouzeno MUDr. Janem Vykoukalem, rámováno, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
35 000

185 000

Václav Hejna - 3 x 3

Václav Hejna
3 x 3

Id: 29301

olej/plátno, rozměr 117 x 71 cm, signováno vpravo nahoře, datováno 64, autorsky rámováno, zcela původní stav, obraz byl vystaven ve Francii v roce 1969 a v roce 1970 v Klubu umělců

Detail

Vyvolávací cena:

90 000

Josef  Svoboda - Rybáři

Josef Svoboda
Rybáři

Id: 30601

Detail

Vyvolávací cena:
15 000

120 000

Josef Písecký (Liška) - Starý přístav v Dubrovníku

Josef Písecký (Liška)
Starý přístav v Dubrovníku

Id: 31301

Detail

Vyvolávací cena:
9 500

100 000

Louisa  Piepenhagen - Alpská krajina

Louisa Piepenhagen
Alpská krajina

Id: 29402

nesignováno, olej/plátno, rozměr 47 x 61 cm, 19. století, na zadní straně značka plátna, dekorativně adjustováno, původní stav; obraz byl konzultován a posouzen PhDr. Naděždou Blažíčkovou-Horovou, novému majiteli může být na vyžádání vypracován odborný posudek, velmi podobné dílo se nachází v knize August Bedřich, Charlotta a Louisa Piepenhagenovi viz foto

Detail

Vyvolávací cena:

75 000

František  Max - Pražské panorama

František Max
Pražské panorama

Id: 33101

Detail

Vyvolávací cena:

55 000

Josef  Svoboda - Po rybolovu

Josef Svoboda
Po rybolovu

Id: 28303

Detail

Vyvolávací cena:
14 000

47 000

Jan  Zrzavý - Loďky

Loďky

Id: 28501

Detail

Vyvolávací cena:
28 000

77 100

Marie Čermínová - Toyen - Královna Ethiopů

Marie Čermínová - Toyen
Královna Ethiopů

Id: 27601

tuž/papír, rozměr ve výřezu 16 x 11 cm, signováno vpravo dole, datováno 1926, na zadní straně potvrzení pravosti Dr. Františkem Dvořákem z roku 1998, paspartováno, zaskleno, rámováno

Detail

Vyvolávací cena:

31 100

Václav Boštík - Kruhová mlhovina

Václav Boštík
Kruhová mlhovina

Id: 23603

pastel/papír, rozměr ve výřezu 40 x 34 cm, signováno uprostřed dole, datováno 92, paspartováno, zaskleno, rámováno, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:

61 100

Roman Franta - Němka

Roman Franta
Němka

Id: 27604

Detail

Vyvolávací cena:

31 000

Robert Piesen  - Údolí Cedronu

Robert Piesen
Údolí Cedronu

Id: 27011

olej/plátno, rozměr 45 x 60 cm, signováno vlevo dole, datováno 56, obraz ve výborném stavu, oděrky na rámu, obraz je uveden v autobiografii Robert Piesen viz foto

Detail

Vyvolávací cena:
30 000

270 000

Olbram Zoubek - Adam, Eva a had

Adam, Eva a had

Id: 23813

cín/zlato, celková výška Adama a Evy 44,5 cm, celková výška hada 42 cm, vše signováno na podstavci, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
12 000

170 000

Antonín Waldhauser  - Krajina s červánky

Antonín Waldhauser
Krajina s červánky

Id: 25605

olej/karton, rozměr 34,5 x 38 cm, monogram vlevo dole, na malbě krakeláž, oděrky na rámu, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:

26 000

Josef Jíra - Znamení s kartou

Josef Jíra
Znamení s kartou

Id: 26101

olej/plátno, rozměr 67 x 69 cm, signováno vpravo dole, datováno na zadní straně 83-4, autorsky olištováno, obraz i rám v původním stav

Detail

Vyvolávací cena:
14 000

190 000

Ota Janeček - Ležící akt

Ležící akt

Id: 25603

kombinovaná technika/karton, rozměr 40 x 50 cm, signováno vlevo dole, datováno 84, zaskleno, dekorativní adjustace, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:

32 661

Václav Boštík - Body

Václav Boštík
Body

Id: 24701

suchá jehla/pastel/ruční papír, velikost tisku 15,5 x 14 cm, signováno uprostřed dole, značený papír, volně loženo, nerámováno

Detail

Vyvolávací cena:

21 100

František Zdeněk Eberl - Zátoka u Monaka

František Zdeněk Eberl
Zátoka u Monaka

Id: 26501

olej/plátno, rozměr 60 x 73 cm, signováno vlevo dole, datováno 61, obraz i rám ve výborném stavu

Detail

Vyvolávací cena:
15 000

93 000

Vladimír Muzička - Ve varieté

Vladimír Muzička
Ve varieté

Id: 28901

olej/sololit, rozměr 50 x 61 cm, signováno vpravo dole, datováno 2012, autorsky olištováno, oděrka na liště

Detail

Vyvolávací cena:

38 000

Kamil Lhoták - Předměstí (Za Vinohrady)

Kamil Lhoták
Předměstí (Za Vinohrady)

Id: 27012

olej/lepenka, rozměr 16 x 23 cm, signováno vlevo dole, datováno 43, obraz ve výborném stavu, rámováno, obraz je publikován ve výstavním katalogu "Kamil Lhoták - Obrazy, básně, přátelé" z roku 2015 a též je evidován v soupisu děl Kamila Lhotáka pod číslem 560/128

Detail

Vyvolávací cena:
60 000

255 500

Libor Fára - Růžový rytmus

Libor Fára
Růžový rytmus

Id: 23808

kombinovaná technika/koláž, rozměr 78 x 49,5 cm, signováno uprostřed dole, datováno 61, zaskleno, rámováno, původní stav, dílo uvedeno v monografii od Vojtěcha Lahody

Detail

Vyvolávací cena:
9 000

42 000

František Daněk - Sedláček - Letní den

František Daněk - Sedláček
Letní den

Id: 25901

olej/plátno/karton, rozměr 37 x 50 cm, signováno vlevo dole, na zadní straně popis autora, oděrky na rámu, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:

38 000

František Kupka - Kompozice

František Kupka
Kompozice

Id: 24501

Detail

Vyvolávací cena:
25 000

120 000

Josef Vyleťal - Očekávání

Josef Vyleťal
Očekávání

Id: 23803

olej/překližka, rozměr 40 x 53,5 cm, signováno vpravo dole, původní rámování, obraz ve velmi dobrém stavu, na zadní straně popis autora, oděrky na rámu, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
15 000

84 000

Karel Langer - Akt

Karel Langer
Akt

Id: 23805

olej/plátno, rozměr 85 x 91 cm, signováno vpravo dole, krakeláž po celé ploše obrazu, rámováno, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
25 000

71 000

Ota Bubeníček - Statek pod kopcem

Ota Bubeníček
Statek pod kopcem

Id: 25601

Detail

Vyvolávací cena:

29 000

František Jakub - Akt se psem

František Jakub
Akt se psem

Id: 23801

Detail

Vyvolávací cena:
25 000

52 000

Václav Brožík - Rytíř s dýmkou

Václav Brožík
Rytíř s dýmkou

Id: 26201

Detail

Vyvolávací cena:
22 000

47 000

Karel Chaba  - Znamení lásky

Karel Chaba
Znamení lásky

Id: 27605

olej/plátno, rozměr 90 x 70 cm, signováno vpravo dole, popis na zadní straně, rámováno, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:

85 000

Josef Jíra - Růže pro krejčovskou pannu

Josef Jíra
Růže pro krejčovskou pannu

Id: 26103

olej/plátno, rozměr 50 x 40 cm, signováno vpravo dole, datováno 97-9, autorsky olištováno, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
7 000

145 000

Jaroslav Horejc - Luna

Jaroslav Horejc
Luna

Id: 22802

patinovaná sádra, výška celková 52 cm, signováno na podstavci, původní velmi dobrý stav

Detail

Vyvolávací cena:

27 000

Karel Černý - Le Havre

Karel Černý
Le Havre

Id: 20705

pastel/papír, rozměr 46 x 60 cm, signováno vlevo nahoře, datováno 49, zaskleno, rámováno, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
28 000

195 000

František Zdeněk Eberl - Francouzská krajina

František Zdeněk Eberl
Francouzská krajina

Id: 18722

Detail

Vyvolávací cena:
12 000

79 000

Ota Bubeníček - Za Mladou Vožicí

Ota Bubeníček
Za Mladou Vožicí

Id: 21103

Detail

Vyvolávací cena:

48 000

  Autor neurčen - Pašeráci

Pašeráci

Id: 18726

Detail

Vyvolávací cena:

100 000

Otakar Švec - Motocyklista

Otakar Švec
Motocyklista

Id: 19902

patinovaná sádra, výška 28 cm, délka 49 cm, signováno na podstavci, vlásenková prasklinka na rameni a na řídítkách, původní stav, dřevěný podavec

Detail

Vyvolávací cena:
25 000

138 000

Bohuslav Reynek
Ecce homo s měsícem

Id: 19101

Detail

Vyvolávací cena:

