Aukční rekordy
Nymfa
Id: 441901
kombinovaná technika, tužka/pastel/papír, rozměr ve výřezu 15,5 x 19 cm, značeno, datováno a popsáno ve spodní části, paspartováno, zaskleno, ve spodní části věnování autora režisérovi Jaroslavu Šiklovi
Vyvolávací cena:
12 500 Kč
255 000 Kč
Josef Jíra
Zátoka Makarská
Id: 449408
olej/karton, rozměr 61 x 82 cm, značeno a datováno vpravo dole, rámováno, autorsky popsáno na zadní straně, na zadní straně potvrzení pravosti autorovou manželkou
Vyvolávací cena:
25 000 Kč
255 000 Kč
Jaroslav Čermák
Poprsí dívenky
Id: 345504
olej/plátno, rozměr 47 x 33 cm, značeno vlevo dole, rámováno, přiložen písemný znalecký posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové,po
Vyvolávací cena:
5 500 Kč
253 000 Kč
Oldřich Blažíček
O žních
Id: 258906
olej/plátno, rozměr 85 x 110 cm, značeno vpravo dole, oděrky na dekorativní adjustaci, přiložen písemný znalecký posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové, citace: "předložený obraz O žních patří bezpochyby k těm nejlepším a nejzdařilejším Blažíčkovým krajinným záznamům"
Vyvolávací cena:
12 000 Kč
251 000 Kč
Mikuláš Medek
B 30
Id: 712
olej/plátno/karton, rozměr 26 x 32 cm, signováno vpravo dole M, značeno B 30, autorem darováno předkům současných majitelů, původní stav, konzultováno a posouzeno s PhDr. Evou Kosákovou (autorovou dcerou)
Vyvolávací cena:
130 000 Kč
250 000 Kč
Otakar Švec
Motocyklista
Id: 144510
bronzová plastika, celková výška včetně podstavce 28,5 cm, celková délka včetně podstavce 52 cm, signováno na podstavci O. Švec, původní majitel získal jako cenu v automobilové ralley na počátku 80. let
Vyvolávací cena:
30 000 Kč
250 000 Kč
Lodi v zálivu
Id: 311505
pastel/papír, rozměr ve výřezu 36 x 46,6 cm, značeno, popsáno a datováno ve spodní části, paspartováno, zaskleno, oděrky na rámu, přiložen soudněznalecký posudek PhDr. Jan Štíbra, pravost konzultována a potvrzena PhDr. Janou Orlíkovou
Vyvolávací cena:
10 000 Kč
250 000 Kč
Beneš (Benedikt Julius) Knüpfer
Hrající si nymfy
Id: 324001
olej/plátno, rozměr 70 x 140 cm, značeno vlevo dole, poškozený rám, konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem
Vyvolávací cena:
25 000 Kč
246 400 Kč
Kája Saudek
Pochodeň
Id: 412205
kombinovaná technika, olej/tuš/ tužka/plátno, rozměr cca 55,5 x 25,5 cm, značeno ve spodní části, rámováno
Vyvolávací cena:
12 000 Kč
246 000 Kč
Jaroslav Panuška
Zarostlý rybník
Id: 92301
kombinovaná technika/olej/tempera/lepenka, rozměr 50 x 65 cm, signováno vlevo dole, datováno 99, novodobě rámováno, obraz v původním stavu, konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem
Vyvolávací cena:
15 000 Kč
245 000 Kč
Ladislav Šaloun
Vodník
Id: 115402
bronzová plastika, výška bronzového odlitku 56 cm, výška mramorového podstavce 3 cm, značeno na bronzovém odlitku, jedná se o původní starý odlitek, na mramorovém podstavci drobné oděrky
Vyvolávací cena:
15 000 Kč
245 000 Kč
Otakar Nejedlý
Řeka
Id: 158101
