Aukce XXVI./2015
Kamil Lhoták
Plavatka
Id: 8212
litografie/papír, autorský výtisk, velikost tisku 61,5 x 48 cm, signováno vpravo dole, datováno 1964, vlevo dole popis, volně loženo, nerámováno, list je na okrajích lehce poškozen, původní stav
Vyvolávací cena:
4 500 Kč
47 000 Kč
Příhozy: 51
Bohuslav Reynek
Útěk do Egypta
Id: 6003
suchá jehla/papír, rozměr ve výřezu 8,5 x 12,5 cm, signováno vpravo dole, datováno 1937, paspartováno, zaskleno, rámováno
Vyvolávací cena:
6 500 Kč
45 000 Kč
Příhozy: 50
Otakar Nejedlý
Posvátný strom
Id: 8301
olej/plátno, rozměr 88 x 68,5 cm, , signováno vpravo dole, lehce zmuchlané plátno, krakeláž, zašpiněno, doporučeno restaurovat, nerámováno, majitel získal přímo od autora, původní stav, konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem
Vyvolávací cena:
15 000 Kč
42 000 Kč
Kubistická hlava
Id: 6016
tempera/ruční papír, velikost listu 26,5 x 21 cm, signováno uprostřed dole, datováno 1944, paspartováno, zaskleno, rámováno, majitelem získáno přímo od autora
Vyvolávací cena:
9 000 Kč
41 500 Kč
Zdeněk Burian
Kapitán Biggles
Id: 6704
kvaš/papír, rozměr ve výřezu 25,5 x 19 cm, signováno vlevo dole, paspartováno, zaskleno, rámováno, výborný stav
Vyvolávací cena:
7 000 Kč
41 000 Kč
Vladimír Komárek
Josef Kemr
Id: 6501
olej/plátno, rozměr 70 x 40 cm, signováno vpravo dole, datováno 93, získáno z pozůstalosti po Josefu Kemrovi, autorsky olištováno, původní velmi dobrý stav
Vyvolávací cena:
9 500 Kč
41 000 Kč
Jaroslav Kafka
Hudební zátiší
Id: 8802
kombinovaná technika/olej/tempera/plátno, rozměr 90 x 70 cm, signováno vlevo dole, datováno 53/59-II, autorsky rámováno, oděrky na rámu, obraz ve velmi dobrém původním stavu, majitelem získáno přímo z rodiny autora
Vyvolávací cena:
7 000 Kč
40 000 Kč
Marie Čermínová - Toyen
Abstraktní krajina
Id: 6001
tuž/papír, rozměr ve výřezu 14 x 20 cm, signováno vpravo dole, datováno 37, paspartováno, zaskleno, rámováno
Vyvolávací cena:
9 500 Kč
39 000 Kč
Jiří Lacina
Nocturno
Id: 7601
akryl/sololit, rozměr 120 x 69,5 cm, signováno vpravo dole, datováno 93, autorsky olištováno, obraz i rám v původním stavu
Vyvolávací cena:
13 500 Kč
33 700 Kč
Josef Hlinomaz
Hudební zátiší
Id: 6402
olej/karton, rozměr 22 x 21,5 cm, signováno vlevo dole, datováno 1969, oděrky na rámu, původní stav
Vyvolávací cena:
9 000 Kč
31 500 Kč
Jaroslav Veris (Zamazal)
Le Joi
Id: 6502
olej/karton, rozměr malby 49 x 80 cm, signováno vpravo dole, mimořádná kubizující malba z francouzského období, obraz v perfektním stavu
Vyvolávací cena:
2 500 Kč
30 000 Kč
Příhozy: 51
Jiří Trnka
Lesní víla
Id: 6014
Vyvolávací cena:
9 500 Kč
29 500 Kč
Neznačeno
Zápasníci
Id: 8701
bronzová plastika, celková výška 44 cm, doba vzniku kolem roku 1900, původní velmi dobrý stav
Vyvolávací cena:
4 500 Kč
28 000 Kč
Luděk Marold
Doktor Koch ve své pracovně
Id: 8804
kombinovaná technika/papír, rozměr ve výřezu 43,5 x 28,5 cm, signováno vpravo dole, paspartováno, zaskleno, vše v původním stavu, na zadní straně reprodukce obrazu doktora Roberta Kocha, německého lékaře a mikrobiologa, zakladatele bakteriologie a nositele Nobelovy ceny za fyziologii a lékařství, objevitele původce tuberkulózy a cholery, uvedená v časopisu Světozor II./1891, č. 5, str. 56
Vyvolávací cena:
11 500 Kč
27 000 Kč
Antonín Gareis ml.
Mrazivý podvečer
Id: 6507
olej/plátno, rozměr 49,8 x 40 cm, signováno vpravo dole, II. polovina 19. století, obraz i rám ve velmi dobrém stavu
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
26 000 Kč