120 000

Andrej Bělocvětov - Zátiší se sebevrahem

Andrej Bělocvětov
Zátiší se sebevrahem

Id: 18704

olej/karton, rozměr 45 x 35 cm, signováno vlevo nahoře, datováno 58, na zadní straně věnování Dr. Františku Dvořákovi a výstavní štítek, poškozený rám, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:

115 000

Eduard Ovčáček - Křivá kola

Eduard Ovčáček
Křivá kola

Id: 20201

olej/plátno, rozměr 68 x 56 cm, signováno uprostřed nahoře, datováno 78, na zadní straně popis, rámováno, obraz i rám v původním stavu

Detail

Vyvolávací cena:

70 000

Jan Slavíček - Notre Dame

Jan Slavíček
Notre Dame

Id: 20209

kombinovaná technika/papír, rozměr 23 x 29 cm, signováno vlevo dole, zaskleno, rámováno, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:

43 000

Jaroslav Veris (Zamazal) - Španělka

Jaroslav Veris (Zamazal)
Španělka

Id: 17108

kombinovaná technika/papír, rozměr ve výřezu 36 x 27,5 cm, signováno vlevo dole, paspartováno, rámováno, zaskleno, obraz i rám původním stavu

Detail

Vyvolávací cena:
1 800

24 000

Bohuslav Reynek - Květina

Bohuslav Reynek
Květina

Id: 12904

kolorovaná suchá jehla/ruční papír, rozměr ve výřezu 19 x 12,5 cm, signováno vpravo dole, paspartováno, zaskleno, oděrky na rámu, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:

73 000

Jaroslav Serpan - DHMOK

Jaroslav Serpan
DHMOK

Id: 18701

olej/plátno, rozměr 73 x 92 cm, signováno vlevo dole, datováno na zadní straně 23.9.73, nerámováno, velmi dobrý původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
15 000

74 000

Václav Brožík - Portrét umělcovy choti

Václav Brožík
Portrét umělcovy choti

Id: 14105

nesignováno, olej/plátno, rozměr 58,5 x 38,5 cm, na zadní straně přípis, volné plátno, oděrky v malbě, oděrky na rámu, původní stav, konzultováno a pravost potvrzena PhDr. Naděždou Blažíčkovou-Horovou, jedná se nepochybně o portrét autorovi chotě, styl práce odpovídá V. Brožíkovi

Detail

Vyvolávací cena:
13 000

88 000

Alexander Archipenko - Kráčející voják

Alexander Archipenko
Kráčející voják

Id: 14407

bronzová plastika, výška 51 cm, výška podstavce 2 cm, značeno na zadní straně Archipenko 1917, na přední straně štítek s názvem, jedná se pravděpodobně o pozdější, avšak mimořádně kvalitní odlitek

Detail

Vyvolávací cena:
22 000

91 000

Václav Březina - Rozkvetlé máky

Václav Březina
Rozkvetlé máky

Id: 16101

olej/karton, rozměr 30 x 20,5 cm, signováno vpravo dole, obraz i rám ve velmi dobrém stavu, konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem

Detail

Vyvolávací cena:
9 500

35 000

Jan  Zrzavý - Dvě bárky

Dvě bárky

Id: 15801

kombinovaná technika/papír, velikost kresby 13,5 x 19,5 cm, signováno vlevo dole, datováno 1950, paspartováno, zaskleno, oděrky na rámu, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
25 000

78 000

Vilém  Kreibich - Údržba před jízdou

Vilém Kreibich
Údržba před jízdou

Id: 15501

olej/karton, rozměr 60,5 x 48,5 cm, signováno vlevo dole, datováno 17, původní stav, doporučeno čistit, zcela zničený rám

Detail

Vyvolávací cena:
18 000

140 000

Andrej Bělocvětov - Kompozice

Andrej Bělocvětov
Kompozice

Id: 15401

olej/lepenka, rozměr 45 x 63 cm, signováno vpravo nahoře, datováno 65, oděrky na rámu, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:

44 004

Ota Janeček - Portrét dívky

Portrét dívky

Id: 14506

olej/překližka, rozměr 51,5 x 30 cm, signováno vlevo nahoře, datace 42, na zadní straně signatura i datace, novodobě rámováno, původní dobrý stav

Detail

Vyvolávací cena:

45 000

Alexej Vasiljevič Hanzen - Červánky nad útesem

Alexej Vasiljevič Hanzen
Červánky nad útesem

Id: 14521

olej/plátno, rozměr 36,5 x 50 cm, signováno vlevo dole, novodobý rám, obraz ve velmi dobrém stavu, oděrky na rámu, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
18 000

100 000

Ladislav Šaloun - Zrazená

Ladislav Šaloun
Zrazená

Id: 14101

patinovaná sádra, celková výška 67 cm, značeno Š, drobné povrchové odřeniny, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:

37 000

Josef Jíra - Barborky a betlém z podzámčí

Josef Jíra
Barborky a betlém z podzámčí

Id: 14502

Detail

Vyvolávací cena:
7 500

113 000

Kája Saudek - Hamiro

Kája Saudek
Hamiro

Id: 14510

kombinovaná technika/deska, rozměr 48 x 70 cm, signováno vpravo dole, autorsky rámováno, ojedinělě se vyskytující autorova malba v nabídce trhu, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
20 000

85 000

Gustav Sýkora - Rozverná společnost

Gustav Sýkora
Rozverná společnost

Id: 13106

olej/plátno, rozměr 82 x 116 cm, signováno vpravo dole, původní stav, oděrky na rámu, doporučeno čistit, velmi dekorativní adjustace

Detail

Vyvolávací cena:
12 000

90 001

Václav Malý - Kopcovitá krajina

Václav Malý
Kopcovitá krajina

Id: 12604

olej/karton, rozměr 24 x 32 cm, signováno vpravo dole, obraz i rám v původním stavu, oděrky na rámu

Detail

Vyvolávací cena:

62 000

Josef Jíra - Procházka na Petříně

Josef Jíra
Procházka na Petříně

Id: 14501

olej/plátno, rozměr 30 x 40 cm, signováno vpravo dole, datováno 2001, obraz i rám v původním dobrém stavu

Detail

Vyvolávací cena:

74 000

Amalie Mánesová - Zarostlý břeh

Amalie Mánesová
Zarostlý břeh

Id: 10801

olej/plátno, rozměr 42 x 18 cm, signováno vlevo dole, rentoilováno, oděrky na rámu, původní stav, konzultováno a pravost potvrzena PhDr. Naděždou Blažíčkovou-Horovou

Detail

Vyvolávací cena:
12 000

41 000

Jan  Smetana - Vzpomínka na ostrov Bali

Jan Smetana
Vzpomínka na ostrov Bali

Id: 12101

olej/plátno, rozměr 91 x 130 cm, signováno vlevo dole, datováno 67, na zadní straně popis autorem, nerámováno, původní velmi dobrý stav

Detail

Vyvolávací cena:
32 000

145 000

František Xaver Naske - Dívčí poloakt

František Xaver Naske
Dívčí poloakt

Id: 12301

olej/plátno, rozměr 125 x 120 cm, signováno vpravo dole, drobně poškozená malba, poškozený rám, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
9 000

63 000

Charlotte Piepenhagen - Na zamrzlé řece

Charlotte Piepenhagen
Na zamrzlé řece

Id: 12001

olej/plátno/karton, rozměr 18 x 28 cm,signováno vlevo dole, obraz v původním dobrém stavu, původní rám zrestaurován, posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové - Horové přiložen

Detail

Vyvolávací cena:
17 000

61 000

Zdeněk Burian - Setkání bojovníků

Zdeněk Burian
Setkání bojovníků

Id: 12105

kvaš/papír, rozměr ve výřezu 23 x 29,5 cm, signováno vpravo dole, paspartováno, volně loženo, nerámováno, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
7 000

97 000

Ferdinand Lepie - Odcházející bouře

Ferdinand Lepie
Odcházející bouře

Id: 14106

nesignováno, olej/plátno, rozměr 65,5 x 81 cm, štítek na zadní straně, drobně poškozená malba, volné plátno, zcela zničený rám, konzultováno a pravost potvrzena PhDr. Naděždou Blažíčkovou-Horovou

Detail

Vyvolávací cena:
12 000

42 000

Ludmila Jiřincová - Hlava/Odpočívající

Ludmila Jiřincová
Hlava/Odpočívající

Id: 6017

oboustranný obraz, pastel/papír, rozměr ve výřezu každého 29 x 22 cm, signováno vlevo dole, paspartováno, zaskleno, rámováno

Detail

Vyvolávací cena:
9 000

27 000

František Vobecký - Akt

František Vobecký
Akt

Id: 12103

olej/plátno, rozměr 65 x 46 cm, signováno vlevo dole, popis Paris, datováno 26, obraz publikován v katalogu výstavy, obraz i rám ve výborném stavu

Detail

Vyvolávací cena:
35 000

135 500

Josef Král - Večer na nádraží v Rakovníce

Josef Král
Večer na nádraží v Rakovníce

Id: 9201

pastel/karton, rozměr 53,5 x 74 cm, signováno vpravo dole, zaskleno, rámováno, drobné oděrky na rámu, původní stav, konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem, obraz je publikován ve Zlaté Praze II., 1905, č. 47, str. 553

