Čas na serveru 05:48:16

Aukční rekordy

Václav Špála - Krajina v podhůří

Krajina v podhůří

Id: 320901

akvarel/papír, rozměr 32 x 47 cm, značeno a datováno vpravo dole, zaskleno, oděrky na rámu

Detail

Vyvolávací cena:

100 000

Josef Velčovský - Karavana mířící k napajedlu

Josef Velčovský
Karavana mířící k napajedlu

Id: 338201

akryl/plátno/karton, rozměr 27 x 44 cm, značeno vpravo dole, datováno, rámkováno

Detail

Vyvolávací cena:

100 000

Václav Špála - Ratibořice - Viktorčin splav

Ratibořice - Viktorčin splav

Id: 362301

akvarel/papír, rozměr ve výřezu 50 x 34 cm, značeno a datováno včetně popisu vpravo dole, na zadní straně vlastnoruční autorovo věnování, paspartováno, zaskleno, oděrky na rámu,po

Detail

Vyvolávací cena:
11 000

100 000

Josef  Vohrabal - Přebrané jahody

Josef Vohrabal
Přebrané jahody

Id: 324903

olej/plátno, rozměr 67 x 90 cm, značeno a datováno vpravo dole, novodobě rámováno

Detail

Vyvolávací cena:

99 999

Ota Janeček - Dva ptáčci

Dva ptáčci

Id: 293502

kombinovaná technika/akvarel/papír, rozměr ve výřezu 40,5 x 28 cm, značeno a datováno vpravo dole, paspartováno, zaskleno, rámováno

Detail

Vyvolávací cena:

99 001

Břetislav Benda - Motocyklista

Břetislav Benda
Motocyklista

Id: 239102

bronzová plastika, výška odlitku 26 cm, délka 39 cm, celková výška s dřevěným podstavcem 33 cm, značeno na podstavci, číslováno 3/5, stav viz foto, jedná se o oficiální odlitek, pocházející z umělcovy pozůstalosti viz přiložené osvědčení o původu vystavené vnuky autora

Detail

Vyvolávací cena:
25 000

99 000

Václav Špála - Tisk k 50. narozeninám

Tisk k 50. narozeninám

Id: 259203

soubor 10 (+ úvodní strana) ručně kolorovaných linorytů/papír, vydaných vlastním nákladem k 50. narozeninám v počtu 20 kusů, rok vzniku 1935, jedná se o pracovní koncept, který byl následně vydán v počtu 20ti kusů, k tomuto souboru jsou přiloženy tři pracovní studie akvarelem či tužkou a vlastnoruční seznam jednotlivých listů, na zadní straně potvrzení pravosti z roku 1997 od Dr. Fr. Dvořáka

Detail

Vyvolávací cena:
18 000

99 000

František Drtikol - Políčka

František Drtikol
Políčka

Id: 267502

olej/překližka, rozměr 25,5 x 19,5 cm, značeno a datováno vlevo dole, popsáno na zadní straně, lehce poškozený rám

Detail

Vyvolávací cena:

99 000

Vlastimil  Beneš - Lední hokej

Vlastimil Beneš
Lední hokej

Id: 329001

olej/sololit, rozměr 60 x 80 cm, značeno a datováno vpravo dole, popsáno na zadní straně, poškozený rám, původní stav viz foto

Detail

Vyvolávací cena:
8 000

99 000

Emil Filla - Kůň přepadený tygrem

Emil Filla
Kůň přepadený tygrem

Id: 342005

lept/akvatinta/papír, rozměr listu 60,5 x 45 cm, značeno a číslováno ve spodní části, zaskleno, poškozený rám, uvedeno v soupisu Grafického díla E. Filly od Čestmíra Berky viz foto

Detail

Vyvolávací cena:

99 000

Josef Mánes - Posezení

Josef Mánes
Posezení

Id: 356202

kombinovaná technika/papír, rozměr 21 x 27 cm, značeno monogramem vlevo dole, zaskleno, poškozený rám, konzultováno a pravost potvrzena PhDr. Naděždou Blažíčkovou-Horovou

Detail

Vyvolávací cena:

99 000

Josef Liesler - Když Hieronymus medituje

Josef Liesler
Když Hieronymus medituje

Id: 114601

olej/plátno, rozměr 50,5 x 40,5 cm, signováno vpravo dole, datováno, oděrky na rámu, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
18 000

98 040

Vladimír Komárek - Židle a ptáci

Vladimír Komárek
Židle a ptáci

Id: 86201

olej/plátno, rozměr 90 x 70 cm, signováno uprostřed dole, datováno 71, popsáno na zadní straně, autorsky rámováno, zcela původní stav, majitel získal přímo od autora

Detail

Vyvolávací cena:
10 000

98 000

Zdeněk Burian - Setkání bojovníků

Zdeněk Burian
Setkání bojovníků

Id: 12105

kvaš/papír, rozměr ve výřezu 23 x 29,5 cm, signováno vpravo dole, paspartováno, volně loženo, nerámováno, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
7 000

