Aukce LXV./2020
Adolf Kosárek
Horská bystřina
Id: 248602
olej/plátno, rozměr 68 x 47,5 cm, značeno vlevo dole, nepůvodní poškozený rám, značně krakelováno, stav viz foto, přiložen písemný posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové Horové
Vyvolávací cena:
7 500 Kč
510 001 Kč
Příhozy: 149
Josef Šíma
MO
Id: 259701
olej/plátno, rozměr 10,5 x 18 cm, značeno vpravo dole, doba vzniku 50. léta, původem ze sbírky abstraktního malíře Jeana Ponse, přiložen písemný posudek PhDr. Karla Srpa, Ph.D., rámováno,po
Vyvolávací cena:
14 000 Kč
401 000 Kč
Účastníci: 21
Příhozy: 138
František Tichý
Paganini
Id: 259703
kombinovaná technika/malba/papír, rozměr listu 51 x 63,5 cm, značeno a datováno uprostřed dole, paspartováno, rámováno, obraz bude publikován v katalogu k výstavě Tichý/Chochola v Museu Kampa v roce 2022,po
Vyvolávací cena:
12 000 Kč
355 000 Kč
Účastníci: 24
Příhozy: 130
Duše 1
Id: 254801
olovo/cín/zlato/dřevo, výška sochy 63 cm, celková velikost předmětu 70 x 22 x 14 cm, značeno autorem na zadní straně, rok vzniku 1978, konzultováno a pravost potvrzena Nadačním fondem Kmentová Zoubek
Vyvolávací cena:
12 000 Kč
222 000 Kč
Účastníci: 20
Příhozy: 59
Emil Filla
Stojící žena
Id: 259301
patinovaná bronzová plastika, výška odlitku cca 39,5 cm, včetně podstavce cca 41 cm, značeno v odlitku E. Filla, na lokálních místech otřená patina, stav viz foto,po
Vyvolávací cena:
8 000 Kč
190 000 Kč
Příhozy: 122
Antonín Chittussi
Z Francie
Id: 256801
olej/plátno/dřevo, rozměr 17,5 x 40,5 cm, značeno vlevo dole, oděrky na dekorativní adjustaci
Vyvolávací cena:
15 000 Kč
175 000 Kč
Příhozy: 68
Dívka u vody
Id: 259201
akvarel/papír, rozměr ve výřezu 40 x 34,5 cm, značeno a datováno vpravo dole, na zadní straně věnování včetně razítka Ministerstva lidové osvěty viz foto, paspartováno, zaskleno, oděrky na rámu, vše v původním stavu
Vyvolávací cena:
11 000 Kč
160 000 Kč
Účastníci: 19
Příhozy: 94
Eva a had
Id: 258401
reliéf, částečně zlacené olovo, rozměr 35 x 35 cm, značeno na zadní straně, rok vzniku 1973, přiloženo písemné potvrzení pravosti uměleckého díla Nadačního fondu Kmentová Zoubek
Vyvolávací cena:
5 500 Kč
145 000 Kč
Účastníci: 29
Příhozy: 101
Ferdinand Lepie
Alpská bystřina
Id: 253601
olej/plátno, rozměr 97 x 121 cm, neznačeno, v minulosti restaurováno, dekorativně adjustováno, původní štítek na rámu
Vyvolávací cena:
6 500 Kč
135 000 Kč
Příhozy: 94
František Foltýn
Městské střechy
Id: 255801
olej/karton, rozměr 50,5 x 70 cm, značeno vpravo dole, zaskleno, oděrky na rámu, přiložen odborný posudek PhDr. Mgr. Michaela Zachaře
Vyvolávací cena:
6 000 Kč
125 000 Kč
Příhozy: 114
Rudolf Kundera
V přístavu
Id: 259702
olej/plátno, rozměr 73 x 92 cm, značeno vpravo dole, rámováno,po
Vyvolávací cena:
8 500 Kč
125 000 Kč
Příhozy: 62
Marko Čermák
Tajemství
Id: 257901
kombinovaná technika/papír, rozměr ve výřezu 29 x 41 cm, značeno a datováno vlevo dole, paspartováno, zaskleno muzeálním sklem, rámováno
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
120 000 Kč
Účastníci: 18
Příhozy: 101
Jaroslav Panuška
Staré roubenky
Id: 253801
olej/plátno, rozměr 75 x 105 cm, značeno vpravo dole, poškozený rám
Vyvolávací cena:
7 500 Kč
101 000 Kč
Tisk k 50. narozeninám
Id: 259203
soubor 10 (+ úvodní strana) ručně kolorovaných linorytů/papír, vydaných vlastním nákladem k 50. narozeninám v počtu 20 kusů, rok vzniku 1935, jedná se o pracovní koncept, který byl následně vydán v počtu 20ti kusů, k tomuto souboru jsou přiloženy tři pracovní studie akvarelem či tužkou a vlastnoruční seznam jednotlivých listů, na zadní straně potvrzení pravosti z roku 1997 od Dr. Fr. Dvořáka
Vyvolávací cena:
18 000 Kč
99 000 Kč
Příhozy: 66
Gustav Porš
Větrné předjaří
Id: 253501
olej/plátno, rozměr 65 x 80 cm, značeno vlevo dole, poškozený rám, publikováno ve sbírce S paletou Vysočinou
Vyvolávací cena:
4 800 Kč
95 000 Kč