Detail

Vyvolávací cena:
22 000

76 000

Adolf Born - Myslivec

Myslivec

Id: 6019

akvarel/papír, rozměr ve výřezu 43,5 x 29 cm,signováno vpravo dole, paspartováno, zaskleno, rámováno, majitelem získáno přímo od autora

Detail

Vyvolávací cena:
29 000

140 000

Josef Hlinomaz - Generál u jezera

Josef Hlinomaz
Generál u jezera

Id: 8202

olej/plátno, rozměr 28,5 x 32,5 cm, signováno vlevo dole, původní rámování, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
9 000

89 333

Zdeněk Burian - Malý rybář

Zdeněk Burian
Malý rybář

Id: 6702

olej/překližka, rozměr 45 x 32,5 cm, signováno vpravo dole, datováno 45, obraz i rám ve velmi dobrém stavu

Detail

Vyvolávací cena:
16 000

96 000

Ota Janeček - Kubistická madona

Kubistická madona

Id: 6007

bronzová figura, výška 28,5 cm, signováno ve spodní části, původní stav, majitelem získáno přímo od autora

Detail

Vyvolávací cena:
11 000

85 000

Alexej Vasiljevič Hanzen - Červánky nad mořem

Alexej Vasiljevič Hanzen
Červánky nad mořem

Id: 6506

olej/plátno, rozměr 55 x 65 cm, signováno vpravo dole, jedná se o autorův oblíbený motiv vycházející z prací jeho dědečka Ivana Konstantinoviče Ajvazovského, jehož západy slunce jsou celosvětově známé, obraz i rám v původním stavu

Detail

Vyvolávací cena:
25 000

285 000

Ota Janeček - Masožravá rostlina

Masožravá rostlina

Id: 6023

Detail

Vyvolávací cena:
14 000

110 000

József (Josif Josifovič) Boksay - Chaloupky u potůčku

József (Josif Josifovič) Boksay
Chaloupky u potůčku

Id: 8901

olej/plátno, rozměr 63,5 x 81 cm, signováno vpravo dole, datováno 1965, obraz i rám v původním velmi dobrém stavu

Detail

Vyvolávací cena:
30 000

91 000

Andrej Bělocvětov - Žena

Andrej Bělocvětov
Žena

Id: 9501

olej/email/karton, rozměr 44 x 32 cm, signováno na zadní straně, datováno 1962, rámováno, významné autorovo dílo z období informelu

Detail

Vyvolávací cena:

31 000

Jiří Trnka - Lesní víla

Jiří Trnka
Lesní víla

Id: 6014

Detail

Vyvolávací cena:
9 500

29 500

Jaroslav Kafka - Hudební zátiší

Jaroslav Kafka
Hudební zátiší

Id: 8802

kombinovaná technika/olej/tempera/plátno, rozměr 90 x 70 cm, signováno vlevo dole, datováno 53/59-II, autorsky rámováno, oděrky na rámu, obraz ve velmi dobrém původním stavu, majitelem získáno přímo z rodiny autora

Detail

Vyvolávací cena:
7 000

40 000

Jan  Smetana - Fragmenty paměti II.

Jan Smetana
Fragmenty paměti II.

Id: 6405

olej/plátno, rozměr 50 x 70 cm,signováno vpravo dole, datováno 69, obraz i rám ve výborném stavu, na zadní straně popis včetně věnování

Detail

Vyvolávací cena:
28 000

145 000

František Kupka - Les fous

František Kupka
Les fous

Id: 8808

litografie/papír, rozměr ve výřezu 37 x 73 cm, signováno vlastní rukou vpravo dole, včetně vlastnoručního věnování Alexandrovi Mercereau, francouzskému symbolistickému básníkovi a spisovateli, lehce poškozený papír přehnutím, paspartováno, zaskleno, rámováno

Detail

Vyvolávací cena:

23 000

Marie Čermínová - Toyen - Abstraktní krajina

Marie Čermínová - Toyen
Abstraktní krajina

Id: 6001

tuž/papír, rozměr ve výřezu 14 x 20 cm, signováno vpravo dole, datováno 37, paspartováno, zaskleno, rámováno

Detail

Vyvolávací cena:
9 500

39 000

Jan  Zrzavý - Bárky na pobřeží

Bárky na pobřeží

Id: 7901

voskový pastel/papír, rozměr ve výřezu 17,5 x 27,3 cm, signováno vpravo dole, datováno 1950, paspartováno, zaskleno, rámováno, na zadní straně věnování R. Lukavskému, obraz pochází ze sbírky Radovana Lukavského

Detail

Vyvolávací cena:
38 000

190 000

Julius Mařák - Lesní interiér

Julius Mařák
Lesní interiér

Id: 1504404

olej/papír/karton, rozměr 35 x 42 cm, nesignováno, na rubu podložky razítko pozůstalosti Julia Mařáka, původní adjustace, obraz lehce přečištěn, jedná se o standardní komorní realizaci pocházející z období posledních dvou dekád Mařákova života, jak je psáno v přiloženém posudku PhDr. Michaela Zachaře, podobné scenérie byly reprodukovány po roce 1899 ve Zlaté Praze

Detail

Vyvolávací cena:
18 000

94 500

Jaroslav Ronek - Rychlíková lokomotiva

Jaroslav Ronek
Rychlíková lokomotiva

Id: 1501902

Detail

Vyvolávací cena:

51 000

Václav Boštík - Kompozice linek

Václav Boštík
Kompozice linek

Id: 1503608

Detail

Vyvolávací cena:

47 500

Alexej Vasiljevič Hanzen - Příboj

Alexej Vasiljevič Hanzen
Příboj

Id: 1501602

olej/plátno, rozměr 70 x 100 cm, signováno vpravo dole, oděrky na rámu, původní dobrý stav

Detail

Vyvolávací cena:
40 000

200 000

József (Josif Josifovič) Boksay - Daleký pohled

Daleký pohled

Id: 1502101

Detail

Vyvolávací cena:
32 000

110 000

Václav Boštík - Kruh

Václav Boštík
Kruh

Id: 1503609

pastel/papír, rozměr ve výřezu 12 x 11,5 cm, signováno uprostřed dole, datováno 96, paspartováno, zaskleno, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:

46 000

Hugo Ullik - Na alpském jezeře

Hugo Ullik
Na alpském jezeře

Id: 2436

olej/plátno, rozměr 20,5 x 39 cm, signováno vlevo dole, datováno 76, obraz ve velmi dobrém stavu, rámováno

Detail

Vyvolávací cena:
18 000

76 000

Josef Sudek - Stojící ženský akt

Josef Sudek
Stojící ženský akt

Id: 2412

bromostříbrná fotografie, velikost listu 27,7 x 19,1 cm, velikost fotografie 21 x 14,5 cm, signováno vpravo dole tužkou, na zadní straně věnování a autorské razítko, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:

59 114

Jiří Lacina - Brána světla

Jiří Lacina
Brána světla

Id: 2336

akryl/plátno, rozměr 88 x 100 cm, signováno vpravo dole, datováno 04, získáno přímo z dědictví autora, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
13 000

71 111

 Koberec - Čína

Koberec
Čína

Id: 2339

rozměr 152 x 78 cm, původ Čína - Peking, počátek 20. století, bavlna/vlna, výborný stav

Detail

Vyvolávací cena:

34 112

Vilém  Kreibich - Rychlíkový stroj

Vilém Kreibich
Rychlíkový stroj

Id: 2321

olej/plátno, rozměr plátna 86 x 105,5 cm, signováno vlevo nahoře, obraz i rám ve velmi dobrém stavu

Detail

Vyvolávací cena:
18 500

224 000

Salvador Dalí - Dvě dívky

Salvador Dalí
Dvě dívky

Id: 2324

Detail

Vyvolávací cena:

55 113

Ladislav Šaloun - Dotek osudu

Ladislav Šaloun
Dotek osudu

Id: 2286

bronz, výška 23 cm, signováno na soklu, původní starý odlitek

Detail

Vyvolávací cena:

38 000

Jan Skramlík - Struny podzimu

Jan Skramlík
Struny podzimu

Id: 2287

Detail

Vyvolávací cena:
30 000

50 000

Josef Ullmann - Potůček

Josef Ullmann
Potůček

Id: 2243

olej/karton, rozměr 55 x 69 cm, signováno vpravo dole Ulman, datováno 1904, oděrky na rámu, vše v původním dobrém stavu, konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem

Detail

Vyvolávací cena:
17 000

73 600

Alois Schneiderka - Harmonikář

Alois Schneiderka
Harmonikář

Id: 2225

olej/karton, rozměr 45 x 35 cm, signováno vpravo dole, zaskleno, oděrky na rámu, popsáno na zadní straně, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:

37 000

Luděk Marold - Na Petříně

Luděk Marold
Na Petříně

Id: 2216

nesignováno, akvarel/kvaš/papír, rozměr ve výřezu 36 x 28 cm, paspartováno, zaskleno, obraz i rám ve velmi dobrém stavu

Detail

Vyvolávací cena:
12 000

44 100

František Kupka - Abtrakce

František Kupka
Abtrakce

Id: 2196

kvaš/papír, velikost kresby 17,6 x 15,1 cm, velikost papíru 26,5 x 18,1 cm, signováno vpravo dole, paspartováno, zaskleno, novodobě rámováno, původní stav, v přední části potvrzení pravosti manželkou autora, na zadní straně pravost potvrdil Pierre Brulle