olej/plátno, rozměr 70 x 80,5 cm, signováno vlevo dole, novodobě rámováno, oblast Žernoseky u Prahy, obraz v minulosti odborně čištěn a rentoilován, viz popis na zadní straně, jedná se o mimořádnou autorovu práci cca z roku 1906, přiloženy posudky prof. PhDr. Petra Wittlicha, CSc., PhDr. Mgr. Michaela Zachaře a restaurátorská expertíza včetně rozboru barev vypracovaná Zorou Grohmanovou, zcela mimořádná sběratelská práce
Vyvolávací cena:
50 000 Kč
245 000 Kč
Tři lodě
Id: 321601
kombinovaná technika/barevná kresba/papír, rozměr ve výřezu 16 x 21,5 cm, značeno monogramem vpravo dole, paspartováno, zaskleno, oděrky na rámu, přiložen písemný soudněznalecký posudek Dr. Bořivoje Nakládala, CSc. včetně potvrzení pravosti Dr. Františkem Dvořákem
Vyvolávací cena:
6 000 Kč
245 000 Kč
Josef Jíra
Třešňový květ
Id: 86007
olej/plátno, rozměr 50 x 40 cm, signováno vlevo dole, datováno 82, autorsky popsáno na zadní straně, olištováno, původní stav, PO
Vyvolávací cena:
7 500 Kč
244 900 Kč
František Xaver Naske
Zahradní restaurace
Id: 108005
olej/plátno, rozměr 80 x 100 cm, signováno vpravo dole, datováno 1903, dekorativně adjustováno, obraz i rám ve velmi dobrém stavu, konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem
Vyvolávací cena:
15 000 Kč
242 000 Kč
Bohumír Jaroněk
Jaro na Valašsku
Id: 903
olej/plátno, rozměr plátna 55 x 64 cm, signováno vpravo dole B. Jaroněk, drobné oděrky na rámu, původní stav
Vyvolávací cena:
16 000 Kč
240 000 Kč
Josef Jíra
Bibličtí jezdci
Id: 86008
olej/plátno, rozměr 50 x 40 cm, signováno uprostřed dole, datováno 91, na zadní straně popsáno, vč. štítku z Národní galerie, autorsky olištováno, zcela původní stav, PO
Vyvolávací cena:
7 500 Kč
240 000 Kč
Jan Smetana
Zahrada
Id: 163902
olej/plátno, rozměr 65 x 50 cm, signováno vpravo dole, datováno, autorsky rámováno, popsáno na zadní straně včetně věnování Bohumilu Hrabalovi, pochází z pozůstalosti Bohumila Hrabala
Vyvolávací cena:
12 000 Kč
240 000 Kč
Josef Jíra
Jarní maloskalská
Id: 349004
olej/plátno, rozměr 52 x 60 cm, značeno vpravo dole, popsáno na zadní straně blindrámu, oděrky na rámu
Vyvolávací cena:
5 500 Kč
240 000 Kč
Josef Hlinomaz
Lákající krasavice
Id: 408201
olej/karton, rozměr 34 x 39 cm, značeno a datováno vlevo dole, zaskleno, rámováno
Vyvolávací cena:
7 500 Kč
240 000 Kč
Josef Jíra
Deštivá Praha
Id: 420501
olej/plátno, rozměr 51 x 61 cm, značeno a datováno vpravo dole, olištováno
Vyvolávací cena:
12 500 Kč
240 000 Kč
Korálový ostrov
Id: 148303
kresba barevnými křídami a bělobou, viditelný rozměr 18,5 x 23,5 cm, signováno monogramem vpravo dole, zaskleno, rámováno, na zadní straně popis a datace, ojediněle se vyskytující téma, pravost posouzena a potvrzena PhDr. Naďou Řehákovou, přiložen posudek PhDr. Jany Orlíkové
Vyvolávací cena:
25 000 Kč
235 900 Kč
Václav Radimský
Louky v květu
Id: 261101
olej/karton, rozměr 70 x 90 cm, značeno vpravo dole, na zadní straně výstavní štítek a razítko Českého svazu výtvarných umělců, rámováno, přiložen písemný posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové
Vyvolávací cena:
18 000 Kč
235 001 Kč
Eugen Nevan
Odpočívající tanečnice
Id: 931
olej/plátno, rozměr plátna 65 x 95,5 cm, signováno vpravo dole E.NEVAN, datováno 43, na plátně drobné vytlačeniny, dubový rám poškozený, původní stav
Vyvolávací cena:
55 000 Kč
235 000 Kč
Evo!
