Čas na serveru 10:21:31

Aukční rekordy

Olbram Zoubek - Hlava Marie

Hlava Marie

Id: 163801

bronzová plastika, celková výška cca 59 cm, signováno na plintě, rok vzniku 1977, konzultováno a pravost potvrzena Nadačním fondem Kmentová Zoubek

Detail

Vyvolávací cena:
20 000

320 000

Václav Radimský - Rybářská bašta

Václav Radimský
Rybářská bašta

Id: 133910

olej/karton, rozměr 49 x 72 cm, signováno vlevo dole, dekorativně adjustováno, obraz v původním velmi dobrém stavu, konzultováno a pravost potvrzena PhDr. Naděždou Blažíčkovou-Horovou, konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem

Detail

Vyvolávací cena:
60 000

315 000

Olbram Zoubek - Při-Sedící

Při-Sedící

Id: 211001

olovo/cín/zlato, celková výška 61 cm, značeno na podstavci, rok vzniku 1993, jedná se o nerealizovanou studii pro hotel Butterfly v Mariánských Lázních, konzultováno a pravost potvrzena Nadačním fondem Kmentová Zoubek

Detail

Vyvolávací cena:
14 000

310 000

Josef Hlinomaz - Viktoria

Josef Hlinomaz
Viktoria

Id: 86031

olej/plátno/karton, rozměr 34 x 49 cm, signováno vlevo nahoře, zprohýbaný karton, oděrky na rámu, původní stav, dar Dukly Praha brankáři Ivo Viktorovi ke zvolení "Fotbalista roku 1968", na zadní straně osobní přípis Ivo Viktora, obraz parafrázuje román Oty Pavla "Dukla mezi mrakodrapy", PO

Detail

Vyvolávací cena:
15 000

305 000

Jan  Zrzavý - Lodě v přístavu - langusterie

Lodě v přístavu - langusterie

Id: 155907

mastné křídy/běloba, papír, viditelný rozměr 19,5 x 27,5 cm, signováno monogramem vpravo dole i tužkou, vlevo dole popis, včetně autorova osobního číselného kódu, paspartováno, zaskleno, rámováno, pravost posouzena a potvrzena PhDr. Naďou Řehákovou, přiložen posudek PhDr. Jany Orlíkové

Detail

Vyvolávací cena:
20 000

305 000

Antonín Chittussi - Lekníny

Antonín Chittussi
Lekníny

Id: 147201

olej/karton, rozměr 24 x 37 cm, signováno vlevo dole, poškozený rám, obraz v dobrém stavu, konzultováno a pravost potvrzena Prof. PhDr. Romanem Prahlem, CSc.

Detail

Vyvolávací cena:
20 000

301 000

Rudolf Kremlička - U sukače

Rudolf Kremlička
U sukače

Id: 71305

olej/plátno, rozměr 44 x 52 cm, signováno vlevo dole, datováno 1917, vše v původním stavu, volné v rámu, rám poškozen, obraz byl v minulosti sňat z původního blindrámu a natažen na větší rozměr, jsou vidět dírky po hřebících na spodní straně, varianta obrazu reprodukována ve Zlaté Praze 1918 viz foto, je možné, že se jedná o tentýž, konzultováno a pravost potvrzena Prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, CSc.

Detail

Vyvolávací cena:
30 000

300 000

Václav Radimský - Na sklonku léta

Václav Radimský
Na sklonku léta

Id: 133908

olej/karton, rozměr 69,5 x 96 cm, signováno vpravo dole, dekorativně adjustováno, obraz v původním velmi dobrém stavu, konzultováno a pravost potvrzena PhDr. Naděždou Blažíčkovou-Horovou, konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem

Detail

Vyvolávací cena:
60 000

300 000

Alexej Vasiljevič Hanzen - Na rozbouřeném moři

Alexej Vasiljevič Hanzen
Na rozbouřeném moři

Id: 139201

olej/plátno/karton, rozměr 70 x 100 cm, signováno vlevo dole, datováno 1927, dekorativně rámováno