Detail

Vyvolávací cena:
59 000

135 000

Olbram Zoubek - Vzpomínání

Vzpomínání

Id: 2194

cín/zlato, výška 56 cm, signováno na podstavci, přiložen doklad o pravosti díla vystavený autorem, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
16 000

51 500

Zdeněk Hajný - Betlémská krajina

Zdeněk Hajný
Betlémská krajina

Id: 2170

olej/plátno, rozměr plátna 40,5 x 35,5 cm, signováno vpravo dole, datováno 91, oděrky na rámu, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:

38 000

Vladislav Mirvald - Konvolut dvou kusů kreseb

Vladislav Mirvald
Konvolut dvou kusů kreseb

Id: 2144

1) Moiré undulačních válců, kresba tuží/papír, rozměr 71,5 x 50 cm, signováno uprostřed dole, datováno 86, volně loženo, nerámováno, drobné poškození na malbě, původní stav 2) Neurčitá vymezenost, kresba tuží/papír, rozměr 67 x 45 cm, nesignováno, zaskleno, rámováno, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
27 000

75 000

Josef Mařatka - Milenci

Josef Mařatka
Milenci

Id: 2146

bronzová plastika, výška 14,5 cm, signováno na podstavci, na tomto kuse byla odvedena velmi kvalitní cizelérská práce, jedná se o původní starý odlitek

Detail

Vyvolávací cena:

29 000

Jan  Zrzavý - Vesnická kaplička

Vesnická kaplička

Id: 2139

vosková pastelka/papír, rozměr ve výřezu 9,5 x 12 cm, signováno monogramem vpravo dole, paspartováno, zaskleno, rámováno, přiložen certifikát pravosti

Detail

Vyvolávací cena:
9 500

40 500

František Kaván - Samota v poli

František Kaván
Samota v poli

Id: 2135

olej/karton, rozměr 24,5 x 35,5 cm, signováno vpravo dole, zvlněný karton, původní poškozené rámování, jedná se o zřídka se vyskytující obraz, těsně po roce 1900 z období Železnice, konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem

Detail

Vyvolávací cena:
11 000

71 000

František  Tichý - Intermezzo

František Tichý
Intermezzo

Id: 2079

suchá jehla/papír, rozměr ve výřezu 26,5 x 21,5 cm, signováno uprostřed dole, datováno 46, paspartováno, zaskleno, rámováno, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:

20 000

Albín Brunovský - Světlo duše

Albín Brunovský
Světlo duše

Id: 2083

litografie/papír, č. 87/100, signováno vpravo dole, datováno 1993, rozměr ve výřezu 38 x 29 cm, paspartováno, zaskleno, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:

25 400

Kamil Linhart - Z kosmu

Kamil Linhart
Z kosmu

Id: 2068

Detail

Vyvolávací cena:
27 000

110 000

Luděk Marold - Dámy v Paříži

Luděk Marold
Dámy v Paříži

Id: 2061

kombinovaná technika/karton, rozměr 50 x 40 cm, signováno vpravo dole,zaskleno, rámováno, oděrky na rámu, původní stav, na zadní straně potvrzení o zapůjčení obrazu od Sdružení výtvarných umělců v Praze

Detail

Vyvolávací cena:
55 000

100 000

Josef Ullmann - Nokturno

Josef Ullmann
Nokturno

Id: 2064

olej/karton, rozměr 21,5 x 31,5 cm, signováno vpravo dole, monogramem JU, velmi kvalitní dílo datované dle posudku PhDr. Michaela Zachaře do let 1901 - 1903, posudek přiložen, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
7 500

60 000

Karel Laštovka - Vzpomínky na paní Hegerovou

Karel Laštovka
Vzpomínky na paní Hegerovou

Id: 2055

olej/plátno, rozměr plátna 100 x 70 cm, signováno vpravo dole, drobně vyplatčené plátno, oděrky na rámu, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
25 000

62 000

Alois Kalvoda - Zasněžený statek

Alois Kalvoda
Zasněžený statek

Id: 2009

olej/karton, rozměr 34 x 40 cm, signováno vpravo dole, kvalitní plenérová práce z ranější doby těsně po roce 1900, původní stav, posudek PhDr. Michaela Zachaře přiložen

Detail

Vyvolávací cena:
7 500

36 500

Olbram Zoubek - Zeměkoule

Zeměkoule

Id: 1983

cín/zlato, výška 61 cm, signováno na podstavci, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
18 000

65 000

Salvador Dalí - Žena a motýl

Salvador Dalí
Žena a motýl

Id: 1963

litografie/ruční papír, velikost tisku 33 x 47 cm, signováno v kameni uprostřed dole, datováno 1951, zaskleno, rámováno, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:

79 500

Ota Janeček - Návrh mozaiky

Návrh mozaiky

Id: 1939

olej/plátno, rozměr 143 x 50 cm, signováno vpravo dole, datováno 1979, desetinový návrh mozaiky pro Gottwaldov, oděrky na rámu, původní stav, majitelem získáno přímo od autora

Detail

Vyvolávací cena:
50 000

106 000

Hugo Ullik - Horská říčka

Hugo Ullik
Horská říčka

Id: 1928

olej/plátno, rozměr plátna 60,5 x 48 cm, signováno vpravo dole, datováno 1861, původní rámování, drobné oděrky na rámu, původní stav, posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové přiložen

Detail

Vyvolávací cena:
85 000

130 000

Olbram Zoubek - Dívka

Dívka "Duše mateřídoušky"

Id: 1895

cín/zlato, výška plastiky 65 cm, signováno na podstavci, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
17 000

63 500

Eugen Nevan - Žena s kyticí

Eugen Nevan
Žena s kyticí

Id: 1888

nesignováno, olej/plátno, rozměr plátna 95 x 83 cm, na zadní straně datace 1958, popis, i tento obraz byl autorem věnován příteli Ľudovítu Medveckému, oděrky na rámu, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
22 000

135 000

Bohuslav Reynek - Na kříži

Bohuslav Reynek
Na kříži

Id: 1880

suchá jehla/kolorovaný monotyp/ruční papír, rozměr ve výřezu 12,5 x 8,5 cm, signováno vpravo dole, paspartováno, zaskleno, rámováno, oděrky na rámu, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:

74 000

Adolf Born - Klaun

Klaun

Id: 1873

akvarel/papír, rozměr ve výřezu 17 x 42,5 cm, signováno vpravo dole, datováno 2003, paspartováno, zaskleno, rámováno, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
11 000

100 000

Ota Janeček - Madona

Madona

Id: 1854

bronzová plastika, celková výška 34,5 cm, signováno dole, původní stav, majitelem získáno přímo od autora

Detail

Vyvolávací cena:
18 000

61 500

Adolf Born - J. A. Komenský

J. A. Komenský

Id: 1847

Detail

Vyvolávací cena:

30 000

Joža Uprka - Děvče na louce

Joža Uprka
Děvče na louce

Id: 1843

olej/dřevěná deska, rozměr desky 28,5 x 44,5 cm, signováno vlevo dole, na zadní straně věnování, drobné oděrky na malbě viz foto, zaskleno, rámováno, původní stav, konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem

Detail

Vyvolávací cena:
16 000

85 000

 Monogram - Při úplňku

Monogram
Při úplňku

Id: 1789

Detail

Vyvolávací cena:
3 800

125 000

Jaroslav Šetelík - Pohled na Pražský hrad

Jaroslav Šetelík
Pohled na Pražský hrad

Id: 1820

olej/plátno, rozměr plátna 64 x 72 cm, signováno vpravo dole, drobná krupička na obrazu od cizí barvy, oděrky na rámu, původní stav, přiložen posudek PhDr. Františka Dvořáka z roku 2000

Detail

Vyvolávací cena:
17 000

61 500

Karel Hodr - Pohled na Čertovku

Karel Hodr
Pohled na Čertovku

Id: 1817

olej/karton, rozměr 31,5 x 62 cm, signováno vpravo dole, oděrky na rámu, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:

29 000

Zdeněk Hajný - Krajina vhledu

Zdeněk Hajný
Krajina vhledu

Id: 1812

olej/plátno, rozměr plátna 120 x 100 cm, signováno vlevo dole, datováno 90, oděrky na rámu, původní stav, obraz uveden v autobiografii autora od Bohumila Mráze

Detail

Vyvolávací cena:
22 000

85 000

Jaroslav Panuška - Pohanské obětiště

Jaroslav Panuška
Pohanské obětiště

Id: 1781

kombinovaná technika/kresba/papír, rozměr ve výřezu 37,5 x 52,5 cm, signováno vpravo dole, paspartováno, zaskleno, rámováno, oděrky na rámu, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:

23 000

Karel Liebscher - Cihelna za Košířemi

Karel Liebscher
Cihelna za Košířemi

Id: 1779

olej/karton, rozměr 14,5 x 28 cm, signováno vpravo dole, na zadní straně datováno 1905, popis, obraz i rám v původním dobrém stavu

Detail

Vyvolávací cena:
7 500

36 000

Ludvík Kohl - Interiér gotického chrámu

Ludvík Kohl
Interiér gotického chrámu

Id: 1764

olej/dřevěná deska, rozměr 72 x 50 cm, signováno vlevo dole monogramem K, pravděpodobně se jedná o interiér kostela sv. Mikuláše v Lounech, dílo pochází z významné sbírky pražského sběratele - doktora Engelbrechta, přiložen posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové

