Aukce LXII./2020
Antonín Chittussi
Z Českomoravské Vysočiny
Id: 244001
olej/plátno, rozměr 46 x 76 cm, neznačeno, jedná se o menší variantu obrazu vystaveného v Národní galerii, rok vzniku kolem roku 1882, velmi kvalitní adjustace, přiložen písemný posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové, PhDr. Romana Prahla, CSc., přiložena laboratorní zpráva chemicko-technologického průzkumu, obraz byl vystaven v roce 2018 na výstavě "Světlo v obraze" (Český impresionismus), je publikován ve výstavním katalogu a dále je uveden v soupisu díla A. Chittussi od Romana Prahla
Vyvolávací cena:
50 000 Kč
550 000 Kč
Příhozy: 98
Josef Lada
Zimní náves se slepicemi
Id: 231903
kombinovaná technika/tuž/akvarel/kvaš/papír, rozměr ve výřezu 26 x 35 cm, značeno vlevo dole, paspartováno, zaskleno, oděrky na rámu, přiložen soudněznalecký posudek pravosti PhDr. Jana Štíbra a znalecký posudek PhDr. Pavly Pečínkové, CSc.
Vyvolávací cena:
18 000 Kč
361 003 Kč
Příhozy: 138
Endre Nemes
Zátiší s lahvemi a partiturami
Id: 236815
olej/plátno, rozměr 39 x 60 cm, značeno a datováno vlevo nahoře 33, popsáno na zadní straně, uvedeno katalogové číslo pozůstalostního souboru M66, dekorativně adjustováno
Vyvolávací cena:
40 000 Kč
270 000 Kč
Příhozy: 87
Ještě Ifigenie
Id: 238901
reliéf/částečně zlacený cement/ rozměr 50,3 x 50,6 cm, značeno na zadní straně, rok vzniku 2004, autorský výdusek, přiloženo potvrzení o pravosti uměleckého díla dcerou autora
Vyvolávací cena:
7 000 Kč
200 000 Kč
Tři loďky u mola
Id: 243902
barevné křídy/pastel/karton, rozměr ve výřezu 29 x 40 cm, značeno vpravo dole i na zadní straně, zaskleno, paspartováno, rámováno, přiložen písemný posudek PhDr. Jany Orlíkové
Vyvolávací cena:
15 000 Kč
199 000 Kč
Přístav se čtyřmi loďkami
Id: 243901
černá křída/zelený a fialový pastel/karton, rozměr listu 23,5 x 34,5 cm, značeno ve spodní části i na zadní straně, zaskleno, rámováno, přiložen písemný posudek PhDr. Jany Orlíkové
Vyvolávací cena:
11 000 Kč
194 000 Kč
Příhozy: 76
Strážce
Id: 240001
plastika olovo/cín/železný podstavec, výška cca 40,5 cm, neznačeno, jedná se o plastiku ze skupiny komorních plastik Strážci lidskosti, konzultováno a pravost potvrzena Nadačním fondem Kmentová Zoubek
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
165 000 Kč
Účastníci: 21
Příhozy: 96
Alexej Vasiljevič Hanzen
Západ slunce
Id: 241301
olej/plátno, rozměr 71 x 101 cm, značeno vlevo dole, popsáno a datováno na zadní straně, dekorativně adjustováno, obraz ve velmi dobrém stavu, přiložen písemný posudek PhDr. Michaela Zachaře
Vyvolávací cena:
25 000 Kč
165 000 Kč
Skica pro Čáslav
Id: 240201
olovo/cín/zlato, celková výška 49 cm, značeno na podstavci, rok vzniku 1994, stav viz foto, obličej a ruce poškozeny pádem, konzultováno a pravost potvrzena Nadačním fondem Kmentová Zoubek
Vyvolávací cena:
11 000 Kč
155 000 Kč
Příhozy: 64
Václav Radimský
Polabská krajina
Id: 240507
olej/plátno, rozměr 60 x 80 cm, značeno vlevo dole, malba rentoilována, oděrky na dekorativní adjustaci, přiložen znalecký posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové,po
Vyvolávací cena:
55 000 Kč
140 000 Kč
Příhozy: 52
Emil Filla
Čtenářka
Id: 237402
patinovaný bronz, výška plastiky 30,5 cm, značeno na podstavci s datací, na zadní straně značka litce, celková výška s dřevěným podstavcem cca 33,5 cm
Vyvolávací cena:
6 500 Kč
135 000 Kč
Příhozy: 106
Josef Procházka
Podzimní zastavení
Id: 237312
olej/plátno, rozměr 80 x 120 cm, značeno vpravo dole, dekorativně adjustováno,po
Vyvolávací cena:
6 500 Kč
130 000 Kč
Příhozy: 53
Vojtěch Erdélyi
Jezírko v lese
Id: 239802
olej/karton, rozměr ve výřezu 46 x 58 cm, značeno vpravo dole, paspartováno, poškozený rám, přiložen znalecký posudek Mgr. Zsófie Kiss-Szemán
Vyvolávací cena:
10 000 Kč
120 005 Kč
Jan Bauch
Kytice
Id: 240801
olej/plátno, rozměr 86 x 55 cm, značeno a datováno vpravo dole, oděrky na rámu
Vyvolávací cena:
5 500 Kč
105 000 Kč
Příhozy: 107
Břetislav Benda
Motocyklista
Id: 239102
bronzová plastika, výška odlitku 26 cm, délka 39 cm, celková výška s dřevěným podstavcem 33 cm, značeno na podstavci, číslováno 3/5, stav viz foto, jedná se o oficiální odlitek, pocházející z umělcovy pozůstalosti viz přiložené osvědčení o původu vystavené vnuky autora
Vyvolávací cena:
25 000 Kč
99 000 Kč
Příhozy: 68