Detail

Vyvolávací cena:
60 000

300 000

Olbram Zoubek - Žehnání

Žehnání

Id: 156901

cín/zlato, celková výška včetně podstavce 55,5 cm signováno na podstavci, původní stav, přiložen originální účet z roku 1996 a certifikát prodejní galerie, konzultováno a pravost potvrzena Nadačním fondem Kmentová Zoubek, rok vzniku 1994, jedná se o variantu sochy pro pietní místo židovským obětem na místě bývalé synagogy v parku u Kulturního domu v Kroměříži

Detail

Vyvolávací cena:
14 000

300 000

Václav Radimský - Řeka lemovaná stromovím

Václav Radimský
Řeka lemovaná stromovím

Id: 228001

olej/karton, rozměr 70 x 100 cm, značeno vlevo dole, dekorativně adjustováno, lehce rozeschlý rám, přiložen znalecký posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové - Horové, konzultováno s PhDr. Michaelem Zachařem

Detail

Vyvolávací cena:
65 000

300 000

Hugo Ullik - Život na řece

Hugo Ullik
Život na řece

Id: 232709

olej/dřevo, rozměr 18 x 36 cm, značeno vlevo dole, lehce poškozený původní rám, přiložen písemný znalecký posudek PhDr. N. Blažíčkové-Horové,po

Detail

Vyvolávací cena:
18 000

300 000

Olbram Zoubek - Anděl A.

Anděl A.

Id: 138102

bronzová plastika, celková výška 59 cm, značeno na podstavci, rok vzniku 2005, konzultováno a pravost potvrzena Nadačním fondem Kmentová Zoubek

Detail

Vyvolávací cena:
12 000

291 000

Alexej Vasiljevič Hanzen - Červánky nad mořem

Alexej Vasiljevič Hanzen
Červánky nad mořem

Id: 6506

olej/plátno, rozměr 55 x 65 cm, signováno vpravo dole, jedná se o autorův oblíbený motiv vycházející z prací jeho dědečka Ivana Konstantinoviče Ajvazovského, jehož západy slunce jsou celosvětově známé, obraz i rám v původním stavu

Detail

Vyvolávací cena:
25 000

285 000

Otakar Nejedlý - Ceylon

Otakar Nejedlý
Ceylon

Id: 52902

olej/karton, rozměr 23 x 28,5 cm, signováno vpravo dole, oděrky na rámu, obraz v původním stavu, konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem

Detail

Vyvolávací cena:
55 000

285 000

Adolf Born - Kouřová

Kouřová

Id: 57301

pastel/papír, rozměr 35 x 47 cm, signováno vpravo dole, zaskleno, rámováno, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
15 000

285 000

Othon Coubine - Z Itálie

Othon Coubine
Z Itálie

Id: 125401

olej/plátno, rozměr 34 x 42,5 cm, signováno vpravo dole, obraz odborně čištěn, rám ve velmi dobrém stavu, konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem, Zorou Grohmanovou, PhDr. Šárkou Leubnerovou, PO

Detail

Vyvolávací cena:
35 000

285 000

Kamil Lhoták - Park

Kamil Lhoták
Park

Id: 183020

olej/dřevo, rozměr 17 x 20 cm, signováno vpravo dole, datováno 50, signováno a popsáno na zadní straně, uvedeno v soupisu díla autora pod číslem 855/5, lehce vysušený rám, oděrky na rámu, původní stav viz foto

Detail

Vyvolávací cena:
35 000

285 000

Václav Špála - Rybník ve Stromovce

Rybník ve Stromovce

Id: 48105

akvarel/papír, rozměr ve výřezu 40 x 40 cm, signováno vpravo dole, datováno 1929, vlevo dole popis, na zadní straně věnování a korespondence, paspartováno, zaskleno, rámováno, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
35 000

280 000

Josef  Šíma - Kapky světla

Josef Šíma
Kapky světla

Id: 116001

kombinovaná technika/akvarel/kvaš/papír, rozměr listu 64,7 x 50 cm, signováno vpravo dole, datováno 1956, paspartováno, zaskleno, rámováno, provenience: velmi významná známá pražská sbírka