Detail

Vyvolávací cena:
95 000

185 000

Vilém  Kreibich - Na nádraží

Vilém Kreibich
Na nádraží

Id: 1740

olej/karton, rozměr malby 45 x 56 cm, signováno vpravo dole, datováno 20, olámaný rám, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
10 500

74 324

Mikoláš Aleš - Od Lipan

Mikoláš Aleš
Od Lipan

Id: 1725

kombinovaná technika/akvarel/papír, rozměr ve výřezu v průměru 23,5 cm, signováno vpravo dole, vlevo dole popis, paspartováno, volně loženo, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:

22 000

Ladislav Šaloun - Dotek osudu

Ladislav Šaloun
Dotek osudu

Id: 1716

Detail

Vyvolávací cena:
2 200

50 000

Hermann Armin Kern - Mládenec s píšťalkou

Hermann Armin Kern
Mládenec s píšťalkou

Id: 1718

olej/plátno, rozměr plátna 52,8 x 42,3 cm, signováno vpravo dole, datováno 1883, rentoilováno, přiložen znalecký posudek Mgr. Zsófie Kiss-Szemán

Detail

Vyvolávací cena:
9 500

60 000

Kamil Lhoták - Vzducholoď

Kamil Lhoták
Vzducholoď

Id: 1685

Detail

Vyvolávací cena:
7 500

48 500

Ladislav László Mednyánszky - Krajina v mlze s potokem

Ladislav László Mednyánszky
Krajina v mlze s potokem

Id: 1672

olej/karton, rozměr malby 16 x 28,7 cm, signováno vpravo dole, oděrky na rámu, původní stav, přiložen znalecký posudek Mgr. Zsófie Kiss-Szemán

Detail

Vyvolávací cena:
85 000

95 000

Salvador Dalí - Benátky

Salvador Dalí
Benátky

Id: 1665

litografie/papír, rozměr ve výřezu 62,5 x 80 cm, signováno vpravo dole, vlevo dole číslováno I/119/195, paspartováno, zaskleno, rámováno

Detail

Vyvolávací cena:

61 000

Roman Havelka - Na poli

Roman Havelka
Na poli

Id: 1654

Detail

Vyvolávací cena:
11 000

126 000

Zdeněk Miler - Krtek a loupežník

Zdeněk Miler
Krtek a loupežník

Id: 1629

malba pro animaci, rozměr ve výřezu 11 x 16 cm, signováno vpravo dole tužkou, paspartováno, zaskleno, rámováno

Detail

Vyvolávací cena:

37 000

Václav Radimský - Letní tůň

Václav Radimský
Letní tůň

Id: 1618

olej/plátno/karton, rozměr 47 x 62 cm, signováno vlevo dole, oděrky na rámu, původní stav, konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem a PhDr. Naděždou Blažíčkovou-Horovou

Detail

Vyvolávací cena:
49 000

205 000

Karel Souček (Bor) - Před výkladní skříní

Karel Souček (Bor)
Před výkladní skříní

Id: 1586

olej/plátno, rozměr plátna 90 x 70 cm, signováno vlevo dole, datováno 62, vpravo dole věnování, původní olištování, na zadní straně evidenční číslo, razítko z výstavy v Karlových Varech, získáno z rodiny autora

Detail

Vyvolávací cena:
25 000

59 200

Ota Janeček - Tvar

Tvar

Id: 1562

bronzová plastika, signováno, výška 41,5 cm, původní stav, objekt uveden v autobiografii Oty Janečka od Luboše Hlaváčka

Detail

Vyvolávací cena:
24 000

130 000

Josef Procházka - Podzimní nálada

Josef Procházka
Podzimní nálada

Id: 1549

olej/plátno, rozměr 35 x 50 cm, signováno vlevo dole, oděrky na rámu, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:

46 000

Ota Janeček - Buňka

Buňka

Id: 1541

olej/plátno, rozměr 26,5 x 34 cm, signováno vlevo dole, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
12 000

67 000

 Josef Holub - Březový les

Josef Holub
Březový les

Id: 1519

Detail

Vyvolávací cena:
29 000

56 000

Josef  Istler - Surrealistické zátiší

Josef Istler
Surrealistické zátiší

Id: 1513

olej/sololit, rozměr 23 x 30,5 cm, signováno vpravo nahoře, datováno 1952, autorsky rámováno, na zadní straně autorovo razítko, ojediněle se vyskytující obraz z raného období, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
16 000

66 000

Ludvík Vacátko - Plavení koní

Ludvík Vacátko
Plavení koní

Id: 1490

olej/plátno, rozměr 49,5 x 70 cm, signováno vpravo dole, datováno 1932, oděrky na rámu, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
4 800

39 333

Stanislav Podhrázský - Odpočinek

Stanislav Podhrázský
Odpočinek

Id: 1478

Detail

Vyvolávací cena:
50 000

120 000

František  Tichý - Paganini V.

František Tichý
Paganini V.

Id: 1481

suchá jehla/papír, rozměr ve výřezu 25 x 25 cm, nesignováno, popis na zadní straně, paspartováno, zaskleno, rámováno, otluky na rámu, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:

20 000

František Daněk - Sedláček - Koroptve

František Daněk - Sedláček
Koroptve

Id: 1480

olej/karton, rozměr 35 x 49 cm, signováno vlevo dole, rámováno, původní velmi dobrý stav

Detail

Vyvolávací cena:
2 800

25 000

Vlastimil  Beneš - Hřbitůvek

Vlastimil Beneš
Hřbitůvek

Id: 1476

Detail

Vyvolávací cena:
21 000

59 000

Jan  Bauch - Akt

Jan Bauch
Akt

Id: 1453

kombinovaná technika/tempera/olej/papír, rozměr ve výřezu 26 x 43 cm, signováno vpravo dole, datováno 1944, paspartováno, zaskleno, rámováno, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
15 000

23 000

Ota Bubeníček - Břízy ve větru

Ota Bubeníček
Břízy ve větru

Id: 1442

olej/karton, rozměr 34,5 x 49,5 cm, signováno vpravo dole tužkou, datováno pravděpodobně 15, oděrky na rámu, původní stav, konzultováno a posouzeno PhDr. M. Zachařem

Detail

Vyvolávací cena:
5 800

20 100

František  Tichý - Žena s gepardem

František Tichý
Žena s gepardem

Id: 1426

kombinovaná technika/papír, rozměr ve výřezu 17 x 39 cm, signováno vpravo dole, datováno 36, věnování panu Václavu Žižkovi - osobnímu rámaři autora, paspartováno, zaskleno, rámováno, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
15 000

62 000

Karel Černý - Paříž

Karel Černý
Paříž

Id: 1420

pastel/papír, rozměr 62 x 47,5 cm, signováno vpravo nahoře, datováno 48, Paris, odfouklé lepení na zadní straně, prach a pastel na spodní straně skla, oděrky na rámu, zaskleno, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
19 000

135 000

Vladimír Komárek - Ptačí námluvy

Vladimír Komárek
Ptačí námluvy

Id: 1386

olej/plátno, rozměr 34,5 x 35 cm, signováno vlevo dole, datováno 93, autorsky rámováno, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:

37 000

Josef  Istler - Dáma

Josef Istler
Dáma

Id: 1384

strukturální malba/sololit, rozměr ve výřezu 32,5 x 26,5 cm, signováno vpravo nahoře, 70. léta 20. století, původem z rodiny autora, obraz i rám ve výborném stavu

Detail

Vyvolávací cena:

30 000

František Daněk - Sedláček - Potůček v lese

František Daněk - Sedláček
Potůček v lese

Id: 1377

olej/karton, rozměr 25 x 30 cm, signováno vpravo dole, otluky na rámu, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:

14 010

Jan Kutálek - Vodník

Jan Kutálek
Vodník

Id: 1380

pálená hlína, glazováno, výška cca 12 cm, signováno na spodní straně, drobný oťuk na kloboučku, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
3 800

10 000

Josef Ullmann - Zámecký park

Josef Ullmann
Zámecký park

Id: 1376

olej/karton, rozměr 34 x 51,1 cm, signováno vpravo dole částečně pod rámem, obraz i rám ve velmi dobrém stavu, kvalitní obraz z období mezi rokem 1900 až 1910, konzultováno a posouzeno PhDr. M. Zachařem

Detail

Vyvolávací cena:
25 000

41 000

Josef Multrus - Ve školní zahradě

Josef Multrus
Ve školní zahradě

Id: 1329

Detail

Vyvolávací cena:
15 000

47 000

Alois Kalvoda - Břízový háj

Alois Kalvoda
Břízový háj

Id: 1327

olej/karton, rozměr 90 x 68 cm, signováno vlevo dole, zcela původní stav, zaskleno, lehce zaprášeno pod sklem, lehce oťukaný původní rám, konzultováno a posouzeno PhDr. M. Zachařem

Detail

Vyvolávací cena:
35 000

105 000

 Koberec - Čína

Koberec
Čína

Id: 1302

rozměr 180 x 122 cm, původ Čína - Peking, počátek 20. století, bavlna/vlna, výborný stav, zakoupeno ve starožitnostech v Pekingu na počátku 70. let

