Aukce LXXXVII./2023
Čtyři jablka a jedna hruška
Id: 401302
olej/karton, rozměr 32 x 24 cm, značeno a datováno vpravo dole, zaskleno, rámováno, na zadní straně přípis a osobní dopis původnímu majiteli, uvedeno v soupisu díla Václava Špály na str. 145, pod č. 1724
Vyvolávací cena:
50 000 Kč
340 000 Kč
Účastníci: 27
Příhozy: 92
Josef Hlinomaz
Sen muže v cylindru
Id: 395101
olej/karton, rozměr 40,5 x 32 cm, značeno a datováno vlevo dole, zaskleno, rámováno, přiložen soudněznalecký posudek PhDr. Jana Štíbra
Vyvolávací cena:
5 500 Kč
285 000 Kč
Účastníci: 24
Příhozy: 92
Joža Uprka
Krojované děvče
Id: 404901
olej/plátno, rozměr 48 x 65 cm, značeno vpravo dole, zaskleno, rámováno, malba v ploše krakelovaná, konzultováno a pravost potvrzena PhDr. Michaelem Zachařem
Vyvolávací cena:
9 500 Kč
275 000 Kč
Příhozy: 121
Josef Jíra
Růže pro servírku
Id: 403302
kombinovaná technika, olej/tempera/karton, rozměr 41 x 52 cm, značeno a datováno vpravo dole, rámováno
Vyvolávací cena:
8 500 Kč
230 000 Kč
Účastníci: 20
Příhozy: 125
Josef Jíra
Jizera
Id: 394801
olej/plátno, rozměr 49 x 65 cm, značeno a datováno vpravo dole, olištováno, přiložen soudněznalecký posudek PhDr. Jana Štíbra
Vyvolávací cena:
6 500 Kč
220 000 Kč
Účastníci: 18
Příhozy: 127
Sblížení
Id: 400001
reliéf, olovo/cín/zlato, rozměr cca 35 x 35 cm, značeno na zadní straně, konzultováno a pravost potvrzena Nadačním fondem Kmentová Zoubek (vznik 1997)
Vyvolávací cena:
8 000 Kč
215 000 Kč
Účastníci: 40
Příhozy: 120
Josef Jambor
Letní krajina
Id: 401808
olej/plátno, rozměr 50 x 65 cm, značeno a datováno vpravo dole, zaskleno, dekorativně rámováno, oděrky na rámu
Vyvolávací cena:
8 500 Kč
190 000 Kč
Příhozy: 97
Jan Bauch
Ikona
Id: 396002
olej/plátno, rozměr 51 x 51 cm, značeno a datováno vpravo dole, rámováno, drobné oděrky na rámu
Vyvolávací cena:
5 500 Kč
156 000 Kč
Účastníci: 24
Příhozy: 86
Richard Wiesner
Figurální kompozice č.9
Id: 398505
olej/deska, rozměr 73 x 60 cm, značeno vpravo dole, zaskleno, rámováno
Vyvolávací cena:
8 500 Kč
135 100 Kč
Účastníci: 20
Příhozy: 83
Josef Velčovský
Podzimní start
Id: 401401
olej/plátno fixované na překližce, rozměr 40 x 50 cm, značeno a datováno vpravo dole, na zadní straně přípis autora, rámováno
Vyvolávací cena:
8 500 Kč
135 000 Kč
Účastníci: 26
Příhozy: 77
Zdeněk Hajný
Zrození světla II
Id: 400501
olej/plátno, rozměr 35,5 x 30 cm, značeno vpravo dole, rámováno, získáno z ateliéru autora, publikováno v autorově monografii z roku 1992, č. 107
Vyvolávací cena:
6 500 Kč
130 000 Kč
Příhozy: 115
Zdeněk Burian
Nepozvaný host
Id: 404001
kvaš/papír, rozměr ve výřezu 38,5 x 25,5 cm, značeno vpravo dole, paspartováno, zaskleno, nerámováno, přiložen časopis Pionýr z roku 1975, kde je dílo publikováno jako ilustrace k povídce Stanislava Zemana
Vyvolávací cena:
25 000 Kč
110 000 Kč
Příhozy: 75
Artuš Scheiner
Orientální pohádkový motiv
Id: 390008
akvarel/papír, rozměr ve výřezu cca 33 x 26,5 cm, značeno vpravo dole, paspartováno, zaskleno, rámováno, oděrky na rámu
Vyvolávací cena:
1 500 Kč
105 000 Kč
Příhozy: 52
Iva Hüttnerová
Zimní podvečer
Id: 405601
olej/plátno, rozměr 30 x 24 cm, značeno a datováno ve spodní části, nerámováno
Vyvolávací cena:
4 500 Kč
105 000 Kč
Příhozy: 101
Otakar Švec
Sluneční paprsek
Id: 392107
patinovaný bronz, délka bronzového odlitku 62 cm, výška cca 34 cm, celková výška s kamenným podstavcem cca 39 cm, značeno a číslováno na podstavci viz foto, velká varianta
Vyvolávací cena:
30 000 Kč
100 000 Kč