Aukce XXXVI./2017
Odpočívající dívka
Id: 63203
kolorovaný dřevoryt/papír, velikost tisku 25 x 17,5 cm, signováno vpravo dole, původní stav, volně loženo, nerámováno
Vyvolávací cena:
3 500 Kč
36 000 Kč
Příhozy: 62
Beneš (Benedikt Julius) Knüpfer
Najáda na mořském břehu
Id: 64812
olej/plátno, rozměr 29 x 53 cm, signováno vpravo dole, doba vzniku kolem 1900, rámováno, dobrý stav, posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové přiložen
Vyvolávací cena:
8 500 Kč
36 000 Kč
Cestovatel Emil Holub
Id: 67303
autorský tisk, velikost listu 50 x 63,5 cm, signováno vpravo dole, volně loženo, nerámováno
Vyvolávací cena:
3 000 Kč
34 000 Kč
Příhozy: 49
Jiří Hilmar
Dvojdílný objekt
Id: 56901
vrstvený pauzovací papír/plátno/dřevo, rozměr každého 50 x 50 x 1,5, oba díly signovány na zadní straně, datovány, rámováno, původní stav
Vyvolávací cena:
7 500 Kč
33 000 Kč
A. B. Piepenhagen
Měsíc nad hradem
Id: 69501
akvarel/papír, rozměr 20 x 23 cm, nesignováno, zaskleno, oděrky na rámu, konzultováno a posouzeno PhDr. Naděždou Blažíčkovou-Horovou
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
32 500 Kč
Josef Lada
Na útěku
Id: 65301
kombinovaná technika/papír, rozměr ve výřezu 10,5 x 13 cm, nesignováno, kresba z cyklu "Žertovné kousky Frantíka Klinděry", na zadní straně razítko vystaveno v Mánesu 1941, publikováno v "Josef Lada - Šprýmové komiksy z let 1922-1946", str. 80 a "České slovo", 1937, paspartováno, zaskleno, oděrky na rámu, původní stav
Vyvolávací cena:
5 500 Kč
32 000 Kč
Kamil Lhoták
Parníček
Id: 64908
tempera/papír, rozměr ve výřezu 9,5 x 14 cm, signováno vlevo dole, vpravo dole datace, paspartováno, zaskleno, rámováno, velmi dobrý stav
Vyvolávací cena:
7 000 Kč
32 000 Kč
Emanuel Hosperger
Skalisko
Id: 62602
olej/plátno, rozměr 29 x 55 cm, signováno vlevo dole, zaskleno, oděrky na rámu, původní stav
Vyvolávací cena:
1 000 Kč
31 001 Kč
Příhozy: 88
Miloslav Holý
Zátiší s ovocem
Id: 65107
pastel/papír, rozměr 27 x 35 cm, signováno vpravo dole, datováno 44, zaskleno, dekorativně adjustováno, posouzeno Prof. PhDr. Jaromírem Zeminou, PhDr. Jiřím Machalickým, Prof. PhDr. Tomášem Vlčkem CSc., konzultováno s rodinou autora
Vyvolávací cena:
3 000 Kč
26 700 Kč
Příhozy: 53
Pradlenky
Id: 64902
olej/dřevo, rozměr 15,5 x 20,5 cm, signováno vlevo dole, dekorativně adjustováno
Vyvolávací cena:
3 500 Kč
26 000 Kč
Příhozy: 52
Josef Krejsa
Pohled na České středohoří
Id: 66601
olej/plátno, rozměr 160 x 121 cm, signováno vlevo dole, malba lokálně poškozena, mohutný rám
Vyvolávací cena:
6 000 Kč
26 000 Kč
Ferdinand Engelmüller
Podzimní nálada
Id: 67102
olej/plátno/karton, rozměr 23 x 28 cm, signováno vlevo dole, datováno 1904, na zadní straně pozůstalostní razítko, oděrky na rámu, původní stav, konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem
Vyvolávací cena:
4 500 Kč
26 000 Kč
Karel Nejedlý
Zarostlá tůň
Id: 67606
olej/plátno/karton, rozměr 43 x 59 cm, signováno vpravo dole, oděrky na rámu, původní stav, konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem
Vyvolávací cena:
3 500 Kč
25 000 Kč
Krysař
Id: 67302
litografie/papír, velikost listu 31,5 x 23,5 cm, signováno vpravo dole, autorský tisk, volně loženo, nerámováno
Vyvolávací cena:
2 000 Kč
23 000 Kč
Příhozy: 57
Ferdinand Engelmüller
Vrby u potoka
Id: 67608
olej/karton, rozměr 13 x 21 cm, monogram vpravo dole, 90. léta, rámováno, konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem
Vyvolávací cena:
2 000 Kč
23 000 Kč