Detail

Vyvolávací cena:

62 000

Josef Váchal - Astrální pláň

Josef Váchal
Astrální pláň

Id: 1207

barevný dřevoryt/papír, rozměr ve výřezu 42 x 61 cm, signováno vpravo dole, datováno 13, vlevo dole název, paspartováno, zaskleno, z pozůstalosti významných teoretiků umění manželů Marcely a Bohumíra Mrázových, na trhu se nevyskytující velmi vzácný exemplář, sběratelsky mimořádná záležitost, původ listu zdokumentován na zadní straně, původní velmi dobrý stav

Detail

Vyvolávací cena:
15 000

270 000

Václav Brožík - Děvčátko v bílém čepci

Václav Brožík
Děvčátko v bílém čepci

Id: 1150

kresba/papír, rozměr ve výřezu 40,5 x 30,5 cm, monogram VB vpravo dole, paspartováno, zaskleno, rámováno, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:

40 000

Bohuslav Reynek - Ukřižovaný

Bohuslav Reynek
Ukřižovaný

Id: 1122

suchá jehla/monotyp/kombinovaná technika, rozměr 11,5 x 9 cm, signováno vpravo dole tužkou Reynek, volně loženo, nerámováno, z pozůstalosti významných teoretiků umění, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:

86 000

Václav Menčík - Tři ženy na pavlači

Václav Menčík
Tři ženy na pavlači

Id: 1114

olej/sololit, rozměr 27 x 44 cm, signováno uprostřed dole VaMen, datováno 99, autorsky rámováno, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
12 000

68 000

Josef Jíra - Deštivý den v Krkonoších

Josef Jíra
Deštivý den v Krkonoších

Id: 1108

olej/plátno, rozměr 50 x 60 cm, signováno vpravo dole J. JÍRA, datováno 98, na zadní straně popis, autorsky olištováno, majitel získal přímo v ateliéru autora

Detail

Vyvolávací cena:
35 000

74 000

Mikuláš Medek - Kompozice

Mikuláš Medek
Kompozice

Id: 1066

kresba tužkou/papír, rozměr 41,5 x 20,5 cm, signováno vpravo dole Medek, datováno 65, při okrajích lehce zvlněný papír, volně loženo, nerámováno, původní stav, z pozůstalosti významných teoretiků umění, konzultováno a posouzeno s PhDr. Evou Kosákovou (autorovou dcerou)

Detail

Vyvolávací cena:
15 000

23 000

Josef  Svoboda - Benátky

Josef Svoboda
Benátky

Id: 1037

olej/plátno, rozměr plátna 90 x 90 cm, signováno vpravo dole Jos Svoboda, obraz značně zašpiněn, rám poškozen a přetřen

Detail

Vyvolávací cena:
14 000

60 000

Václav Špála - Odpočívající dívka

Odpočívající dívka

Id: 1030

kolorovaný linoryt, rozměr 20,5 x 25 cm, signováno vpravo dole V Špála, datováno 1934, lehce zvlněný papír, zaskleno, novodobě rámováno, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
10 400

29 000

Antonín Pelc - Voják v Casablance

Antonín Pelc
Voják v Casablance

Id: 1018

tempera/karton, rozměr 66 x 43 cm, signováno vlevo nahoře A. Pelc, Casablanca, datace 1941, zaskleno, rámováno, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
15 000

170 000

Václav Hollar - Krajina

Václav Hollar
Krajina

Id: 1010

mědirytina, rozměr ve výřezu 14,5 x 21,5 cm, značeno uprostřed dole W. Hollar 1651, paspartováno, zaskleno, z pozůstalosti Josefa Kemra

Detail

Vyvolávací cena:

23 000

Josef Hlinomaz - Klub sebevrahů

Josef Hlinomaz
Klub sebevrahů

Id: 1007

kombinovaná technika/akvarel/papír, rozměr 28 x 34,5 cm, nesignováno, lehce zvlněný papír, z pozůstalosti Josefa Kemra, na zadní straně osobní popisek J. Kemra, zaskleno, rámováno, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
12 000

56 000

Josef Váchal - Myšlenky o poesii od O. Březiny

Josef Váchal
Myšlenky o poesii od O. Březiny

Id: 996

dřevoryt/papír, č. tisku 4, rozměr ve výřezu 23 x 25,5 cm, signováno vpravo dole J. Váchal, datováno 1916, paspartováno, zaskleno, rámováno, původní velmi dobrý stav, z pozůstalosti významných teoretiků umění

Detail

Vyvolávací cena:

41 000

  Nesignováno - Paraplíčko

Nesignováno
Paraplíčko

Id: 991

olej/plátno, rozměr plátna 58 x 46 cm, nesignováno, obraz i rám ve velmi dobrém stavu

Detail

Vyvolávací cena:
3 600

35 034

Josef Multrus - Gentleman na dostizích

Josef Multrus
Gentleman na dostizích

Id: 985

olej/plátno, rozměr plátna 67 x 51,5 cm, signováno vlevo dole MULTRUS, lehce znečištěná malba, volné v rámu, značně poškozený rám, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:

73 000

Břetislav Benda - Sedící dívka

Břetislav Benda
Sedící dívka

Id: 982

bronzová figura na žulovém podstavci, celková výška 32 cm, signováno, starý odlitek, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:

37 000

Václav Březina - Pohled do lesa

Václav Březina
Pohled do lesa

Id: 981

olej/karton, rozměr malby 21,5 x 29,5 cm, signováno vlevo dole V. Březina, mírně otřená malba, oloupaný rám, původní stav, konzultováno s PhDr. Michaelem Zachařem

Detail

Vyvolávací cena:

24 400

Karel Holan - Ulice Ve Střešovičkách

Karel Holan
Ulice Ve Střešovičkách

Id: 957

olej/plátno, rozměr plátna 70 x 100 cm, signováno vlevo dole K. Holan, datováno 27, drobné oděrky na rámu, původní stav, z pozůstalosti Prof. PhDr. Františka Kovárny, teoretika umění

Detail

Vyvolávací cena:
38 000

82 000

Jaroslav Horejc - Akt

Jaroslav Horejc
Akt

Id: 938

patinovaná sádra, výška bez podstavce 41,5 cm, výška podstavce 7 cm, signováno na podstavci, datováno 1936, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
4 900

16 000

František  Tichý - Dáma s vějířem

František Tichý
Dáma s vějířem

Id: 935

suchá jehla/papír, rozměr ve výřezu 15 x 10 cm, signováno uprostřed dole Tichý, datováno 47, paspartováno, zaskleno, z pozůstalosti Josefa Kemra

Detail

Vyvolávací cena:

15 500

Eugen Nevan - Odpočívající tanečnice

Eugen Nevan
Odpočívající tanečnice

Id: 931

olej/plátno, rozměr plátna 65 x 95,5 cm, signováno vpravo dole E.NEVAN, datováno 43, na plátně drobné vytlačeniny, dubový rám poškozený, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
55 000

235 000

Jiří Kolář - Vyměňte - přidejte II.

Jiří Kolář
Vyměňte - přidejte II.

Id: 929

koláž, rozměr 23 x 15,5 cm, na zadní straně signatura s dopisem autora, volně loženo, nerámováno, původem ze sbírky význačných teoretiků umění

Detail

Vyvolávací cena:

48 000

Bohumír Jaroněk - Jaro na Valašsku

Bohumír Jaroněk
Jaro na Valašsku

Id: 903

olej/plátno, rozměr plátna 55 x 64 cm, signováno vpravo dole B. Jaroněk, drobné oděrky na rámu, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
16 000

240 000

Kamil Linhart - Madona

Kamil Linhart
Madona

Id: 894

olej/karton, rozměr malby 19,5 x 38 cm, signováno vlevo dole monogramem KL, rámováno, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
3 200

17 000

Josef Jíra - I. návrh Křížové cesty

Josef Jíra
I. návrh Křížové cesty

Id: 892

suchá jehla, rozměr jednotlivého výřezu 12 x 8 cm, celý rozměr pasparty bez rámu 42 x 84 cm, nesignováno, popis a signace na zadní straně, paspartováno, zaskleno, původní stav, z pozůstalosti po Josefu Kemrovi

Detail

Vyvolávací cena:
7 500

29 000

Václav Jansa - Lesní zákoutí

Václav Jansa
Lesní zákoutí

Id: 882

olej/plátno, rozměr plátna 43 x 64 cm, signováno vpravo dole Vác. Jansa, kolem roku 1900, jak vyplývá z posudku PhDr. Michaela Zachaře, který je přiložen, stylově rámováno

Detail

Vyvolávací cena:
22 000

125 000

Jan  Zrzavý - Černé balvany

Černé balvany

Id: 866

pastelka/papír, rozměr ve výřezu 14,5 x 20,5 cm, signováno vpravo dole Jan Zrzavý, vlevo dole popis a monogram, paspartováno, zaskleno, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
18 000

57 000

Vojtěch  Sedláček - Pohled do polí

Vojtěch Sedláček
Pohled do polí

Id: 862

tempera/karton, rozměr ve výřezu 50 x 67 cm, signováno vpravo dole Vojt Sedláček, datováno 32, paspartováno, zaskleno, oděrky na rámu, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:

