Aukce XXVII./2016
Jan Smetana
Vzpomínka na ostrov Bali
Id: 12101
olej/plátno, rozměr 91 x 130 cm, signováno vlevo dole, datováno 67, na zadní straně popis autorem, nerámováno, původní velmi dobrý stav
Vyvolávací cena:
32 000 Kč
145 000 Kč
Vilém Kreibich
Údržba před jízdou
Id: 15501
olej/karton, rozměr 60,5 x 48,5 cm, signováno vlevo dole, datováno 17, původní stav, doporučeno čistit, zcela zničený rám
Vyvolávací cena:
18 000 Kč
140 000 Kč
František Vobecký
Akt
Id: 12103
olej/plátno, rozměr 65 x 46 cm, signováno vlevo dole, popis Paris, datováno 26, obraz publikován v katalogu výstavy, obraz i rám ve výborném stavu
Vyvolávací cena:
35 000 Kč
135 500 Kč
Příhozy: 62
Josef Jíra
Barborky a betlém z podzámčí
Id: 14502
Vyvolávací cena:
7 500 Kč
113 000 Kč
Příhozy: 67
Alexej Vasiljevič Hanzen
Červánky nad útesem
Id: 14521
olej/plátno, rozměr 36,5 x 50 cm, signováno vlevo dole, novodobý rám, obraz ve velmi dobrém stavu, oděrky na rámu, původní stav
Vyvolávací cena:
18 000 Kč
100 000 Kč
Zdeněk Burian
Setkání bojovníků
Id: 12105
kvaš/papír, rozměr ve výřezu 23 x 29,5 cm, signováno vpravo dole, paspartováno, volně loženo, nerámováno, původní stav
Vyvolávací cena:
7 000 Kč
97 000 Kč
Příhozy: 64
Alexander Archipenko
Kráčející voják
Id: 14407
bronzová plastika, výška 51 cm, výška podstavce 2 cm, značeno na zadní straně Archipenko 1917, na přední straně štítek s názvem, jedná se pravděpodobně o pozdější, avšak mimořádně kvalitní odlitek
Vyvolávací cena:
22 000 Kč
91 000 Kč
Příhozy: 50
Gustav Sýkora
Rozverná společnost
Id: 13106
olej/plátno, rozměr 82 x 116 cm, signováno vpravo dole, původní stav, oděrky na rámu, doporučeno čistit, velmi dekorativní adjustace
Vyvolávací cena:
12 000 Kč
90 001 Kč
Příhozy: 58
Václav Brožík
Portrét umělcovy choti
Id: 14105
nesignováno, olej/plátno, rozměr 58,5 x 38,5 cm, na zadní straně přípis, volné plátno, oděrky v malbě, oděrky na rámu, původní stav, konzultováno a pravost potvrzena PhDr. Naděždou Blažíčkovou-Horovou, jedná se nepochybně o portrét autorovi chotě, styl práce odpovídá V. Brožíkovi
Vyvolávací cena:
13 000 Kč
88 000 Kč
Příhozy: 63
Kája Saudek
Hamiro
Id: 14510
kombinovaná technika/deska, rozměr 48 x 70 cm, signováno vpravo dole, autorsky rámováno, ojedinělě se vyskytující autorova malba v nabídce trhu, původní stav
Vyvolávací cena:
20 000 Kč
85 000 Kč
Příhozy: 64
Dvě bárky
Id: 15801
kombinovaná technika/papír, velikost kresby 13,5 x 19,5 cm, signováno vlevo dole, datováno 1950, paspartováno, zaskleno, oděrky na rámu, původní stav
Vyvolávací cena:
25 000 Kč
78 000 Kč
Bohuslav Reynek
Konvolut pěti suchých jehel
Id: 12901
suchá jehla/ruční papír, celkový rozměr pasparty 45,5 x 49,5 cm, 4x signováno, 1x nesignováno, paspartováno, zaskleno, oděrky na rámu, původní stav
Vyvolávací cena:
14 500 Kč
76 000 Kč
Příhozy: 63
Josef Jíra
Procházka na Petříně
Id: 14501
olej/plátno, rozměr 30 x 40 cm, signováno vpravo dole, datováno 2001, obraz i rám v původním dobrém stavu
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
74 000 Kč
Příhozy: 54
Madona
Id: 14508
bronzová figura, výška 31,5 cm, výška podstavce 5 cm, signováno na zadní straně, starší odlitek, pochází z významné sbírky
Vyvolávací cena:
8 000 Kč
71 000 Kč
Příhozy: 56
František Xaver Naske
Dívčí poloakt
Id: 12301
olej/plátno, rozměr 125 x 120 cm, signováno vpravo dole, drobně poškozená malba, poškozený rám, původní stav
Vyvolávací cena:
9 000 Kč
63 000 Kč