Aukce XXVI./2015
Gustav Porš
Zasněžené chaloupky
Id: 9302
olej/tempera/papír, rozměr 35 x 49 cm, signováno vpravo dole, zaskleno, oděrky na rámu, původní stav
Vyvolávací cena:
1 500 Kč
25 000 Kč
Příhozy: 56
Ladislav Placatka
Hádes
Id: 6406
olej/plátno, rozměr 61 x 81 cm, signováno vpravo dole, obraz i rám v původním dobrém stavu, oděrky na rámu
Vyvolávací cena:
19 000 Kč
24 000 Kč
František Kupka
Les fous
Id: 8808
litografie/papír, rozměr ve výřezu 37 x 73 cm, signováno vlastní rukou vpravo dole, včetně vlastnoručního věnování Alexandrovi Mercereau, francouzskému symbolistickému básníkovi a spisovateli, lehce poškozený papír přehnutím, paspartováno, zaskleno, rámováno
Vyvolávací cena:
3 500 Kč
23 000 Kč
Příhozy: 51
Kamil Lhoták
Na startu
Id: 7902
tuž/papír, rozměr ve výřezu 20,8 x 27,8 cm, signováno vlevo dole, paspartováno, zaskleno, novodobě rámováno
Vyvolávací cena:
15 000 Kč
19 500 Kč
Constant Eechaut
Na vyjížďce v parku
Id: 5902
olej/plátno, rozměr 72 x 59 cm, signováno vlevo dole, datováno 1870, velmi dekorativní adjustace, obraz i rám ve velmi dobrém stavu
Vyvolávací cena:
6 500 Kč
18 500 Kč
Josef Krejsa
Od Prachatic
Id: 7301
olej/dřevěná deska, rozměr 32 x 39,5 cm, signováno vlevo dole, zaskleno, oděrky na rámu, původní stav, na zadní straně výstavní štítek S.V.U.Mánes z výstavy v Obecním domě
Vyvolávací cena:
9 000 Kč
18 000 Kč
Ludvík Vacátko
Mladí hřebci v Kladrubech
Id: 6901
olej/karton, rozměr 38,5 x 53,5 cm, signováno vpravo dole, datováno 1934, značně otřená malba, původní rám, drobné oděrky na rámu
Vyvolávací cena:
3 500 Kč
17 200 Kč
Odpočívající
Id: 7701
olej/plátno, rozměr 48 x 68 cm, signováno vlevo dole, drobné poškození obrazu, oděrky na rámu, původní stav
Vyvolávací cena:
2 200 Kč
17 055 Kč
Josef Lada
Koledníci
Id: 6601
litografie/papír, rozměr listu 35 x 26,3 cm, signováno vpravo dole, datováno 36, restaurováno, list byl potrhán, zaskleno, rámováno, oděrky na rámu, původní stav, přiloženo potvrzení pravosti vnukem autora
Vyvolávací cena:
1 800 Kč
16 001 Kč
Jaroslav Veris (Zamazal)
Žena v síti
Id: 6503
kombinovaná technika/karton, rozměr ve výřezu 52 x 17,5 cm, signováno vpravo dole, novodobě rámováno paspartováno, zaskleno, vše ve velmi dobrém stavu
Vyvolávací cena:
1 800 Kč
16 000 Kč
Zdeněk Burian
Nad vodopádem
Id: 6404
tuž/papír, velikost listu 25 x 33 cm, signováno vpravo dole, popisky na listu, volně loženo, nerámováno, původní stav
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
15 500 Kč
František Max
Cukrovar v Libáni
Id: 8003
olej/karton, rozměr ve výřezu 25 x 59 cm, signováno vpravo dole, zaskleno, paspartováno, původní rámování, oděrky na rámu
Vyvolávací cena:
2 500 Kč
15 500 Kč
Salvador Dalí
Richard III
Id: 8501
barevný lept/japonský papír, velikost tisku 17,5 x 12,5 cm, signováno tužkou vpravo dole, vlevo dole č. 93/250, vzácně se vyskytující exemplář z kolekce Shakespeare II, který je uveden v souborném katalogu autorova díla vytvořeném Albertem Fieldem, volně loženo, nerámováno, původní stav
Vyvolávací cena:
3 500 Kč
15 000 Kč
Josef Mařatka
Chlapec
Id: 8601
bronzová plastika, velikost busty 13,5 cm, celková výška s podstavcem 23,5 cm, signováno dole, původní starý odlitek, původní stav
Vyvolávací cena:
4 500 Kč
15 000 Kč
Zdeněk Burian
Útočící tygr
Id: 6403
Vyvolávací cena:
7 000 Kč
14 500 Kč