21 000

Karel Souček (Bor) - Na peróně

Karel Souček (Bor)
Na peróně

Id: 861

olej/plátno, rozměr plátna 45 x 59,5 cm, signováno vlevo dole K. Souček, datováno 54, olištováno, v pastózních vrstvách praskliny, z pozůstalosti po Josefu Kemrovi, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
12 000

135 500

Josef Procházka - Na soutoku

Josef Procházka
Na soutoku

Id: 852

olej/plátno, rozměr plátna 57 x 94 cm, signováno vpravo dole Jos. Procházka, oděrky na rámu, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
9 500

57 000

František Líbal - Pohled na Staré Město

František Líbal
Pohled na Staré Město

Id: 844

olej/plátno, rozměr plátna 120 x 130 cm, signováno vpravo dole F. Líbal, datováno 1935, drobné oděrky na rámu, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
12 000

42 000

Karel Souček (Bor) - Mezi domy

Karel Souček (Bor)
Mezi domy

Id: 842

olej/plátno, rozměr plátna 60 x 80 cm, signováno vpravo dole s věnováním Josefovi v přátelství K. Souček, datováno 50, na zadní straně vlastní rezervace Josefa Kemra, obraz pouze nekvalitně olištován

Detail

Vyvolávací cena:
16 000

151 000

Roman Havelka - Mezi stromy

Roman Havelka
Mezi stromy

Id: 835

olej/karton, rozměr malby 29,5 x 39,5 cm, signováno vpravo dole ROM. HAVELKA, oťukaný rám, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
2 800

28 000

Josef Písecký (Liška)
Pohled na Dubrovník

Id: 837

olej/plátno, rozměr plátna 104 x 150 cm, signováno vlevo dole J. Písecký, dírka v plátně, v malbě ostrova stará oprava viz. foto detailu, volné v rámu, značně poškozený rám, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
10 000

46 000

Josef Lorenzl - Socha ženy I.

Josef Lorenzl
Socha ženy I.

Id: 820

bronzová socha, výška s podstavcem 25 cm, výška kamenného podstavce 6,3 cm, signováno na podstavci Lorenzl, hnědá patina, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:

21 000

Jan  Zrzavý - Anděl II.

Anděl II.

Id: 819

litografie/papír, rozměr 22,5 x 15 cm, signováno vpravo dole tužkou Jan Zrzavý, vlevo dole č. 6/100, levá strana papíru zvlněna, volně loženo, nerámováno

Detail

Vyvolávací cena:
3 800

25 000

Josef Hlinomaz - Modrá krajina

Josef Hlinomaz
Modrá krajina

Id: 807

olej/karton, rozměr ve výřezu 13,5 x 19 cm, nesignováno, paspartováno, zaskleno, na zadní straně přípis Josefa Kemra, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:

34 000

Karel Nepraš - Galvanický reliéf

Karel Nepraš
Galvanický reliéf

Id: 790

reliéf/měď, nikl, chrom, rozměr 57 x 35 cm, na rubu etiketa rakouského celního úřadu, vystaveno v roce 1992 v Galerii umění v Karlových Varech, v roce 1991 v Galerii hl. m. Prahy, pochází ze sbírky význačných teoretiků umění

Detail

Vyvolávací cena:
75 000

135 000

Karel Valter - Kameny a větev

Karel Valter
Kameny a větev

Id: 787

autorský tisk č. 2/5, rozměr 44,5 x 32 cm, signováno uprostřed dole Valter, datováno 1964, volně loženo, nerámováno

Detail

Vyvolávací cena:
3 800

24 000

Josef Jíra - Před kostelem

Josef Jíra
Před kostelem

Id: 760

olej/plátno, rozměr plátna 40 x 26 cm, signováno vpravo dole J. Jíra, vlevo dole věnování J. Kemrovi Josef, malba drobně poškozena viz foto

Detail

Vyvolávací cena:
18 000

35 000

Vladimír Komárek - Ptáci v sadu

Vladimír Komárek
Ptáci v sadu

Id: 757

olej/plátno, rozměr plátna 64 x 90 cm, signováno vpravo dole V. Komárek, datováno 93, původní stav viz foto

Detail

Vyvolávací cena:
18 000

71 000

August Brömse - Vize

August Brömse
Vize

Id: 745

litografie/papír, rozměr ve výřezu 40,5 x 30 cm, signováno vpravo dole tužkou August Brömse, paspartováno, zaskleno, původní stav viz foto

Detail

Vyvolávací cena:

19 500

Vladimír Boudník - Konvolut dvou barevných leptů

Vladimír Boudník
Konvolut dvou barevných leptů

Id: 743

Stopy materiálu, č. 16/200, rozměr ve výřezu 11 x 8 cm, signováno vpravo dole Vladimír Boudník, datováno 1957; Bez názvu, rozměr ve výřezu 21 x 14 cm, signováno uprostřed dole V. Boudník, datováno 14. 11. 1958; paspartováno dohromady, zaskleno, původní stav viz foto

Detail

Vyvolávací cena:
7 500

24 000

Otakar Číla - Ráno na pastvě

Otakar Číla
Ráno na pastvě

Id: 738

olej/plátno, rozměr plátna 50 x 65 cm, signováno vpravo dole O. Číla, obraz i rám ve výborném stavu viz foto, se souhlasem nového majitele by tento obraz mohl být uveřejněn v připravované autobiografii

Detail

Vyvolávací cena:
11 000

32 000

Jiří Anderle - Portrét dámy

Portrét dámy

Id: 731

litografie/papír, rozměr 46 x 30 cm, signováno uprostřed dole Jiří Anderle, vpravo dole věnování v úctě Josefovi Kemrovi, zaskleno, původní stav viz foto

Detail

Vyvolávací cena:
1 800

28 000

Josef Loukota - Čtenářka

Josef Loukota
Čtenářka

Id: 724

olej/plátno, rozměr plátna 81 x 69 cm, signováno vpravo dole, oděrky na rámu, zaskleno, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:

70 000

Mikuláš Medek - B 30

Mikuláš Medek
B 30

Id: 712

olej/plátno/karton, rozměr 26 x 32 cm, signováno vpravo dole M, značeno B 30, autorem darováno předkům současných majitelů, původní stav, konzultováno a posouzeno s PhDr. Evou Kosákovou (autorovou dcerou)

Detail

Vyvolávací cena:
130 000

250 000

Antonín Chittussi - Rybník se stromem navečer

Antonín Chittussi
Rybník se stromem navečer

Id: 715

olej/karton, rozměr 11,5 x 24,1 cm, signováno vlevo dole, odborně restaurováno, přiložen posudek PhDr. Romana Prahla, CSc. a restaurátorská zpráva Mgr. Pavla Blattného

Detail

Vyvolávací cena:
39 000

177 000

Jiří Kolář - Koláž II.

Jiří Kolář
Koláž II.

Id: 707

koláž, rozměr ve výřezu 27 x 57 cm, nesignováno, paspartováno, zaskleno, původní stav, získáno přímým darem od autora

Detail

Vyvolávací cena:
9 500

48 000

Kamil Lhoták - Zelené Irsko

Kamil Lhoták
Zelené Irsko

Id: 709

barevná litografie/papír, rozměr ve výřezu 47 x 58 cm, signováno vpravo dole tužkou, datováno 1965, č. 18/50, paspartováno, zaskleno, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
9 000

18 500

Bohuslav Dvořák - Roubenka na stráni

Bohuslav Dvořák
Roubenka na stráni

Id: 689

olej/karton, rozměr 24 x 33 cm, signováno vpravo dole, obraz odborně čištěn, velmi zdobná adjustace, konzultováno s PhDr. Michaelem Zachařem

Detail

Vyvolávací cena:

25 000

Kamil Linhart - Derelace

Kamil Linhart
Derelace

Id: 685

olej/sololit, rozměr 74 x 95 cm, signováno vlevo dole, původní stav včetně rámu, vzácně se vyskytující velký rozměr, obraz pochází přímo z pozůstalosti autora

Detail

Vyvolávací cena:
38 000

81 000

Josef  Istler - Obraz

Josef Istler
Obraz

Id: 669

kombinovaná technika/karton, rozměr 63 x 42 cm, signováno vpravo dole, datováno 58, paspartováno, nerámováno, zakoupeno přímo od autora na výstavě v srpnu 1994

Detail

Vyvolávací cena:
10 500

44 000

Josef Krejsa - Na pastvě

Josef Krejsa
Na pastvě

Id: 663

olej/plátno/dřevěná deska, rozměr 29 x 35 cm, signováno vlevo dole, původní rámování, obraz odborně vyčištěn, vše v perfektním stavu

Detail

Vyvolávací cena:
16 000

31 000

Mikuláš Medek - Bez názvu

Mikuláš Medek
Bez názvu

Id: 659

kresba tužkou/papír, rozměr 60,5 x 41,5 cm, signováno vpravo dole, datováno 68, autorem darováno předkům současných majitelů, volně loženo, nerámováno, konzultováno a posouzeno s PhDr. Evou Kosákovou (autorovou dcerou)

Detail

Vyvolávací cena:
35 000

70 000

Vladimír Boudník - Strukturální grafika

Vladimír Boudník
Strukturální grafika

Id: 656

kombinovaná grafická technika/papír, rozměr 13,7 x 17,5 cm, signováno uprostřed dole, datováno 1965, číslováno tužkou 140/175, volně loženo, nerámováno

