Aukce XLIX./2018
Alessandro Milesi
První ochutnávka vína
Id: 157833
olej/plátno, rozměr 65 x 90 cm, signováno vpravo dole, drobně poškozený rám, obraz v minulosti restaurován, rentoilován, napnuto na novém blindrámu
Vyvolávací cena:
8 500 Kč
120 000 Kč
Příhozy: 94
Alois Bubák
Stavení s kamennými schody
Id: 160801
olej/plátno, rozměr 42 x 53 cm, značeno vpravo dole A. Bubák, poškozený rám, přiložen písemný znalecký posudek PhDr. N. Blažíčkové-Horové
Vyvolávací cena:
18 000 Kč
110 000 Kč
Příhozy: 74
Jan Smetana
Konkrétní imaginace
Id: 157501
olej/plátno, rozměr 73 x 100 cm, signováno vpravo dole, datováno, rámováno
Vyvolávací cena:
18 000 Kč
105 000 Kč
Příhozy: 81
Vladimír Komárek
Lucerna
Id: 156302
olej/plátno, rozměr 100 x 100 cm, signováno uprostřed dole, datováno, autorsky olištováno, PO
Vyvolávací cena:
8 500 Kč
97 000 Kč
Příhozy: 70
Josef Písecký (Liška)
Dubrovník
Id: 157815
olej/plátno, rozměr 100 x 120 cm, signováno vlevo dole, oděrky na rámu, lokální oděrky v malbě
Vyvolávací cena:
12 000 Kč
90 000 Kč
Příhozy: 87
Josef Lada
Pašík s harmonikou
Id: 155603
kolorovaná kresba/lepenka, rozměr kresby 15,7 x 15,7 cm, rozměr listu 21 x 18 cm, nesignováno, jedná se o návrh obálky knihy "Raf! Raf! Raf! Tady je zvířecí biograf...", na zadní straně popis a výstavní razítko, volně loženo, nerámováno, je přiložen znalecký posudek PhDr. Pavly Pečínkové, CSc.
Vyvolávací cena:
25 000 Kč
84 000 Kč
Žákyně
Id: 159601
reliéf, cín/zlato, rozměr 30 x 17 cm, signováno na zadní straně, rok vzniku 1997, konzultováno a pravost potvrzena Nadačním fondem Kmentová Zoubek
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
84 000 Kč
Příhozy: 71
František Kaván
Trosky od Újezda
Id: 158401
olej/karton, rozměr 51 x 66 cm, signováno vpravo dole, popsáno, zaskleno, oděrky na rámu, konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem
Vyvolávací cena:
14 000 Kč
81 000 Kč
Příhozy: 48
Učitel
Id: 159602
reliéf, cín/zlato, rozměr cca 29,5 x 17 cm, signováno na zadní straně, rok vzniku 1997, konzultováno a pravost potvrzena Nadačním fondem Kmentová Zoubek
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
78 100 Kč
Příhozy: 69
Jaroslav Klápště
Mezi domky
Id: 155524
olej/překližka, rozměr 35,5 x 46,5 cm, signováno vpravo dole, datováno, novodobě rámováno
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
75 500 Kč
Příhozy: 77
Jan Slavíček
Pstruh
Id: 157803
olej/deska, rozměr 26 x 33 cm, signováno vlevo dole, datováno, zaskleno, dekorativně adjustováno, k obrazu přiloženy dva dopisy vlastnoručně psané autorem týkající se prvního nákupu, konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
73 000 Kč
Příhozy: 73
Josef Svoboda
Rybáři v příboji
Id: 157816
olej/plátno, rozměr 89 x 89 cm, signováno vlevo dole, dekorativně adjustováno, obraz i rám v původním zašpiněném stavu
Vyvolávací cena:
12 000 Kč
73 000 Kč
Příhozy: 75
František Kaván
Když odkvétají pampelišky
Id: 159004
olej/plátno/lepenka, rozměr 40 x 52 cm, signováno a popsáno vlevo dole, rámováno, přiložen písemný posudek Jitky Boučkové - historičky umění, autorky publikace "František Kaván" z roku 1981 vydané Východočeskou galerii Pardubice, konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem
Vyvolávací cena:
12 000 Kč
72 001 Kč
Příhozy: 73
Josef Váchal
Modlitba za psa
Id: 154308
kniha/dřevoryty a ruční malby, druhé doplněné devětkráte otištěné vydání (prvního vydání tisku - to šest exempl. rok 1914), napsal, do dřeva vyryl, vytiskl a svázal Josef Váchal, z pozůstalosti významných teoretiků umění manželů Marcely a Bohumíra Mrázových
Vyvolávací cena:
30 000 Kč
72 000 Kč
Jakub Špaňhel
Růže
Id: 156417
malba/plátno, rozměr 140 x 105 cm, signováno vlevo dole, vpravo dole datováno, signováno a datováno i na zadní straně, oděrky na rámu
Vyvolávací cena:
45 000 Kč
72 000 Kč