Id: 152701
cín/zlato, celková výška 72 cm, značeno na podstavci, rok vzniku 1992, autorský odlitek, přiloženo písemné potvrzení o pravosti uměleckého díla Nadačního fondu Kmentová Zoubek
Vyvolávací cena:
15 000 Kč
235 000 Kč
Benátský motiv
Id: 155906
tužka/kvaš/barevné křídy/papír, viditelný rozměr 16,5 x 22,5 cm, signováno vpravo dole monogramem i tužkou datováno 1963, paspartováno, zaskleno, rámováno, pravost posouzena a potvrzena PhDr. Naďou Řehákovou, přiložen posudek PhDr. Jany Orlíkové,
Vyvolávací cena:
28 000 Kč
235 000 Kč
Bárky na pobřeží
Id: 272809
barevná kresba/papír, rozměr ve výřezu 18 x 32 cm, značeno, datováno a popsáno ve spodní části, paspartováno, zaskleno, oděrky na rámu, popsáno na zadní straně včetně potvrzení pravosti od Dr. Fr. Dvořáka z roku 1999, konzultováno a pravost potvrzena PhDr. Janou Orlíkovou
Vyvolávací cena:
9 000 Kč
235 000 Kč
Strážkyně pokladu
Id: 329801
reliéf/olovo/cín/zlato, rozměr cca 35 x 35 cm, značeno na zadní straně, rok vzniku 1990, konzultováno a pravost potvrzena Nadačním fondem Kmentová Zoubek, původní název Tři Grácie
Vyvolávací cena:
11 000 Kč
235 000 Kč
Josef Lada
Hospoda
Id: 360802
kombinovaná technika/tuž/akvarel/kvaš/papír, rozměr ve výřezu 23,5 x 37 cm, značeno datováno uprostřed dole, paspartováno, zaskleno, oděrky na rámu, přiložen písemný znalecký posudek PhDr. Jana Štíbra
Vyvolávací cena:
25 000 Kč
235 000 Kč
Václav Radimský
Vrby nad tůní
Id: 369401
olej/karton/překližka, rozměr 50 x 70 cm, značeno vpravo dole, zaskleno, novodobě rámováno
Vyvolávací cena:
25 000 Kč
235 000 Kč
Orfeus a múza
Id: 370701
reliéf olovo/cín/zlato, rozměr cca 35 x 35 cm, značeno na zadní straně, stav viz foto, rok vzniku 1970, konzultováno a pravost potvrzena Nadačním fondem Kmentová Zoubek
Vyvolávací cena:
5 500 Kč
235 000 Kč
Sblížení
Id: 374001
reliér, olovo/cín/zlato, rozměr cca 34,7 x 35 cm, značeno na zadní straně, konzultováno a pravost potvrzena Nadačním fondem Kmentová Zoubek
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
235 000 Kč
Marie č. 1
Id: 432001
olej/plátno fixované na kartonu, rozměr 40 x 60 cm, značeno a popsáno ve spodní části, rámováno, přiložen certifikát pravosti
Vyvolávací cena:
9 500 Kč
235 000 Kč
Joža Uprka
Krojovaná dívka
Id: 465401
olej/plátno, rozměr 41 x 30 cm, značeno vpravo dole, rámováno, poškozený rám, přiložen Odborný posudek vystavený PhDr. Mgr. Michaelem Zachařem
Vyvolávací cena:
8 500 Kč
235 000 Kč
František Hodonský
Stoupající vody
Id: 477805
akryl/plátno, rozměr 110 x 140 cm (VELKÝ FORMÁT), značeno a datováno vlevo dole, olištováno, publikováno v knize František Hodonský, str. 168, na zadní straně popisky z výstav (viz foto), získáno z ateliéru autora
Vyvolávací cena:
16 000 Kč
235 000 Kč
Hygie II
Id: 143701
bronzová plastika/zlato, celková výška 52 cm, značeno na podstavci, rok vzniku 2007, autorský odlitek, přiloženo písemné potvrzení o pravosti uměleckého díla Nadačního fondu Kmentová Zoubek
Vyvolávací cena:
14 000 Kč
230 000 Kč
Šipka
Id: 210502
patinovaný bronz, celková výška 73 cm, značeno na podstavci, rok vzniku 2001, konzultováno a pravost potvrzena Nadačním fondem Kmentová Zoubek
Vyvolávací cena:
12 000 Kč
230 000 Kč
Eva -Šipka
Id: 223001
patinované olovo, výška 69 cm, značeno na podstavci, přiloženo potvrzení o pravosti Nadačního fondu Kmentová Zoubek
Vyvolávací cena:
12 000 Kč
230 000 Kč
Orfeus a múzy
Id: 224201
částečně zlacené olovo, rozměr 34,5 x 34,5 cm, značeno, rok vzniku 1978, autorský odlitek, přiloženo potvrzení o pravosti uměleckého díla dcerou a předsedkyní správní rady Nadačního fondu Kmentová Zoubek, v soupisu díla uvedeno pod č. 385
Vyvolávací cena:
6 000 Kč
230 000 Kč
Kája Saudek
Kšíry lásky
Id: 250827
olej/plátno, rozměr 90 x 60 cm, značeno a popsáno po stranách, na zadní straně výstavní štítek viz foto, nerámováno,po
Vyvolávací cena:
15 000 Kč
230 000 Kč