Detail

Vyvolávací cena:
80 000

280 000

Josef Ullmann - Noční krajina při měsíčním svitu

Josef Ullmann
Noční krajina při měsíčním svitu

Id: 135601

olej/plátno, rozměr 112 x 98 cm, nesignováno, na zadní straně přípis J. Ullman an Isar 1894, v minulosti restaurováno, dekorativně adjustováno, přiložen odborný posudek PhDr. Michaela Zachaře

Detail

Vyvolávací cena:
18 000

280 000

Jan  Zrzavý - Krajina s cypřiši

Krajina s cypřiši

Id: 211208

kombinovaná technika/papír, rozměr kresby 25,5 x 36 cm, značeno a datováno vlevo dole, na zadní straně značeno a datováno, paspartováno, zaskleno, rámováno, přiložen soudněznalecký posudek pravosti PhDr. Jana Štíbra

Detail

Vyvolávací cena:
14 000

280 000

Josef Váchal - Astrální pláň

Josef Váchal
Astrální pláň

Id: 1207

barevný dřevoryt/papír, rozměr ve výřezu 42 x 61 cm, signováno vpravo dole, datováno 13, vlevo dole název, paspartováno, zaskleno, z pozůstalosti významných teoretiků umění manželů Marcely a Bohumíra Mrázových, na trhu se nevyskytující velmi vzácný exemplář, sběratelsky mimořádná záležitost, původ listu zdokumentován na zadní straně, původní velmi dobrý stav

Detail

Vyvolávací cena:
15 000

270 000

Robert Piesen  - Údolí Cedronu

Robert Piesen
Údolí Cedronu

Id: 27011

olej/plátno, rozměr 45 x 60 cm, signováno vlevo dole, datováno 56, obraz ve výborném stavu, oděrky na rámu, obraz je uveden v autobiografii Robert Piesen viz foto

Detail

Vyvolávací cena:
30 000

270 000

Endre  Nemes - Zátiší s lahvemi a partiturami

Endre Nemes
Zátiší s lahvemi a partiturami

Id: 236815

olej/plátno, rozměr 39 x 60 cm, značeno a datováno vlevo nahoře 33, popsáno na zadní straně, uvedeno katalogové číslo pozůstalostního souboru M66, dekorativně adjustováno

Detail

Vyvolávací cena:
40 000

270 000

Arnošt Paderlík - Sedící akt

Arnošt Paderlík
Sedící akt

Id: 47411

olej/sololit, rozměr 60,5 x 45 cm, signováno vpravo dole, datováno 94, z pozůstalosti prof. A. Paderlíka, obraz i rám ve velmi dobrém stavu

Detail

Vyvolávací cena:
7 000

266 000

Jan  Zrzavý - Přístav na Ile de Sein

Přístav na Ile de Sein

Id: 167002

černá křída/pastel/papír, rozměr ve výřezu 28 x 35 cm, signováno monogramem vpravo dole, paspartováno, zaskleno, rámováno, přiložen písemný posudek PhDr. Jany Orlíkové

Detail

Vyvolávací cena:
25 000

265 000

Olbram Zoubek - Při-Sedící v šatu

Při-Sedící v šatu

Id: 214006

olovo/cín/zlato, celková výška 61 cm, značeno na podstavci, rok vzniku 1993, konzultováno a pravost potvrzena Nadačním fondem Kmentová Zoubek

Detail

Vyvolávací cena:
14 000

265 000

Olbram Zoubek - Žena roku

Žena roku

Id: 85101

cín/zlato,celková výška s podstavcem 73,5 cm, značeno na podstavci, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
12 000

262 000

Zdeněk Burian - Pravěk pod hladinou

Zdeněk Burian
Pravěk pod hladinou

Id: 122908

olej/plátno/karton, rozměr ve výřezu 42 x 55 cm, signováno vpravo dole, datováno 70, paspartováno, zaskleno, novodobě rámováno, oděrky na rámu, na zadní straně popis

Detail

Vyvolávací cena:
40 000

260 000

A. B. Piepenhagen - Horská krajina s jezerem

A. B. Piepenhagen
Horská krajina s jezerem

Id: 145502

olej/lepenka, rozměr 27 x 35 cm, signováno monogramem vlevo dole, oděrky na původním rámu, obraz ve velmi dobrém stavu, přiložen písemný znalecký posudek PhDr. N. Blažíčkové-Horové

