Aukce LXXXVII./2023
Vratislav Vosátka
Letní podvečer
Id: 397601
olej/karton, rozměr 46 x 64 cm, značeno a datováno vpravo dole, rámováno, drobné oděrky na rámu, konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem, Malby málo známého, takřka zapomenutého Mařákovce, rozvíjejícího zdatně odkaz svého profesora Julia Mařáka. Kvalitní ukázka realismu a impresionismu. obrazy tohoto autora se na trhu vyskytují velmi vzácně
Vyvolávací cena:
4 500 Kč
68 000 Kč
Příhozy: 87
Vlastimil Košvanec
Letní výlet
Id: 395501
olej/plátno, rozměr 70 x 100 cm, značeno vpravo dole, rámováno, drobné oděrky na rámu
Vyvolávací cena:
5 500 Kč
66 000 Kč
Salvador Dalí
Sen vyvolaný letem včely kolem granátového jablka těsně před probuzením
Id: 397101
barevná litografie/papír, zdobeno zlatým prachem, rozměr ve výřezu 56,5 x 41,5 cm, značeno tužkou vpravo dole, paspartováno, zaskleno, rámováno
Vyvolávací cena:
4 500 Kč
65 000 Kč
Příhozy: 72
Kristian Kodet
Milenci
Id: 391407
olej/karton, rozměr 50 x 40 cm, značeno a datováno vpravo dole, rámováno
Vyvolávací cena:
6 500 Kč
63 000 Kč
Neznačeno
Vítání velmože
Id: 404904
olej/plátno, rozměr 70 x 85 cm, neznačeno, rámováno, oděrky na rámu, v minulosti rastaurováno a rentoilováno, malba v ploše vypadaná (Itálie, 17. stol.)
Vyvolávací cena:
9 500 Kč
63 000 Kč
Příhozy: 61
Ptákožena
Id: 397302
pastel/papír, viditelný rozměr 24,5 x 18 cm, značeno, datováno vpravo dole, zaskleno, rámováno, dílo pochází z pozůstalosti Karla Kučery, sekretáře a společníka Jana Zrzavého, konzultováno a pravost potvrzena PhDr. Janou Orlíkovou
Vyvolávací cena:
8 500 Kč
61 000 Kč
Účastníci: 24
Příhozy: 50
František Kaván
Zima u Libuně
Id: 405401
olej/karton, rozměr 35 x 50 cm, značeno a popsáno vlevo dole, rámováno, odřený rám, konzultováno a pravost potvrzena PhDr. Michaelem Zachařem
Vyvolávací cena:
4 500 Kč
60 000 Kč
Příhozy: 68
Rudolf Krivoš
Beseda
Id: 400101
kombinovaná technika/sololit, rozměr 60 x 72 cm, značeno a datováno vlevo dole, rámováno, poškozený rám
Vyvolávací cena:
5 500 Kč
58 000 Kč
Příhozy: 51
Josef Šíma
Kompozice
Id: 401301
akvarel/tuš/papír, rozměr ve výřezu 25,5 x 18 cm, značeno a datováno vpravo dole, paspartováno, zaskleno, rámováno, oděrky na rámu, na zadní straně věnování autorem
Vyvolávací cena:
10 500 Kč
57 800 Kč
František Ringo Čech
Zlatá ulička
Id: 402603
olej/plátno, rozměr 40 x 60 cm, značeno a datováno vpravo nahoře, rámováno,po
Vyvolávací cena:
4 500 Kč
57 099 Kč
Příhozy: 75
Ptáček
Id: 391411
patinovaný bronz, rozměr 9 x 6 cm, značeno monogramem na podstavci, přiložen certifikát autorství
Vyvolávací cena:
3 500 Kč
53 000 Kč
Otto Gutfreund
Objímající se postavy
Id: 387315
patinovaná bronzová plastika/dřevěný podstavec, výška s podstavcem cca 65 cm, výška plastiky 61 cm, značeno na plintě, pozdější odlitek
Vyvolávací cena:
7 500 Kč
52 000 Kč
Příhozy: 51
Oldřich Kulhánek
Za všechny peníze
Id: 404404
litografie/papír, rozměr ve výřezu 25,5 x 41,5 cm, značeno, datováno a popsáno ve spodní části, paspartováno, zaskleno, rámováno, oděrky na rámu, pamětní list státní tiskárny cenin, autorský tisk
Vyvolávací cena:
4 500 Kč
52 000 Kč
Josef Písecký (Liška)
Benátky
Id: 395302
olej/plátno na kartonu, rozměr 50 x 60 cm, značeno, datováno a popsáno vpravo dole, rámováno
Vyvolávací cena:
4 500 Kč
51 000 Kč
Příhozy: 68
František Ringo Čech
Boj české zvěře s emigranty
Id: 402601
olej/plátno, rozměr 60 x 75 cm, značeno a datováno vpravo nahoře, rámováno,po
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
51 000 Kč