Aukce LXXVIII./2021
Kamil Lhoták
Explorel
Id: 327505
kombinovaná technika/tuš/akvarel/papír, rozměr listu 29,5 x 24 cm, značeno a datováno vpravo dole, volně loženo, nerámováno
Vyvolávací cena:
5 500 Kč
116 000 Kč
Účastníci: 30
Příhozy: 102
Máchovská krajina
Id: 329401
kresba tuší/běloba/papír, rozměr ve výřezu 33 x 61,5 cm, značeno monogramem a datací vpravo dole, paspartováno, zaskleno, oděrky na rámu, ústně konzultováno a pravost potvrzena PhDr. Janou Orlíkovou
Vyvolávací cena:
7 000 Kč
115 000 Kč
Účastníci: 21
Příhozy: 49
Gustav Porš
Tichý les
Id: 334004
olej/plátno, rozměr 77 x 86 cm, značeno vlevo dole, oděrky na rámu
Vyvolávací cena:
5 500 Kč
110 000 Kč
Příhozy: 70
Robert Jiran
Dívka v kruhu
Id: 327601
olej/plátno, rozměr 100 x 100 cm, značeno vpravo dole, dále na zadní straně s autorským razítkem, nerámováno
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
105 000 Kč
Účastníci: 19
Příhozy: 103
Zdeněk Burian
Kletba zlata
Id: 330705
tuš/perokresba/papír, rozměr ve výřezu 16 x 21,5 cm, značeno vpravo dole, reprodukováno na straně 163 v knize Fr. Běhounka Kletba zlata, paspartováno, zaskleno, rámováno, kniha součástí
Vyvolávací cena:
4 500 Kč
95 000 Kč
Účastníci: 20
Příhozy: 62
Gustav Porš
Barevný podzim
Id: 333701
olej/plátno, rozměr 38 x 50 cm, značeno vlevo dole, v minulosti restaurováno, oděrky na rámu
Vyvolávací cena:
4 800 Kč
94 000 Kč
Příhozy: 86
Václav Tikal
Kam si růže chodí pro barvu
Id: 331709
tempera/lepenka, rozměr 29 x 43 cm, značeno a datováno vpravo dole, oděrky na rámu, v minulosti vystaveno v Galerii Moderna viz razítko
Vyvolávací cena:
6 500 Kč
93 000 Kč
Příhozy: 73
Bretaňský přístav
Id: 331402
barevná kresba/papír, rozměr ve výřezu 14 x 16 cm, značeno a popsáno ve spodní části, list lehce zvlněn, paspartováno, zaskleno, oděrky na rámu, přiložen soudněznalecký posudek Mgr. Ing. Ivo Bindera
Vyvolávací cena:
11 000 Kč
91 000 Kč
Účastníci: 31
Příhozy: 69
Robert Jiran
Dívka s balonem
Id: 329203
Vyvolávací cena:
3 500 Kč
90 100 Kč
Příhozy: 53
San Marco
Id: 327502
kombinovaná technika/papír, rozměr ve výřezu 11,5 x 17,5 cm, značeno vpravo dole, paspartováno, zaskleno muzeálním sklem, rámováno, přiložen písemný odborný posudek PhDr. Jany Orlíkové
Vyvolávací cena:
10 000 Kč
90 000 Kč
Účastníci: 28
Příhozy: 86
Karel Purkyně
V jízdárně
Id: 327902
olej/plátno, rozměr 42 x 60 cm, značeno vpravo dole, v minulosti restaurováno, lehce poškozený rám, přiložen písemný znalecký posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové
Vyvolávací cena:
12 000 Kč
87 000 Kč
Milan Chabera
Rozhovor
Id: 333101
kombinovaná technika/malba/lepenka, rozměr 96 x 65 cm, značeno a datováno uprostřed dole, zaskleno, oděrky na rámu
Vyvolávací cena:
4 500 Kč
87 000 Kč
Příhozy: 88
Julius Mařák
Krajina s kameny
Id: 332101
olej/plátno, rozměr 20,5 x 33,5 cm, neznačeno, oděrky na dobovém rámu , přiložen znalecký posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové - Horové a Mgr. Vlasty Čihákové Noshiro Ph.D.
Vyvolávací cena:
9 000 Kč
82 000 Kč
Henry Moore
Odpočívající dívčí akt
Id: 328311
patinovaná bronzová plastika na kamenném podstavci, rozměr plastiky 24 x 12,5 x 9 cm, výška s podstavcem cca 16 cm, značeno na bronzovém odlitku, jedná se pravděpodobně o novější dílo, stav viz foto
Vyvolávací cena:
4 000 Kč
78 000 Kč
Příhozy: 61
Bohumil Vrzal
Na předměstí Holešova
Id: 332801
kombinovaná technika/plátno, rozměr 40 x 40 cm, značeno a datováno vlevo dole, původní olištování, na zadní straně původní štítek
Vyvolávací cena:
3 500 Kč
76 000 Kč
Příhozy: 59