97 000

František Kaván - Před alejí

František Kaván
Před alejí

Id: 98701

olej/karton, rozměr 20,5 x 28,5 cm, signováno vlevo dole, věnování, doba vzniku 1900-01, rámováno, původní stav viz foto, konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem

Detail

Vyvolávací cena:
10 000

97 000

Olbram Zoubek - Archanděl Michael (pro vnuka Bohuslava Reynka)

Archanděl Michael (pro vnuka Bohuslava Reynka)

Id: 224202

částečně zlacené olovo, rozměr 34,5 x 35 cm, značeno, rok vzniku 1973, autorský odlitek, přiloženo potvrzení o pravosti uměleckého díla dcerou a předsedkyní správní rady Nadačního fondu Kmentová Zoubek, v soupisu autorova díla uvedeno pod č. 322

Detail

Vyvolávací cena:
6 000

97 000

Antonie Brandeisová - Náměstí v Benátkách

Antonie Brandeisová
Náměstí v Benátkách

Id: 259501

olej/dřevěná deska, rozměr 24 x 13,2 cm, značeno monogramem vpravo dole, dřevěná deska podélně prasklá, oděrky na rámu,

Detail

Vyvolávací cena:
14 000

97 000

František Kupka - Akt studie z Fete de Neuilly

František Kupka
Akt studie z Fete de Neuilly

Id: 303501

kresba tužkou/papír, rozměr ve výřezu 19,5 x 14,8 cm, značeno vpravo dole, paspartováno, zaskleno, lehce poškozený rám, popsáno na zadní straně

Detail

Vyvolávací cena:

97 000

Zdeněk Burian - Malý rybář

Zdeněk Burian
Malý rybář

Id: 6702

olej/překližka, rozměr 45 x 32,5 cm, signováno vpravo dole, datováno 45, obraz i rám ve velmi dobrém stavu

Detail

Vyvolávací cena:
16 000

96 000

Jaroslav Šetelík - Pražský hrad

Jaroslav Šetelík
Pražský hrad

Id: 41801

olej/plátno, rozmněr 65 x 75, signováno vpravo dole, oděrky na rámu, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:
12 000

96 000

Emil Filla - Stojící žena

Emil Filla
Stojící žena

Id: 216608

patinovaný bronz, celková výška odlitku cca 44 cm, značeno a datováno ve spodní části 34, výška mramorového podstavce cca 2 cm, na povrchu lokální otřeniny vzniklé časem, jedná se pravděpodobě o starší odlitek

Detail

Vyvolávací cena:
8 000

96 000

Otakar Nejedlý - Sběrači v pralese

Otakar Nejedlý
Sběrači v pralese

Id: 260207

olej/dřevo, rozměr 23 x 27,5 cm, značeno vlevo dole, oděrky na rámu

Detail

Vyvolávací cena:

96 000

Josef Navrátil - Plachetnice na alpském jezeře

Josef Navrátil
Plachetnice na alpském jezeře

Id: 278604

kvaš/lepenka, rozměr ve výřezu 19,5 x 24 cm, značeno vpravo dole, paspartováno, zaskleno, poškozený rám, pod sklem malba lehce znečištěna, přiložen písemný posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové

Detail

Vyvolávací cena:
3 800

96 000

Alois Bubák - Alpská krajina s jezerem

Alois Bubák
Alpská krajina s jezerem

Id: 310204

olej/plátno, rozměr 49 x 64 cm, značeno a datováno vpravo dole, novodobě rámováno, v malbě drobná poškození, přiložen písemný posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové

Detail

Vyvolávací cena:
12 000

96 000

Ladislav László Mednyánszky - Krajina v mlze s potokem

Ladislav László Mednyánszky
Krajina v mlze s potokem

Id: 1672

olej/karton, rozměr malby 16 x 28,7 cm, signováno vpravo dole, oděrky na rámu, původní stav, přiložen znalecký posudek Mgr. Zsófie Kiss-Szemán

Detail

Vyvolávací cena:
85 000

95 000

Kamil Lhoták - Vodojem

Kamil Lhoták
Vodojem

Id: 61201

tempera/papír, rozměr ve výřezu 13 x 18 cm, signováno vpravo dole, datováno 1970, původní adjustace vložená do nového rámu, na zadní straně původní razítko ČFVU, zaskleno

Detail

Vyvolávací cena:
45 000

95 000

Leopold Stephan - U jezera

Leopold Stephan
U jezera

Id: 239101

olej/plátno, rozměr 53,5 x 76,5 cm, neznačeno, na zadní straně starý štítek s přípisem, lehce poškozený rám, přiložen odborný posudek PhDr. Šárky Leubnerové

Detail

Vyvolávací cena:
25 000

95 000

Gustav  Porš - Větrné předjaří

Gustav Porš
Větrné předjaří

Id: 253501

olej/plátno, rozměr 65 x 80 cm, značeno vlevo dole, poškozený rám, publikováno ve sbírce S paletou Vysočinou