Detail

Vyvolávací cena:

17 000

Joža Uprka - Děvčica v lukách

Joža Uprka
Děvčica v lukách

Id: 643

olej/plátno, rozměr plátna 28 x 47,5 cm, signováno vlevo dole monogramem, obraz i rám v perfektním stavu, posudek PhDr. Michaela Zachaře přiložen

Detail

Vyvolávací cena:
37 000

160 000

Josef Váchal - Bez názvu

Josef Váchal
Bez názvu

Id: 637

dřevorytina, rozměr ve výřezu 39 x 35 cm, signováno vpravo dole, datováno 1954, paspartováno, zaskleno

Detail

Vyvolávací cena:
3 800

23 500

Zdeněk Prokop - Pírko

Zdeněk Prokop
Pírko

Id: 616

olej/plátno, rozměr plátna 97 x 75,5 cm, signováno vpravo dole, datováno 76, hliníkové olištování

Detail

Vyvolávací cena:
1 800

43 000

Josef Procházka - Ze Stříbrné Skalice

Josef Procházka
Ze Stříbrné Skalice

Id: 610

olej/karton, rozměr 35 x 49,5 cm, signováno vpravo dole, seschlý rám, obraz ve velmi dobrém původním stavu

Detail

Vyvolávací cena:
9 500

26 000

Josef  Istler - Objekt

Josef Istler
Objekt

Id: 601

kombinovaná technika/karton, rozměr 57 x 41 cm, signováno vpravo dole, vlevo dole věnování, paspartováno, nerámováno, zakoupeno přímo od autora na výstavě v srpnu 1994

Detail

Vyvolávací cena:
9 500

43 000

Emil Artur Pitterman - Longen - Katedrála v Remeši

Emil Artur Pitterman - Longen
Katedrála v Remeši

Id: 592

olej/plátno/karton, rozměr plátna 80 x 67 cm, signováno vpravo dole, datováno 1919, popsáno, obraz odborně čištěn, novodobé rámování, konzultováno s PhDr. Michaelem Zachařem

Detail

Vyvolávací cena:
16 000

57 000

Gustav Macoun - U Milosrdných

Gustav Macoun
U Milosrdných

Id: 585

olej/plátno/karton, rozměr 40 x 45 cm, signováno vlevo dole, velmi zajímavá pragensie z umělcova vyzrálého období 20. let, která se váže ke konkrétnímu místu, těchto obrazů se na trhu objevuje velmi málo, zaskleno, na rámu drobné oděrky, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
13 000

28 500

František Daněk - Sedláček - Sklizeň v horách

František Daněk - Sedláček
Sklizeň v horách

Id: 566

olej/plátno/karton, rozměr plátna 35 x 50 cm, signováno vlevo dole, obraz i rám v perfektním stavu, mimořádně zdobná adjustace

Detail

Vyvolávací cena:

27 000

Teodor Josef Mousson - Vesnické zátiší

Teodor Josef Mousson
Vesnické zátiší

Id: 537

olej/karton, rozměr 17,5 x 21,5 cm, signováno vlevo dole, obraz i rám v perfektním stavu

Detail

Vyvolávací cena:

37 000

Ota Janeček - Knotovky

Knotovky

Id: 533

olej/plátno, rozměr plátna 21 x 24 cm, signováno vpravo dole, zaskleno, původní stav, na zadní straně popis a věnování s datací (určené Zdenkovi Sklenářovi)

Detail

Vyvolávací cena:
9 500

60 000

Gustav Macoun - Stromy u cesty

Gustav Macoun
Stromy u cesty

Id: 517

olej/karton, rozměr 47 x 62 cm, signováno vlevo dole, datováno 1919, zaskleno, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
7 500

24 000

Theodore Rousseau - Romantická krajina u Provence

Theodore Rousseau
Romantická krajina u Provence

Id: 498

olej/plátno, rozměr plátna 22 x 27 cm, monogram vpravo dole, poškozený rám, chybějící ozdoba v rohu, na zadní straně nápis Pres de Les Briux Provence Th Rousseau pinx, jedná se o významného francouzského malíře, zakladatele barbizonské školy

Detail

Vyvolávací cena:
20 000

82 000

Karel Hodr - Z Kampy

Karel Hodr
Z Kampy

Id: 496

olej/plátno, rozměr plátna 40 x 96,5 cm, signováno vlevo dole, vše ve výborném stavu

Detail

Vyvolávací cena:
5 200

25 000

Kristian Kodet - Proudění

Kristian Kodet
Proudění

Id: 481

olej/lepenka, rozměr ve výřezu 33 x 48 cm, signováno vlevo dole, datováno zezadu 1968, velmi vzácný ročník, který se na trhu nevyskytuje

Detail

Vyvolávací cena:

43 000

Josef Krejsa - Na procházce

Josef Krejsa
Na procházce

Id: 454

olej/dřevo, rozměr 21 x 28 cm, signováno vlevo dole, zaskleno, původní rám, drobné oděrky, na zadní straně znalecké razítko

Detail

Vyvolávací cena:
17 000

45 000

Ota Bubeníček - Letní nálada

Ota Bubeníček
Letní nálada

Id: 451

olej/karton, rozměr malby 35 x 50 cm, signováno vpravo dole, datováno 22, zaskleno, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
11 500

38 000

Oldřich Hlavsa - Potůček

Oldřich Hlavsa
Potůček

Id: 428

olej/plátno/karton, rozměr plátna 35 x 49 cm, signováno vpravo dole, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:

22 000

Lajos  Kunffy - Zátiší s květinou

Lajos Kunffy
Zátiší s květinou

Id: 432

olej/plátno, rozměr plátna 66 x 55 cm, signováno vpravo dole, obraz i rám v perfektním stavu

Detail

Vyvolávací cena:
7 500

24 000

František Cína - Jelínek - Zákoutí

František Cína - Jelínek
Zákoutí

Id: 421

olej/plátno, rozměr plátna 33,5 x 51 cm, signováno vpravo dole, datováno 1903, vzácná raná práce, obraz i rám ve velmi dobrém stavu

Detail

Vyvolávací cena:

25 100

Augustin Mervart - Samota

Augustin Mervart
Samota

Id: 399

olej/karton, rozměr malby 23,5 x 28,5 cm, signováno vpravo dole, datováno 52, zaskleno, drobné oděrky na rámu

Detail

Vyvolávací cena:

30 100

Lev Lerch - Starý muž

Lev Lerch
Starý muž

Id: 379

pastel/papír, rozměr 66 x 80 cm, signováno vlevo dole, zaskleno, na rámu drobné oděrky, původní stav, jedná se o velmi zřídka se objevující obraz mimořádně kvalitního malíře 19. století, jehož obraz získal v minulém století první cenu na výstavě v Drážďanech

Detail

Vyvolávací cena:
1 800

15 500

Gustav  Porš - Vřes

Gustav Porš
Vřes

Id: 372

olej/plátno, rozměr plátna 80 x 100 cm, signováno vlevo dole, drobné oděrky na rámu, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
11 500

42 000

Jaroslav Hněvkovský - Bengálská dívka

Jaroslav Hněvkovský
Bengálská dívka

Id: 341

olej/karton, ovál 47 x 40 cm, nesignováno, na zadní straně špatně čitelný autorův popis včetně podpisu, na rámu otluky, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:

30 000

Vilém  Kreibich - Závod

Vilém Kreibich
Závod

Id: 337

olej/plátno, rozměr plátna 66 x 66 cm, signováno vpravo dole, datováno 08, zcela ojedinělý motiv, který se na našem trhu ještě neobjevil, ze závodu Praha - Jíloviště původní velmi dobrý stav

Detail

Vyvolávací cena:
39 000

134 000

Gustav Macoun - Na cestě

Gustav Macoun
Na cestě

Id: 316

olej/karton, rozměr malby 50 x 60 cm, signováno vlevo dole s popisem Kameničky, zaskleno, obraz i rám v původním stavu

Detail

Vyvolávací cena:
11 000

31 005

Vladimír Komárek - Šedorůžový obraz

Vladimír Komárek
Šedorůžový obraz

Id: 315

olej/plátno, rozměr plátna 70 x 50 cm, signováno vpravo dole tužkou, datováno 94, obraz i rám v původním stavu

Detail

Vyvolávací cena:
17 000

36 000

Jaroslav Panuška - Rozkvetlá mez

Jaroslav Panuška
Rozkvetlá mez

Id: 290

olej/plátno, rozměr plátna 61 x 76 cm, signováno vpravo dole, původní stav, drobné poškození malby, drobné oděrky na rámu

Detail

Vyvolávací cena:
18 000

43 000

Josef Krejsa - Děti na mýtině

Josef Krejsa
Děti na mýtině

Id: 228

Detail

Vyvolávací cena:
19 000

51 000

Johan Streitschek - Zátiší s ovocem a číší

Johan Streitschek
Zátiší s ovocem a číší

Id: 222

olej/plátno na kartonu, rozměr plátna 31 x 39 cm, signováno vlevo dole, datováno 1880, obraz i rám v původním velmi dobrém stavu, na obrazu původní zažloutlý lak

Detail

Vyvolávací cena:

26 000