Aukce LXXIV./2021
Lodi v přístavu
Id: 311507
olej/tempera/plátno/na překližce, rozměr ve výřezu 17,5 x 25,7 cm, značeno monogramem vpravo dole, autorské štítky na zadní straně včetně podpisu a datace, paspartováno, zaskleno, oděrky na rámu, přiložen soudněznalecký posudek PhDr. Jana Štíbra a písemný posudek PhDr. Jany Orlíkové
Vyvolávací cena:
18 000 Kč
917 000 Kč
Příhozy: 139
Piazzeta
Id: 311506
olej/plátno/nalepené na dřevěné desce, rozměr 18,1 x 28,8 cm, značeno vpravo dole monogramem, na zadní straně na štítku vlastnoruční autorův popis včetně signatury a datace, lehce poškozený rám, přiložen soudněznalecký posudek PhDr. Jana Štíbra a posudek PhDr. Jany Orlíkové
Vyvolávací cena:
15 000 Kč
575 500 Kč
Příhozy: 71
Václav Radimský
Na Labi
Id: 307006
olej/karton, rozměr 70 x 99 cm, značeno vlevo dole, na zadní straně pozůstalostní razítka, oděrky na dekorativním rámu, konzultováno a posouzeno PhDr. Naděždou Blažíčkovou-Horovou, bude přiložen písemný posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové
Vyvolávací cena:
50 000 Kč
415 000 Kč
Účastníci: 20
Příhozy: 58
Joža Uprka
Děvče z Vlčnova
Id: 310501
olej/dřevěná deska, rozměr 24,5 x 50 cm, značeno vlevo nahoře, poškozený rám, obraz v původním stavu viz foto
Vyvolávací cena:
15 000 Kč
270 000 Kč
Příhozy: 74
Lodi v zálivu
Id: 311505
pastel/papír, rozměr ve výřezu 36 x 46,6 cm, značeno, popsáno a datováno ve spodní části, paspartováno, zaskleno, oděrky na rámu, přiložen soudněznalecký posudek PhDr. Jan Štíbra, pravost konzultována a potvrzena PhDr. Janou Orlíkovou
Vyvolávací cena:
10 000 Kč
250 000 Kč
Příhozy: 59
Josef Jíra
Ukřižovaný
Id: 304402
olej/plátno, rozměr 55 x 65 cm, značeno vpravo dole, datováno, oděrky na rámu, na zadní straně popis a datace, v minulosti restaurováno
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
219 000 Kč
Miroslav Kostka
Vazba dvou systémů
Id: 309402
malba s pískem/plátno, rozměr 100 x 100 cm, autorsky značeno a popsáno na zadní straně, původní olištování, drobné oděrky v malbě
Vyvolávací cena:
3 500 Kč
206 000 Kč
Příhozy: 87
František Tichý
Mnich
Id: 308803
olej/plátno/karton, rozměr viditelný 34 x 27 cm, značeno vlevo dole, na zadní straně potvrzení originality od PhDr. Františka Dvořáka z roku 1995, dále výstavní štítek z roku 1963, drobné oděrky na rámu
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
196 000 Kč
Příhozy: 89
Albín Brunovský
Dívka u moře
Id: 310302
olej/plátno/karton, rozměr 50 x 35 cm, neznačeno, autorsky kolorovaný rám s drobnými oděrkami, majitel v roce1983 získal přímo od autora
Vyvolávací cena:
8 000 Kč
185 000 Kč
Příhozy: 126
Loretánské náměstí
Id: 306801
pastel/papír, rozměr ve výřezu 17,5 x 23,5 cm, značeno a datováno pod kresbou ve spodní části, list poškozen hnědými tečkami, paspartováno, zaskleno, oděrky na rámu, přiložen písemný soudněznalecký posudek PhDr. Jana Štíbra
Vyvolávací cena:
5 500 Kč
170 000 Kč
Joža Uprka
Pouť u sv. Antoníčka
Id: 310101
olej/dřevo, rozměr 28,5 x 50 cm, značeno monogramem vpravo dole a autorským podpisem na zadní straně desky, oděrky na rámu
Vyvolávací cena:
15 000 Kč
165 000 Kč
Příhozy: 92
Podzim
Id: 308313
reliéf olovo/cín/zlato, rozměr 18,5 x 16 cm, značeno na zadní straně, rok vzniku 2009, konzultováno a pravost potvrzena Nadačním fondem Kmentová Zoubek
Vyvolávací cena:
4 500 Kč
145 000 Kč
Účastníci: 21
Příhozy: 83
Marie Čermínová - Toyen
Dívka s květy violky
Id: 307701
ručně kolorovaná zinkografie/papír, rozměr ve výřezu 20,5 x 14 cm, značeno vpravo dole tužkou, paspartováno, zaskleno, rámováno, pochází ze soukromé sbírky ilustrátora Vojtěcha Kubašty
Vyvolávací cena:
3 500 Kč
144 444 Kč
Účastníci: 21
Čeněk Pražák
Biokrajina
Id: 309904
olej/plátno, rozměr 80 x 69 cm, značeno na zadní straně blindrámu, nerámováno, drobná otlačenina v malbě, jedná se o obraz z druhé poloviny 60. let, stav viz foto
Vyvolávací cena:
5 500 Kč
138 000 Kč
Příhozy: 96
František Kaván
Krajina se stromem
Id: 307202
olej/karton, rozměr 40 x 50 cm, značeno vlevo dole, poškozený dekorativní rám, přiloženo písemné odborné posouzení PhDr. Michaela Zachaře
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
130 000 Kč
Účastníci: 26
Příhozy: 104