Aukce LXIII./2020
Alexander Archipenko
Blue Dancer
Id: 248001
patinovaný bronz, celková výška bronzového odlitku cca 107 cm, značeno na zadní straně značeno, datováno a číslováno, socha se nachází na kamenném podstavci o výšce cca 21 cm, váha cca 80 kg, na povrchu drobné otřeniny viz foto, pravděpodobně se nejedná o novodobý odlitek, v ČR však neověřitelné
Vyvolávací cena:
60 000 Kč
700 000 Kč
Příhozy: 133
Ján Hála
Chalupy ze starého Važce
Id: 248501
olej/plátno, rozměr 66 x 80 cm, značeno vpravo dole, lehce poškozený rám, stav viz foto, k obrazu se přikládá dobrozdání autenticity syna autora ak. mal. Jana Hály
Vyvolávací cena:
14 000 Kč
380 000 Kč
Příhozy: 106
František Kaván
Močál s rákosím
Id: 247101
olej/papír, rozměr 33 x 47,5 cm, značeno vpravo dole, doba vzniku mezi 1896-1898, dekorativně adjustováno, přiloženy písemný posudek PhDr. Michaela Zachaře, přiložena zpráva o provedeném restaurátorském průzkumu pomocí IR reflektografie, bude přiložena laboratorní zpráva chemicko-technologického průzkumu
Vyvolávací cena:
12 000 Kč
225 500 Kč
Příhozy: 92
Emil Filla
Hlava
Id: 248003
bronzový odlitek, výška odlitku cca 43,5 cm, značeno a datováno ve spodní části, na zadní straně razítko litce Karel Barták viz foto, socha se nachází na dřevěném podstavci, stav viz foto
Vyvolávací cena:
10 000 Kč
165 000 Kč
Příhozy: 62
Josef Nálepa
Umělec se zlatým vejcem (Salvador Dalí)
Id: 243101
bronzová plastika, celková výška 52 cm, značeno a popsáno na podstavci, přiložen certifikát díla, velmi dobrý stav viz foto
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
156 777 Kč
Příhozy: 55
Gustav Porš
Zima v horách
Id: 246404
olej/plátno, rozměr 88 x 110 cm, značeno vlevo dole, lehce poškozený rám
Vyvolávací cena:
3 800 Kč
150 000 Kč
Příhozy: 62
Josef Jíra
Vzpomínka na Paříž
Id: 242501
olej/plátno, rozměr 45 x 60 cm, značeno, datováno a popsáno vpravo dole, novodobě rámováno, přiložen odborný posudek Mgr. Alexandra Kemény
Vyvolávací cena:
12 000 Kč
145 888 Kč
Účastníci: 20
Příhozy: 107
Bárky na moři
Id: 241604
pastel/kresba tužkou/papír, rozměr ve výřezu 12 x 18 cm, značeno monogramem a datací vpravo dole, paspartováno, zaskleno, rámováno, přiložen soudněznaleký posudek PhDr. Jana Štíbra
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
140 000 Kč
Účastníci: 24
Příhozy: 116
Hella Guth
Stroj proti zapomínání
Id: 244611
olej/plátno, rozměr 60 x 45 cm, značeno a datováno vpravo dole, olištováno, vystaveno ke 100. výročí autorčina narození (Rozpuštěné postavy, 2008, Galerie Roberta Guttmanna, Praha), uvedeno v publikaci Arno Paříka, Hella Guthová - Rozpuštěné postavy, str.37,po
Vyvolávací cena:
11 000 Kč
140 000 Kč
Příhozy: 94
Kája Saudek
Při koupeli
Id: 244633
olej/plátno, rozměr 35 x 35 cm, značeno vpravo dole, nerámováno, dílo evidováno v archivu autora,po
Vyvolávací cena:
5 500 Kč
130 000 Kč
Účastníci: 26
Příhozy: 102
Jaroslav Paur
Větvička
Id: 244621
olej/plátno, rozměr 54 x 73 cm, značeno vpravo dole s datací, oděrky na původním olištování,po, konzultováno a pravost potvrzena dcerou autora
Vyvolávací cena:
5 500 Kč
115 000 Kč
Příhozy: 69
Oldřich Koníček
Dívka mezi rozkvetlými máky
Id: 244631
olej/plátno, rozměr 80 x 120 cm, značeno a datováno vlevo dole, kvalitně adjustováno,po
Vyvolávací cena:
11 000 Kč
110 000 Kč
Příhozy: 102
Zdena Braunerová
Na říčce
Id: 245202
olej/plátno/karton, rozměr 35 x 46 cm, značeno vlevo dole, zaskleno, lehce poškozený rám, obraz v původním stavu viz foto, konzultováno a posouzeno PhDr. Naděždou Blažíčkovou-Horovou, písemný posudek PhDr. N. Blažíčkové-Horové přiložen
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
110 000 Kč
Příhozy: 115
Josef Procházka
Na cestě pod stromy
Id: 246301
olej/plátno, rozměr 90 x 76 cm, značeno vpravo dole, dekorativně adjustováno
Vyvolávací cena:
6 500 Kč
110 000 Kč
Účastníci: 23
Příhozy: 50
Jaroslav Paur
Varšava
Id: 244622
olej/plátno, rozměr 54 x 73 cm, značeno vpravo dole s popisem a datací, oděrky na původním rámování,po, konzultováno a pravost potvrzena dcerou autora
Vyvolávací cena:
5 500 Kč
105 000 Kč
Příhozy: 91