Detail

Vyvolávací cena:
15 000

260 000

Jan  Zrzavý - Dvě loďky a pět kamenů

Dvě loďky a pět kamenů

Id: 167001

černá křída/pastel/papír, rozměr ve výřezu 28,5 x 40 cm, signováno vlevo dole celým jménem, vpravo dole monogram, na zadní straně přípis pravosti od autora, zaskleno, paspartováno, rámováno, přiložen písemný posudek PhDr. Jany Orlíkové

Detail

Vyvolávací cena:
20 000

260 000

Bohumil Kubišta - Hlava

Bohumil Kubišta
Hlava

Id: 255701

cín/kamenný podstavec, výška cínového odlitku 36 cm, na zadní straně značeno BK 3/3, celková výška s kamenným podstavcem 47 cm, stav viz foto

Detail

Vyvolávací cena:
45 000

260 000

Kamil Lhoták - Předměstí (Za Vinohrady)

Kamil Lhoták
Předměstí (Za Vinohrady)

Id: 27012

olej/lepenka, rozměr 16 x 23 cm, signováno vlevo dole, datováno 43, obraz ve výborném stavu, rámováno, obraz je publikován ve výstavním katalogu "Kamil Lhoták - Obrazy, básně, přátelé" z roku 2015 a též je evidován v soupisu děl Kamila Lhotáka pod číslem 560/128

Detail

Vyvolávací cena:
60 000

255 500

Jaroslav Věšín - Odjezd na lov

Jaroslav Věšín
Odjezd na lov

Id: 250914

olej/plátno, rozměr 64 x 94 cm, značeno vpravo dole, na zadní straně expertiza historika umění a výtvarného kritika prof. K. B. Madla z roku 1926 a expertiza akad. malíře a grafika prof. F. Sembdnera z roku 1944, přiložen znalecký posudek PhDr. Naděždy Blažíškové-Horové, dekorativně adjustováno,po

Detail

Vyvolávací cena:
14 000

255 000

Oldřich Blažíček - O žních

Oldřich Blažíček
O žních

Id: 258906

olej/plátno, rozměr 85 x 110 cm, značeno vpravo dole, oděrky na dekorativní adjustaci, přiložen písemný znalecký posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové, citace: "předložený obraz O žních patří bezpochyby k těm nejlepším a nejzdařilejším Blažíčkovým krajinným záznamům"

Detail

Vyvolávací cena:
12 000

251 000

Mikuláš Medek - B 30

Mikuláš Medek
B 30

Id: 712

olej/plátno/karton, rozměr 26 x 32 cm, signováno vpravo dole M, značeno B 30, autorem darováno předkům současných majitelů, původní stav, konzultováno a posouzeno s PhDr. Evou Kosákovou (autorovou dcerou)

Detail

Vyvolávací cena:
130 000

250 000

Otakar Švec - Motocyklista

Otakar Švec
Motocyklista

Id: 144510

bronzová plastika, celková výška včetně podstavce 28,5 cm, celková délka včetně podstavce 52 cm, signováno na podstavci O. Švec, původní majitel získal jako cenu v automobilové ralley na počátku 80. let

Detail

Vyvolávací cena:
30 000

250 000

Jaroslav Panuška - Zarostlý rybník

Jaroslav Panuška
Zarostlý rybník

Id: 92301

kombinovaná technika/olej/tempera/lepenka, rozměr 50 x 65 cm, signováno vlevo dole, datováno 99, novodobě rámováno, obraz v původním stavu, konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem

Detail

Vyvolávací cena:
15 000

245 000

Ladislav Šaloun - Vodník

Ladislav Šaloun
Vodník

Id: 115402

bronzová plastika, výška bronzového odlitku 56 cm, výška mramorového podstavce 3 cm, značeno na bronzovém odlitku, jedná se o původní starý odlitek, na mramorovém podstavci drobné oděrky

Detail

Vyvolávací cena:
15 000

245 000