Aukce XXVII./2016
Václav Malý
Kopcovitá krajina
Id: 12604
olej/karton, rozměr 24 x 32 cm, signováno vpravo dole, obraz i rám v původním stavu, oděrky na rámu
Vyvolávací cena:
1 000 Kč
62 000 Kč
Charlotte Piepenhagen
Na zamrzlé řece
Id: 12001
olej/plátno/karton, rozměr 18 x 28 cm,signováno vlevo dole, obraz v původním dobrém stavu, původní rám zrestaurován, posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové - Horové přiložen
Vyvolávací cena:
17 000 Kč
61 000 Kč
Příhozy: 49
František Drtikol
Lesní stráň
Id: 12201
olej/překližka, rozměr 44 x 60 cm, signováno vlevo dole, datováno 1951, obraz i rám ve velmi dobrém původním stavu
Vyvolávací cena:
9 500 Kč
51 000 Kč
Příhozy: 48
Luděk Marold
Dívčí dostihy
Id: 14505
akvarel/kvaš/karton, rozměr 50 x 60 cm, signováno vpravo dole, zaskleno, rámováno, přiložen odborný posudek Doc. PhDr. Marie Mžykové, CSc., ze kterého vyplývá, že "jde o přesvědčivě podanou scénu, vytvořenou v intencích naturalismu, dílo nelze chápat jako pouhou reportáž, opírající se fotografickou momentku z dostihů, ale naopak jde o promyšlenou kompozici mající zaujmout i pobavit diváka"
Vyvolávací cena:
11 000 Kč
51 000 Kč
Jan Slavíček
Calabrie
Id: 13901
akvarel/papír. rozměr ve výřezu 33 x 48,5 cm, signováno vlevo dole, popsáno, paspartováno, zaskleno, původní stav
Vyvolávací cena:
2 500 Kč
50 000 Kč
Příhozy: 87
Ferdinand Lepie
Rozhovor
Id: 15101
olej/plátno, rozměr 73 x 100 cm, signováno G. Fels vpravo dole, datováno 1873, podloženo novým plátnem, opravovaný rám, obraz ve velmi dobrém stavu, jedná se o obraz F. Lepie, který používal jako jeden z pseudonymů G. Fels, konzultováno a pravost potvrzena PhDr. Naděždou Blažíčkovou-Horovou
Vyvolávací cena:
15 000 Kč
50 000 Kč
Michal Petrovič Zavistovsky
Prám na řece
Id: 15701
olej/plátno, rozměr 66 x 105,5 cm, signováno vpravo dole, datováno 28, drobné oděrky na malbě, oděrky na rámu, původní stav, přiložen posudek Doc. PhDr. Josefa Maliny potvrzující pravost obrazu a zdůrazňující, že se jedná o poměrně vzácné dílo větších rozměrů, neboť autor zemřel vlastní rukou již ve svých 34 letech
Vyvolávací cena:
35 000 Kč
46 000 Kč
Zdeněk Burian
Procházka na Žižkově
Id: 12102
olej/plátno, rozměr 38,5 x 31 cm, signováno vlevo dole, návrh obálky společenského románu, obraz i rám ve velmi dobrém stavu
Vyvolávací cena:
22 000 Kč
45 000 Kč
Portrét dívky
Id: 14506
olej/překližka, rozměr 51,5 x 30 cm, signováno vlevo nahoře, datace 42, na zadní straně signatura i datace, novodobě rámováno, původní dobrý stav
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
45 000 Kč
Příhozy: 60
Jan Bauch
Kytice
Id: 14405
olej/plátno, rozměr 50 x 60 cm, signováno vlevo dole, obraz v dobrém stavu, volné v rámu, značné otluky na rámu
Vyvolávací cena:
12 000 Kč
42 300 Kč
Ferdinand Lepie
Odcházející bouře
Id: 14106
nesignováno, olej/plátno, rozměr 65,5 x 81 cm, štítek na zadní straně, drobně poškozená malba, volné plátno, zcela zničený rám, konzultováno a pravost potvrzena PhDr. Naděždou Blažíčkovou-Horovou
Vyvolávací cena:
12 000 Kč
42 000 Kč
František Tavík Šimon
Orientální dívka
Id: 10701
olej/plátno/karton, rozměr 44,5 x 23,5 cm, značeno vlevo dole monogramem FŠ, na zadní straně modrou pastelkou 99, bílou křídou 285, stylově adjustováno, původní stav, jde o prvotřídní dílo doby raného art deco, evokující v apartním provedení dobovou zálibu v exotismu, koloristické finesy ukazují na autorovo mistrovství, jak je psáno v přiloženém posudku PhDr. Michaela Zachaře
Vyvolávací cena:
8 500 Kč
41 000 Kč
Zdeněk Hajný
Cesta ke světlu
Id: 10704
strukturální malba/plátno, rozměr 50 x 60 cm, signováno vpravo dole monogramem, datováno 90, nově adjustováno, obraz i rám ve velmi dobrém stavu
Vyvolávací cena:
7 000 Kč
41 000 Kč
Příhozy: 48
Amalie Mánesová
Zarostlý břeh
Id: 10801
olej/plátno, rozměr 42 x 18 cm, signováno vlevo dole, rentoilováno, oděrky na rámu, původní stav, konzultováno a pravost potvrzena PhDr. Naděždou Blažíčkovou-Horovou
Vyvolávací cena:
12 000 Kč
41 000 Kč
Emile Namur
Hlava dívky
Id: 13206
bronz, celková výška 52 cm, signováno na figuře, kolem roku 1900, původní velmi dobrý stav
Vyvolávací cena:
4 500 Kč
41 000 Kč