Čas na serveru 01:46:32

Aukce XXVII./2016

Václav Malý - Kopcovitá krajina

Václav Malý
Kopcovitá krajina

Id: 12604

olej/karton, rozměr 24 x 32 cm, signováno vpravo dole, obraz i rám v původním stavu, oděrky na rámu

Vyvolávací cena:

62 000

Detail

Charlotte Piepenhagen - Na zamrzlé řece

Charlotte Piepenhagen
Na zamrzlé řece

Id: 12001

olej/plátno/karton, rozměr 18 x 28 cm,signováno vlevo dole, obraz v původním dobrém stavu, původní rám zrestaurován, posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové - Horové přiložen

Vyvolávací cena:
17 000

61 000

Detail

Příhozy: 49

František Drtikol - Lesní stráň

František Drtikol
Lesní stráň

Id: 12201

olej/překližka, rozměr 44 x 60 cm, signováno vlevo dole, datováno 1951, obraz i rám ve velmi dobrém původním stavu

Vyvolávací cena:
9 500

51 000

Detail

Příhozy: 48

Luděk Marold - Dívčí dostihy

Luděk Marold
Dívčí dostihy

Id: 14505

akvarel/kvaš/karton, rozměr 50 x 60 cm, signováno vpravo dole, zaskleno, rámováno, přiložen odborný posudek Doc. PhDr. Marie Mžykové, CSc., ze kterého vyplývá, že "jde o přesvědčivě podanou scénu, vytvořenou v intencích naturalismu, dílo nelze chápat jako pouhou reportáž, opírající se fotografickou momentku z dostihů, ale naopak jde o promyšlenou kompozici mající zaujmout i pobavit diváka"

Vyvolávací cena:
11 000

51 000

Detail

Jan Slavíček - Calabrie

Jan Slavíček
Calabrie

Id: 13901

akvarel/papír. rozměr ve výřezu 33 x 48,5 cm, signováno vlevo dole, popsáno, paspartováno, zaskleno, původní stav

Vyvolávací cena:

50 000

Detail

Příhozy: 87

Ferdinand Lepie - Rozhovor

Ferdinand Lepie
Rozhovor

Id: 15101

olej/plátno, rozměr 73 x 100 cm, signováno G. Fels vpravo dole, datováno 1873, podloženo novým plátnem, opravovaný rám, obraz ve velmi dobrém stavu, jedná se o obraz F. Lepie, který používal jako jeden z pseudonymů G. Fels, konzultováno a pravost potvrzena PhDr. Naděždou Blažíčkovou-Horovou

Vyvolávací cena:
15 000

50 000

Detail

Michal Petrovič Zavistovsky - Prám na řece

Michal Petrovič Zavistovsky
Prám na řece

Id: 15701

olej/plátno, rozměr 66 x 105,5 cm, signováno vpravo dole, datováno 28, drobné oděrky na malbě, oděrky na rámu, původní stav, přiložen posudek Doc. PhDr. Josefa Maliny potvrzující pravost obrazu a zdůrazňující, že se jedná o poměrně vzácné dílo větších rozměrů, neboť autor zemřel vlastní rukou již ve svých 34 letech

Vyvolávací cena:
35 000

46 000

Detail

Zdeněk Burian - Procházka na Žižkově

Zdeněk Burian
Procházka na Žižkově

Id: 12102

olej/plátno, rozměr 38,5 x 31 cm, signováno vlevo dole, návrh obálky společenského románu, obraz i rám ve velmi dobrém stavu

Vyvolávací cena:
22 000

45 000

Detail

Ota Janeček - Portrét dívky

Portrét dívky

Id: 14506

olej/překližka, rozměr 51,5 x 30 cm, signováno vlevo nahoře, datace 42, na zadní straně signatura i datace, novodobě rámováno, původní dobrý stav

Vyvolávací cena:

45 000

Detail

Příhozy: 60

Jan  Bauch - Kytice

Jan Bauch
Kytice

Id: 14405

olej/plátno, rozměr 50 x 60 cm, signováno vlevo dole, obraz v dobrém stavu, volné v rámu, značné otluky na rámu

Vyvolávací cena:
12 000

42 300

Detail

Ferdinand Lepie - Odcházející bouře

Ferdinand Lepie
Odcházející bouře

Id: 14106

nesignováno, olej/plátno, rozměr 65,5 x 81 cm, štítek na zadní straně, drobně poškozená malba, volné plátno, zcela zničený rám, konzultováno a pravost potvrzena PhDr. Naděždou Blažíčkovou-Horovou

Vyvolávací cena:
12 000

42 000

Detail

František Tavík Šimon - Orientální dívka

František Tavík Šimon
Orientální dívka

Id: 10701

olej/plátno/karton, rozměr 44,5 x 23,5 cm, značeno vlevo dole monogramem FŠ, na zadní straně modrou pastelkou 99, bílou křídou 285, stylově adjustováno, původní stav, jde o prvotřídní dílo doby raného art deco, evokující v apartním provedení dobovou zálibu v exotismu, koloristické finesy ukazují na autorovo mistrovství, jak je psáno v přiloženém posudku PhDr. Michaela Zachaře

Vyvolávací cena:

41 000

Detail

Zdeněk Hajný - Cesta ke světlu

Zdeněk Hajný
Cesta ke světlu

Id: 10704

strukturální malba/plátno, rozměr 50 x 60 cm, signováno vpravo dole monogramem, datováno 90, nově adjustováno, obraz i rám ve velmi dobrém stavu

Vyvolávací cena:
7 000

41 000

Detail

Příhozy: 48

Amalie Mánesová - Zarostlý břeh

Amalie Mánesová
Zarostlý břeh

Id: 10801

olej/plátno, rozměr 42 x 18 cm, signováno vlevo dole, rentoilováno, oděrky na rámu, původní stav, konzultováno a pravost potvrzena PhDr. Naděždou Blažíčkovou-Horovou

Vyvolávací cena:
12 000

41 000

Detail

Emile Namur - Hlava dívky

Emile Namur
Hlava dívky

Id: 13206

bronz, celková výška 52 cm, signováno na figuře, kolem roku 1900, původní velmi dobrý stav

Vyvolávací cena:

41 000

Detail