Detail

Vyvolávací cena:
4 800

95 000

Antonie Brandeisová - Motiv z Itálie

Antonie Brandeisová
Motiv z Itálie

Id: 296601

olej/plátno/karton/překližka, rozměr 38,5 x 48 cm, značeno vlevo dole, opravený starší rám, přiložen písemný znalecký posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové

Detail

Vyvolávací cena:

95 000

Jan  Zrzavý - Přístav Ile de Sein

Přístav Ile de Sein

Id: 312601

kresba/papír, rozměr ve výřezu 20 x 41 cm, značeno monogramem vpravo dole, značeno a datováno i na zadní straně, paspartováno, zaskleno UV sklem, novodobé rámování, přiložen soudněznalecký posudek pravosti PhDr. Jana Štíbra

Detail

Vyvolávací cena:
10 000

95 000

František Kupka - Etude d´homme en pied

František Kupka
Etude d´homme en pied

Id: 315501

kresba tužkou/papír, rozměr ve výřezu 44,5 x 28 cm, vpravo dole autorovo razítko, list lokálně poškozen viz foto, paspartováno, zaskleno, rámováno

Detail

Vyvolávací cena:

95 000

Zdeněk Burian - Kletba zlata

Zdeněk Burian
Kletba zlata

Id: 330705

tuš/perokresba/papír, rozměr ve výřezu 16 x 21,5 cm, značeno vpravo dole, reprodukováno na straně 163 v knize Fr. Běhounka Kletba zlata, paspartováno, zaskleno, rámováno, kniha součástí

Detail

Vyvolávací cena:

95 000

Oldřich Blažíček - U statku

Oldřich Blažíček
U statku

Id: 334501

olej/karton, rozměr 24 x 29 cm, značeno vpravo dole, zaskleno, oděrky na rámu, na zadní straně potvrzení o výstavě Jednoty výtvarných umělců v Praze, dále na zadní straně věnování, obraz uveden v soupisu díla od PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové str. 592 viz foto

Detail

Vyvolávací cena:

95 000

Václav Špála - Kytice

Kytice

Id: 348401

akvarel/kvaš/papír, rozměr ve výřezu 29,5 x 21,5 cm, značeno monogramem vpravo dole, paspartováno, zaskleno, oděrky na rámu, přiloženo vyjádření k dílu od PhDr. Nadi Řehákové z roku 2017

Detail

Vyvolávací cena:
12 000

95 000

Václav Špála - Hrad Kost

Hrad Kost

Id: 351305

akvarel/papír, rozměr ve výřezu 36 x 52,5 cm, značeno a datováno vpravo dole, na zadní straně dedikace obrazu včetně věnování, paspartováno, zaskleno, oděrky na rámu

Detail

Vyvolávací cena:
6 000

95 000

Jan  Zrzavý - Island

Island

Id: 356805

pastel/akvarel/běloba/papír, rozměr ve výřezu 24 x 28,5 cm, značeno vpravo dole, paspartováno, zaskleno, oděrky na rámu, přiložen soudněznalecký písemný posudek PhDr. Jana Štíbra

Detail

Vyvolávací cena:
10 000

95 000

Julius Mařák - Lesní interiér

Julius Mařák
Lesní interiér

Id: 1504404

olej/papír/karton, rozměr 35 x 42 cm, nesignováno, na rubu podložky razítko pozůstalosti Julia Mařáka, původní adjustace, obraz lehce přečištěn, jedná se o standardní komorní realizaci pocházející z období posledních dvou dekád Mařákova života, jak je psáno v přiloženém posudku PhDr. Michaela Zachaře, podobné scenérie byly reprodukovány po roce 1899 ve Zlaté Praze

Detail

Vyvolávací cena:
18 000

94 500

Josef Jíra - Pozdimní - Kozákovský

Josef Jíra
Pozdimní - Kozákovský

Id: 226301

olej/plátno, rozměr 37 x 48 cm, značeno vlevo dole, autorsky popsáno na zadní straně rámu, oděrky na rámu, volnější plátno, původní stav

Detail

Vyvolávací cena:

94 001

František Kaván - Večer při tání na rybníce

František Kaván
Večer při tání na rybníce

Id: 94221

olej/karton, rozměr 40 x 50 cm, signováno a popsáno vlevo dole, zaskleno, dekorativně adjustováno, obraz ve velmi dobrém stavu

Detail

Vyvolávací cena:
11 000

94 000

Ludvík Kuba - Soška čínské tanečnice

Ludvík Kuba
Soška čínské tanečnice

Id: 220306

olej/plátno/lepenka, rozměr 38 x 28 cm, značeno vlevo dole špatně viditelné, na zadní straně popsáno, pochází z majetku syna autora, oděrky na rámu

Detail

Vyvolávací cena:

94 000